BAZI: wat veranderde er
BAZI
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 53.716
daling van € 53.716 (-13,5%), van € 397.691 naar € 343.975
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 8.613
stijging van € 8.613 (+14,7%), van € 58.678 naar € 67.291
waarvan Handelsvorderingen: +€ 6.594
- Liquide middelen -€ 7.287
daling van € 7.287 (-5,6%), van € 129.569 naar € 122.281
vooral door Overige schulden (-€ 48.853) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 30.529)
- Overige schulden -€ 48.853
daling van € 48.853 (-81,1%), van € 60.223 naar € 11.370
- Schulden op meer dan één jaar -€ 30.529
daling van € 30.529 (-13,4%), van € 228.333 naar € 197.804
- Reserves +€ 30.000
stijging van € 30.000 (+27,6%), van € 108.860 naar € 138.860
waarvan Beschikbare reserves: +€ 30.000
- Handelsschulden -€ 6.145
daling van € 6.145 (-13,5%), van € 45.508 naar € 39.363
- Personeelskosten +€ 55.115
stijging van € 55.115 (+16,0%), van € 345.041 naar € 400.156
- Bruto bedrijfsmarge +€ 14.993
stijging van € 14.993 (+3,0%), van € 503.116 naar € 518.109
- Financiële kosten -€ 12.274
daling van € 12.274 (-55,6%), van € 22.065 naar € 9.791
- Andere bedrijfskosten -€ 7.501
daling van € 7.501 (-67,7%), van € 11.083 naar € 3.582
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 605.313 | € 556.507 | -€ 48.805 | -8,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 397.841 | € 344.125 | -€ 53.716 | -13,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 397.691 | € 343.975 | -€ 53.716 | -13,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 324.201 | € 298.083 | -€ 26.117 | -8,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 24.494 | € 13.310 | -€ 11.184 | -45,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 48.996 | € 32.581 | -€ 16.415 | -33,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 150 | € 150 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 207.472 | € 212.382 | +€ 4.910 | +2,4% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 291 | € 0 | - | = | |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 10.000 | € 12.500 | +€ 2.500 | +25,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 10.000 | € 12.500 | +€ 2.500 | +25,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 58.678 | € 67.291 | +€ 8.613 | +14,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 53.691 | € 60.285 | +€ 6.594 | +12,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.987 | € 7.005 | +€ 2.019 | +40,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 129.569 | € 122.281 | -€ 7.287 | -5,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 9.225 | € 10.310 | +€ 1.085 | +11,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 605.313 | € 556.507 | -€ 48.805 | -8,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 174.966 | € 206.073 | +€ 31.107 | +17,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 108.860 | € 138.860 | +€ 30.000 | +27,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 7.500 | € 7.500 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 101.360 | € 131.360 | +€ 30.000 | +29,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 47.506 | € 48.613 | +€ 1.107 | +2,3% |
| Schulden | 17/49 | € 430.347 | € 350.434 | -€ 79.913 | -18,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 228.333 | € 197.804 | -€ 30.529 | -13,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 228.333 | € 197.804 | -€ 30.529 | -13,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 202.014 | € 152.630 | -€ 49.384 | -24,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 36.834 | € 42.529 | +€ 5.694 | +15,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 45.508 | € 39.363 | -€ 6.145 | -13,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 45.508 | € 39.363 | -€ 6.145 | -13,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 59.450 | € 59.369 | -€ 81 | -0,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 15.351 | € 1.410 | -€ 13.941 | -90,8% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 44.098 | € 57.959 | +€ 13.860 | +31,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 60.223 | € 11.370 | -€ 48.853 | -81,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 345.041 | € 400.156 | +€ 55.115 | +16,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 55.723 | € 53.716 | -€ 2.008 | -3,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.083 | € 3.582 | -€ 7.501 | -67,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 503.116 | € 518.109 | +€ 14.993 | +3,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 91.269 | € 60.656 | -€ 30.613 | -33,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 63 | € 124 | +€ 60 | +95,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 63 | € 124 | +€ 60 | +95,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 22.065 | € 9.791 | -€ 12.274 | -55,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 22.065 | € 9.791 | -€ 12.274 | -55,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 69.267 | € 50.988 | -€ 18.279 | -26,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 20.663 | € 19.881 | -€ 782 | -3,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 48.605 | € 31.107 | -€ 17.497 | -36,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 48.605 | € 31.107 | -€ 17.497 | -36,0% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.