B-PROJECT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
B-PROJECT
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 12.695
stijging van € 12.695 (+18,7%), van € 67.949 naar € 80.644
waarvan Overige vorderingen: +€ 12.660
- Liquide middelen +€ 2.441
stijging van € 2.441 (+74,2%), van € 3.291 naar € 5.731
vooral door Handelsschulden (+€ 11.634) en Resultaat van het boekjaar (+€ 7.544)
- Materiële vaste activa +€ 1.020
stijging van € 1.020 (+31,4%), van € 3.246 naar € 4.266
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 1.020
- Handelsschulden +€ 11.634
stijging van € 11.634 (+199%), van € 5.857 naar € 17.491
- Reserves +€ 7.544
stijging van € 7.544 (+13,3%), van € 56.708 naar € 64.252
waarvan Beschikbare reserves: +€ 7.544
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 1.832
daling van € 1.832 (-31,1%), van € 5.895 naar € 4.063
- Overige schulden -€ 1.212
daling van € 1.212 (-54,8%), van € 2.212 naar € 1.000
- Bruto bedrijfsmarge +€ 7.444
stijging van € 7.444 (+209%), van € 3.561 naar € 11.005
- Belastingen +€ 2.271
stijging van € 2.271 (+212%), van € 1.073 naar € 3.344
- Afschrijvingen +€ 483
stijging van € 483 (+118%), van € 410 naar € 893
- Financiële opbrengsten +€ 328
stijging van € 328 (+14,9%), van € 2.196 naar € 2.523
- Financiële kosten -€ 271
daling van € 271 (-60,6%), van € 448 naar € 177
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 76.872 | € 93.253 | +€ 16.381 | +21,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.246 | € 4.266 | +€ 1.020 | +31,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.246 | € 4.266 | +€ 1.020 | +31,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | - | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.246 | € 4.266 | +€ 1.020 | +31,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 73.626 | € 88.987 | +€ 15.361 | +20,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 67.949 | € 80.644 | +€ 12.695 | +18,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 31.212 | € 31.247 | +€ 35 | +0,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 36.737 | € 49.397 | +€ 12.660 | +34,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.291 | € 5.731 | +€ 2.441 | +74,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.387 | € 2.612 | +€ 225 | +9,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 76.872 | € 93.253 | +€ 16.381 | +21,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 62.908 | € 70.452 | +€ 7.544 | +12,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 56.708 | € 64.252 | +€ 7.544 | +13,3% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 56.708 | € 64.252 | +€ 7.544 | +13,3% |
| Schulden | 17/49 | € 13.964 | € 22.801 | +€ 8.838 | +63,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 13.964 | € 22.554 | +€ 8.591 | +61,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 5.857 | € 17.491 | +€ 11.634 | +199% |
| Leveranciers | 440/4 | € 5.857 | € 17.491 | +€ 11.634 | +199% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.895 | € 4.063 | -€ 1.832 | -31,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.895 | € 4.063 | -€ 1.832 | -31,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.212 | € 1.000 | -€ 1.212 | -54,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 247 | +€ 247 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 410 | € 893 | +€ 483 | +118% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 918 | € 1.070 | +€ 153 | +16,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 500 | +€ 500 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 3.561 | € 11.005 | +€ 7.444 | +209% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 2.233 | € 8.541 | +€ 6.308 | +282% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.196 | € 2.523 | +€ 328 | +14,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.196 | € 2.523 | +€ 328 | +14,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 448 | € 177 | -€ 271 | -60,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 448 | € 177 | -€ 271 | -60,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 3.981 | € 10.888 | +€ 6.907 | +173% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.073 | € 3.344 | +€ 2.271 | +212% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 2.908 | € 7.544 | +€ 4.636 | +159% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 2.908 | € 7.544 | +€ 4.636 | +159% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.