BATISELF: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BATISELF
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 44.755
daling van € 44.755 (-74,5%), van € 60.043 naar € 15.287
waarvan Overige vorderingen: -€ 48.560
- Liquide middelen -€ 14.950
daling van € 14.950 (-99,9%), van € 14.965 naar € 15
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 92.431) en Handelsschulden (-€ 936)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 92.431
daling van € 92.431, van € 71.865 naar -€ 20.566
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 33.661
stijging van € 33.661 (+117%), van € 28.656 naar € 62.318
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 42.062
- Financiële kosten +€ 54.340
stijging van € 54.340 (+1.245%), van € 4.364 naar € 58.704
- Belastingen +€ 38.598
stijging van € 38.598 (+617%), van € 6.255 naar € 44.853
- Bruto bedrijfsmarge -€ 21.230
daling van € 21.230 (-64,2%), van € 33.065 naar € 11.836
- Afschrijvingen -€ 7.566
niet meer vermeld in 2025 (was € 7.566)
- Andere bedrijfskosten -€ 2.015
daling van € 2.015 (-68,4%), van € 2.946 naar € 931
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 150.430 | € 90.725 | -€ 59.705 | -39,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 150.430 | € 90.725 | -€ 59.705 | -39,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 75.422 | € 75.422 | = | 0,0% |
| Handelsvorderingen | 290 | € 75.422 | € 75.422 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 60.043 | € 15.287 | -€ 44.755 | -74,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 3.805 | +€ 3.805 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 60.043 | € 11.482 | -€ 48.560 | -80,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 14.965 | € 15 | -€ 14.950 | -99,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 150.430 | € 90.725 | -€ 59.705 | -39,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 111.431 | € 19.000 | -€ 92.431 | -82,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.296 | € 10.296 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 29.271 | € 29.271 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 29.271 | € 29.271 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Inkoop eigen aandelen | 1312 | € 27.411 | € 27.411 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 71.865 | -€ 20.566 | -€ 92.431 | |
| Schulden | 17/49 | € 38.999 | € 71.724 | +€ 32.726 | +83,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 38.999 | € 71.724 | +€ 32.726 | +83,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 10.342 | € 9.407 | -€ 936 | -9,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 10.342 | € 9.407 | -€ 936 | -9,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 28.656 | € 62.318 | +€ 33.661 | +117% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.255 | € 2.855 | -€ 8.400 | -74,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 17.401 | € 59.463 | +€ 42.062 | +242% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.566 | - | -€ 7.566 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.946 | € 931 | -€ 2.015 | -68,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 33.065 | € 11.836 | -€ 21.230 | -64,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 22.553 | € 10.905 | -€ 11.649 | -51,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 364 | € 221 | -€ 143 | -39,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 364 | € 221 | -€ 143 | -39,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.364 | € 58.704 | +€ 54.340 | +1.245% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.364 | € 58.704 | +€ 54.340 | +1.245% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 18.553 | -€ 47.578 | -€ 66.132 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.255 | € 44.853 | +€ 38.598 | +617% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 12.298 | -€ 92.431 | -€ 104.729 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 12.298 | -€ 92.431 | -€ 104.729 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.