B.Management: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
B.Management
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 5.557
stijging van € 5.557 (+22,3%), van € 24.953 naar € 30.510
waarvan Overige vorderingen: +€ 5.553
- Liquide middelen +€ 4.454
stijging van € 4.454 (+6,3%), van € 70.309 naar € 74.763
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 38.733) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 1.710)
- Overgedragen winst (verlies) +€ 8.233
stijging van € 8.233 (+9,4%), van € 87.753 naar € 95.986
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.710
stijging van € 1.710 (+14,8%), van € 11.587 naar € 13.296
- Handelsschulden -€ 1.486
niet meer vermeld in 2025 (was € 1.486)
- Bruto bedrijfsmarge +€ 5.158
stijging van € 5.158 (+11,4%), van € 45.201 naar € 50.359
- Financiële kosten -€ 1.866
daling van € 1.866 (-91,2%), van € 2.046 naar € 179
- Belastingen +€ 1.610
stijging van € 1.610 (+18,6%), van € 8.658 naar € 10.268
- Afschrijvingen -€ 699
daling van € 699 (-41,8%), van € 1.673 naar € 974
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 101.385 | € 110.654 | +€ 9.269 | +9,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 5.203 | € 4.725 | -€ 479 | -9,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.203 | € 1.725 | -€ 479 | -21,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.203 | € 1.725 | -€ 479 | -21,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 96.182 | € 105.930 | +€ 9.748 | +10,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 24.953 | € 30.510 | +€ 5.557 | +22,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 13.127 | € 13.131 | +€ 4 | 0,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 11.826 | € 17.379 | +€ 5.553 | +47,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 70.309 | € 74.763 | +€ 4.454 | +6,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 920 | € 657 | -€ 263 | -28,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 101.385 | € 110.654 | +€ 9.269 | +9,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 88.312 | € 96.545 | +€ 8.233 | +9,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 559 | € 559 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 559 | - | -€ 559 | |
| Andere | 1109/19 | € 559 | - | -€ 559 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 87.753 | € 95.986 | +€ 8.233 | +9,4% |
| Schulden | 17/49 | € 13.073 | € 14.109 | +€ 1.037 | +7,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 13.073 | € 14.109 | +€ 1.037 | +7,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 813 | +€ 813 | |
| Handelsschulden | 44 | € 1.486 | - | -€ 1.486 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.486 | - | -€ 1.486 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 11.587 | € 13.296 | +€ 1.710 | +14,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.587 | € 13.296 | +€ 1.710 | +14,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.673 | € 974 | -€ 699 | -41,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 937 | € 963 | +€ 26 | +2,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.201 | € 50.359 | +€ 5.158 | +11,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.592 | € 48.422 | +€ 5.830 | +13,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 867 | € 758 | -€ 109 | -12,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 867 | € 758 | -€ 109 | -12,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.046 | € 179 | -€ 1.866 | -91,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.046 | € 179 | -€ 1.866 | -91,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 41.413 | € 49.000 | +€ 7.587 | +18,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.658 | € 10.268 | +€ 1.610 | +18,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 32.755 | € 38.733 | +€ 5.977 | +18,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 32.755 | € 38.733 | +€ 5.977 | +18,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.