BELGOMINE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BELGOMINE
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 28,3 mln
daling van € 28,3 mln (-27,9%), van € 101,3 mln naar € 73,0 mln
waarvan Handelsvorderingen: -€ 29,5 mln
- Geldbeleggingen +€ 12,8 mln
stijging van € 12,8 mln (+71,5%), van € 18,0 mln naar € 30,8 mln
- Liquide middelen -€ 3,4 mln
daling van € 3,4 mln (-19,2%), van € 17,5 mln naar € 14,1 mln
vooral door Geldbeleggingen (-€ 12,8 mln) en Handelsschulden (-€ 12,8 mln)
- Financiële vaste activa +€ 1,7 mln
stijging van € 1,7 mln (+33,7%), van € 5,2 mln naar € 6,9 mln
waarvan Verbonden ondernemingen: +€ 2,2 mln
- Handelsschulden -€ 12,8 mln
daling van € 12,8 mln (-16,0%), van € 79,9 mln naar € 67,1 mln
- Overige schulden -€ 12,0 mln
daling van € 12,0 mln (-79,9%), van € 15,0 mln naar € 3,0 mln
- Reserves +€ 11,3 mln
stijging van € 11,3 mln (+20,5%), van € 55,0 mln naar € 66,3 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 11,3 mln
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 2,1 mln
daling van € 2,1 mln (-32,8%), van € 6,5 mln naar € 4,4 mln
waarvan Belastingen: -€ 2,1 mln
- Omzet -€ 176,4 mln
daling van € 176,4 mln (-11,0%), van € 1,60 mld naar € 1,42 mld
- Handelsgoederen en grondstoffen -€ 166,3 mln
daling van € 166,3 mln (-10,6%), van € 1,56 mld naar € 1,40 mld
waarvan Aankopen: -€ 166,1 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 158.967.148 | € 141.881.760 | -€ 17,1 mln | -10,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 13.996.513 | € 16.986.765 | +€ 3,0 mln | +21,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 25.233 | € 0 | -€ 25.233 | -100% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.772.722 | € 10.038.247 | +€ 1,3 mln | +14,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 6.345.147 | € 7.095.592 | +€ 750.445 | +11,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.416.928 | € 1.025.311 | -€ 391.617 | -27,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 346.732 | € 349.651 | +€ 2.919 | +0,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 59.510 | € 45.910 | -€ 13.600 | -22,9% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 604.406 | € 1.521.784 | +€ 917.378 | +152% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 5.198.558 | € 6.948.518 | +€ 1,7 mln | +33,7% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 4.641.379 | € 6.871.217 | +€ 2,2 mln | +48,0% |
| Deelnemingen | 280 | € 2.891.762 | € 5.146.250 | +€ 2,3 mln | +78,0% |
| Vorderingen | 281 | € 1.749.617 | € 1.724.967 | -€ 24.650 | -1,4% |
| Ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding bestaat | 282/3 | € 480.079 | € 23.625 | -€ 456.455 | -95,1% |
| Deelnemingen | 282 | € 480.079 | € 23.625 | -€ 456.455 | -95,1% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 77.100 | € 53.676 | -€ 23.424 | -30,4% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 77.100 | € 53.676 | -€ 23.424 | -30,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 144.970.635 | € 124.894.996 | -€ 20,1 mln | -13,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 8.043.910 | € 6.728.567 | -€ 1,3 mln | -16,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 8.043.910 | € 6.728.567 | -€ 1,3 mln | -16,4% |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | € 20.288 | € 0 | -€ 20.288 | -100% |
| Handelsgoederen | 34 | € 8.023.622 | € 6.728.567 | -€ 1,3 mln | -16,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 101.316.029 | € 73.016.390 | -€ 28,3 mln | -27,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 100.907.673 | € 71.381.888 | -€ 29,5 mln | -29,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 408.355 | € 1.634.502 | +€ 1,2 mln | +300% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 17.965.000 | € 30.801.202 | +€ 12,8 mln | +71,5% |
| Overige beleggingen | 51/53 | € 17.965.000 | € 30.801.202 | +€ 12,8 mln | +71,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 17.472.037 | € 14.117.940 | -€ 3,4 mln | -19,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 173.658 | € 230.897 | +€ 57.239 | +33,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 158.967.148 | € 141.881.760 | -€ 17,1 mln | -10,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 55.907.517 | € 66.802.725 | +€ 10,9 mln | +19,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 400.000 | € 400.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 400.000 | € 400.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 400.000 | € 400.000 | = | 0,0% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | € 41.324 | € 41.324 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 54.985.925 | € 66.281.217 | +€ 11,3 mln | +20,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 49.436 | € 49.436 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 40.000 | € 40.000 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 9.436 | € 9.436 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 76.490 | € 71.781 | -€ 4.709 | -6,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 54.860.000 | € 66.160.000 | +€ 11,3 mln | +20,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 480.268 | € 80.184 | -€ 400.084 | -83,3% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 235.497 | € 283.927 | +€ 48.430 | +20,6% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 210.000 | € 260.000 | +€ 50.000 | +23,8% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 210.000 | € 260.000 | +€ 50.000 | +23,8% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 25.497 | € 23.927 | -€ 1.570 | -6,2% |
| Schulden | 17/49 | € 102.824.134 | € 74.795.109 | -€ 28,0 mln | -27,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 263.735 | € 268.385 | +€ 4.650 | +1,8% |
| Overige schulden | 178/9 | € 263.735 | € 268.385 | +€ 4.650 | +1,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 101.376.528 | € 74.443.453 | -€ 26,9 mln | -26,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 79.907.660 | € 67.084.227 | -€ 12,8 mln | -16,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 79.907.660 | € 67.084.227 | -€ 12,8 mln | -16,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.468.868 | € 4.350.192 | -€ 2,1 mln | -32,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.270.336 | € 4.161.765 | -€ 2,1 mln | -33,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 198.532 | € 188.427 | -€ 10.104 | -5,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 15.000.000 | € 3.009.033 | -€ 12,0 mln | -79,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.183.871 | € 83.271 | -€ 1,1 mln | -93,0% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 1.601.574.582 | € 1.425.491.082 | -€ 176,1 mln | -11,0% |
| Omzet | 70 | € 1.599.539.768 | € 1.423.135.235 | -€ 176,4 mln | -11,0% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 1.109.665 | € 2.220.821 | +€ 1,1 mln | +100% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 925.149 | € 135.027 | -€ 790.122 | -85,4% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 1.580.592.020 | € 1.411.071.357 | -€ 169,5 mln | -10,7% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 1.563.675.082 | € 1.397.378.893 | -€ 166,3 mln | -10,6% |
| Aankopen | 600/8 | € 1.562.179.355 | € 1.396.063.550 | -€ 166,1 mln | -10,6% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | € 1.495.727 | € 1.315.343 | -€ 180.384 | -12,1% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 11.305.626 | € 11.486.723 | +€ 181.097 | +1,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.131.411 | € 1.127.335 | -€ 4.076 | -0,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 806.271 | € 841.901 | +€ 35.631 | +4,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 918.989 | -€ 25.453 | -€ 944.441 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 180.202 | € 50.000 | -€ 130.202 | -72,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.574.440 | € 211.957 | -€ 2,4 mln | -91,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 20.982.562 | € 14.419.725 | -€ 6,6 mln | -31,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.371.670 | € 1.644.425 | -€ 727.245 | -30,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.371.670 | € 1.644.425 | -€ 727.245 | -30,7% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | € 513.769 | € 434.916 | -€ 78.853 | -15,3% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 1.014.622 | € 913.754 | -€ 100.868 | -9,9% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 843.279 | € 295.755 | -€ 547.524 | -64,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 33.472 | € 61.730 | +€ 28.258 | +84,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 33.472 | € 61.730 | +€ 28.258 | +84,4% |
| Kosten van schulden | 650 | € 487 | € 0 | -€ 487 | -100% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 32.985 | € 61.730 | +€ 28.745 | +87,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 23.320.760 | € 16.002.420 | -€ 7,3 mln | -31,4% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 1.570 | € 1.570 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.699.525 | € 3.897.782 | -€ 1,8 mln | -31,6% |
| Belastingen | 670/3 | € 5.700.108 | € 3.898.184 | -€ 1,8 mln | -31,6% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 583 | € 402 | -€ 181 | -31,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 17.622.804 | € 12.106.207 | -€ 5,5 mln | -31,3% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 4.709 | € 4.709 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 17.627.513 | € 12.110.916 | -€ 5,5 mln | -31,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.