BAS LES MASQUES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BAS LES MASQUES
Grootste bewegingen
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 19.177
stijging van € 19.177 (+120%), van € 15.916 naar € 35.093
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.541
daling van € 6.541 (-14,8%), van € 44.120 naar € 37.579
waarvan Handelsvorderingen: -€ 8.379
- Immateriële vaste activa -€ 4.666
daling van € 4.666 (-17,9%), van € 26.055 naar € 21.389
- Materiële vaste activa -€ 4.371
daling van € 4.371 (-13,2%), van € 33.066 naar € 28.694
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 5.111
- Liquide middelen -€ 4.267
daling van € 4.267 (-12,2%), van € 35.021 naar € 30.754
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 61.433) en Overlopende rekeningen (activa) (-€ 19.177)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 61.433
daling van € 61.433, van € 45.609 naar -€ 15.824
- Handelsschulden +€ 32.629
stijging van € 32.629 (+72,5%), van € 45.023 naar € 77.652
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 20.000
nieuw in 2025: € 20.000
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.670
stijging van € 9.670 (+17,2%), van € 56.215 naar € 65.885
- Bruto bedrijfsmarge +€ 47.348
stijging van € 47.348 (+15,3%), van € 309.646 naar € 356.994
- Personeelskosten +€ 28.956
stijging van € 28.956 (+8,3%), van € 350.351 naar € 379.307
- Financiële kosten +€ 9.952
stijging van € 9.952 (+608%), van € 1.636 naar € 11.588
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 170.266 | € 171.917 | +€ 1.651 | +1,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 63.001 | € 54.013 | -€ 8.987 | -14,3% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 26.055 | € 21.389 | -€ 4.666 | -17,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 33.066 | € 28.694 | -€ 4.371 | -13,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 31.356 | € 26.245 | -€ 5.111 | -16,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.709 | € 2.450 | +€ 740 | +43,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.880 | € 3.930 | +€ 50 | +1,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 107.266 | € 117.904 | +€ 10.638 | +9,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 12.209 | € 14.478 | +€ 2.269 | +18,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 12.209 | € 14.478 | +€ 2.269 | +18,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 44.120 | € 37.579 | -€ 6.541 | -14,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 43.570 | € 35.191 | -€ 8.379 | -19,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 550 | € 2.388 | +€ 1.838 | +334% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 35.021 | € 30.754 | -€ 4.267 | -12,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 15.916 | € 35.093 | +€ 19.177 | +120% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 170.266 | € 171.917 | +€ 1.651 | +1,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 64.623 | € 3.190 | -€ 61.433 | -95,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 19.014 | € 19.014 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 19.014 | € 19.014 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 45.609 | -€ 15.824 | -€ 61.433 | |
| Schulden | 17/49 | € 105.644 | € 168.727 | +€ 63.083 | +59,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 101.238 | € 163.536 | +€ 62.299 | +61,5% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 20.000 | +€ 20.000 | |
| Overige leningen | 439 | - | € 20.000 | +€ 20.000 | |
| Handelsschulden | 44 | € 45.023 | € 77.652 | +€ 32.629 | +72,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 45.023 | € 77.652 | +€ 32.629 | +72,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 56.215 | € 65.885 | +€ 9.670 | +17,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 56.215 | € 65.885 | +€ 9.670 | +17,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 4.406 | € 5.191 | +€ 785 | +17,8% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 350.351 | € 379.307 | +€ 28.956 | +8,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 19.928 | € 22.443 | +€ 2.515 | +12,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 838 | € 3.237 | +€ 2.399 | +286% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.654 | € 137 | -€ 1.518 | -91,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 309.646 | € 356.994 | +€ 47.348 | +15,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 63.125 | -€ 48.129 | +€ 14.996 | +23,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11 | € 377 | +€ 366 | +3.426% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 11 | € 377 | +€ 366 | +3.426% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.636 | € 11.588 | +€ 9.952 | +608% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.636 | € 11.588 | +€ 9.952 | +608% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 64.750 | -€ 59.340 | +€ 5.410 | +8,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.951 | € 2.093 | +€ 142 | +7,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 66.701 | -€ 61.433 | +€ 5.268 | +7,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 66.701 | -€ 61.433 | +€ 5.268 | +7,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.