BARTELS GD: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BARTELS GD
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 282.416
daling van € 282.416 (-55,5%), van € 508.886 naar € 226.470
waarvan Overige vorderingen: -€ 234.995
- Geldbeleggingen -€ 74.096
niet meer vermeld in 2025 (was € 74.096)
- Liquide middelen +€ 68.424
stijging van € 68.424 (+2.801%), van € 2.443 naar € 70.867
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 282.416) en Geldbeleggingen (+€ 74.096)
- Materiële vaste activa -€ 14.822
daling van € 14.822 (-20,6%), van € 72.052 naar € 57.230
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 13.439
- Overige schulden -€ 201.453
niet meer vermeld in 2025 (was € 201.453)
- Reserves -€ 101.281
daling van € 101.281 (-21,7%), van € 466.428 naar € 365.147
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 9.005
daling van € 9.005 (-93,5%), van € 9.636 naar € 631
- Overgedragen winst (verlies) +€ 8.536
stijging van € 8.536 (+19,4%), van -€ 44.022 naar -€ 35.486
- Bruto bedrijfsmarge +€ 91.128
stijging van € 91.128, van -€ 58.448 naar € 32.680
- Financiële opbrengsten -€ 36.387
daling van € 36.387 (-96,3%), van € 37.777 naar € 1.390
- Belastingen +€ 5.974
stijging van € 5.974, van -€ 5.344 naar € 631
- Andere bedrijfskosten -€ 2.649
daling van € 2.649 (-22,7%), van € 11.643 naar € 8.994
- Financiële kosten -€ 745
daling van € 745 (-40,7%), van € 1.832 naar € 1.087
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 662.387 | € 360.198 | -€ 302.189 | -45,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 72.461 | € 57.230 | -€ 15.231 | -21,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 72.052 | € 57.230 | -€ 14.822 | -20,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 42.402 | € 41.398 | -€ 1.004 | -2,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 630 | € 252 | -€ 378 | -60,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 29.020 | € 15.581 | -€ 13.439 | -46,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 409 | - | -€ 409 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 589.926 | € 302.968 | -€ 286.958 | -48,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 508.886 | € 226.470 | -€ 282.416 | -55,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 57.969 | € 10.549 | -€ 47.420 | -81,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 450.917 | € 215.922 | -€ 234.995 | -52,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 74.096 | - | -€ 74.096 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.443 | € 70.867 | +€ 68.424 | +2.801% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.502 | € 5.631 | +€ 1.129 | +25,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 662.387 | € 360.198 | -€ 302.189 | -45,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 442.406 | € 349.661 | -€ 92.745 | -21,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 466.428 | € 365.147 | -€ 101.281 | -21,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 466.428 | € 365.147 | -€ 101.281 | -21,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 44.022 | -€ 35.486 | +€ 8.536 | +19,4% |
| Schulden | 17/49 | € 219.982 | € 10.537 | -€ 209.445 | -95,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 217.982 | € 4.643 | -€ 213.339 | -97,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.863 | € 4.012 | -€ 2.851 | -41,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.863 | € 4.012 | -€ 2.851 | -41,5% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 30 | - | -€ 30 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9.636 | € 631 | -€ 9.005 | -93,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.636 | € 631 | -€ 9.005 | -93,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 201.453 | - | -€ 201.453 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.000 | € 5.894 | +€ 3.894 | +195% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 6.539 | - | -€ 6.539 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 15.220 | € 14.822 | -€ 398 | -2,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.643 | € 8.994 | -€ 2.649 | -22,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 58.448 | € 32.680 | +€ 91.128 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 85.311 | € 8.864 | +€ 94.175 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 37.777 | € 1.390 | -€ 36.387 | -96,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 37.777 | € 1.390 | -€ 36.387 | -96,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.832 | € 1.087 | -€ 745 | -40,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.832 | € 1.087 | -€ 745 | -40,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 49.366 | € 9.167 | +€ 58.533 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | -€ 5.344 | € 631 | +€ 5.974 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 44.022 | € 8.536 | +€ 52.558 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 44.022 | € 8.536 | +€ 52.558 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.