B-CONNECTED: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
B-CONNECTED
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 910.492
daling van € 910.492 (-33,2%), van € 2,7 mln naar € 1,8 mln
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 188.013
stijging van € 188.013 (+56,7%), van € 331.566 naar € 519.579
- Immateriële vaste activa -€ 181.650
daling van € 181.650 (-52,3%), van € 347.384 naar € 165.734
- Materiële vaste activa -€ 57.305
daling van € 57.305 (-18,1%), van € 316.781 naar € 259.476
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 57.171
- Handelsschulden -€ 666.877
daling van € 666.877 (-46,8%), van € 1,4 mln naar € 758.004
- Schulden op meer dan één jaar +€ 300.000
stijging van € 300.000 (+60,0%), van € 500.000 naar € 800.000
- Overige schulden -€ 204.500
daling van € 204.500 (-20,9%), van € 977.300 naar € 772.800
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 109.869
daling van € 109.869 (-13,2%), van € 832.277 naar € 722.408
waarvan Belastingen: -€ 91.082
- Overgedragen winst (verlies) -€ 94.818
nieuw in 2025: -€ 94.818
- Omzet -€ 1,1 mln
daling van € 1,1 mln (-9,2%), van € 12,5 mln naar € 11,3 mln
- Personeelskosten -€ 591.812
daling van € 591.812 (-16,2%), van € 3,7 mln naar € 3,1 mln
- Diensten en diverse goederen -€ 317.864
daling van € 317.864 (-11,6%), van € 2,7 mln naar € 2,4 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 4.359.511 | € 3.424.836 | -€ 934.675 | -21,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 671.324 | € 432.369 | -€ 238.955 | -35,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 347.384 | € 165.734 | -€ 181.650 | -52,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 316.781 | € 259.476 | -€ 57.305 | -18,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 12.306 | € 13.827 | +€ 1.522 | +12,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.333 | € 677 | -€ 1.656 | -71,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 302.143 | € 244.972 | -€ 57.171 | -18,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 7.160 | € 7.160 | = | 0,0% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 7.160 | € 7.160 | = | 0,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 7.160 | € 7.160 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.688.187 | € 2.992.466 | -€ 695.720 | -18,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | € 0 | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.739.239 | € 1.828.748 | -€ 910.492 | -33,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.739.239 | € 1.828.748 | -€ 910.492 | -33,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 617.381 | € 644.140 | +€ 26.759 | +4,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 331.566 | € 519.579 | +€ 188.013 | +56,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 4.359.511 | € 3.424.836 | -€ 934.675 | -21,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 335.080 | € 159.882 | -€ 175.198 | -52,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 135.080 | € 54.700 | -€ 80.380 | -59,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 54.700 | € 54.700 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 54.700 | € 54.700 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 80.380 | € 0 | -€ 80.380 | -100% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | -€ 94.818 | -€ 94.818 | |
| Schulden | 17/49 | € 4.024.431 | € 3.264.954 | -€ 759.477 | -18,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 500.000 | € 800.000 | +€ 300.000 | +60,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 500.000 | € 800.000 | +€ 300.000 | +60,0% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 500.000 | € 800.000 | +€ 300.000 | +60,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 3.518.276 | € 2.458.134 | -€ 1,1 mln | -30,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 283.817 | € 204.922 | -€ 78.895 | -27,8% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 283.817 | € 204.922 | -€ 78.895 | -27,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.424.881 | € 758.004 | -€ 666.877 | -46,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.424.881 | € 758.004 | -€ 666.877 | -46,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 832.277 | € 722.408 | -€ 109.869 | -13,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 331.195 | € 240.113 | -€ 91.082 | -27,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 501.082 | € 482.294 | -€ 18.788 | -3,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 977.300 | € 772.800 | -€ 204.500 | -20,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 6.155 | € 6.820 | +€ 665 | +10,8% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 12.485.479 | € 11.595.017 | -€ 890.462 | -7,1% |
| Omzet | 70 | € 12.458.731 | € 11.312.324 | -€ 1,1 mln | -9,2% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 26.748 | € 32.693 | +€ 5.945 | +22,2% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 250.000 | +€ 250.000 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 12.677.021 | € 11.712.062 | -€ 964.958 | -7,6% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 6.011.201 | € 5.964.307 | -€ 46.895 | -0,8% |
| Aankopen | 600/8 | € 6.011.201 | € 5.964.307 | -€ 46.895 | -0,8% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 2.748.877 | € 2.431.013 | -€ 317.864 | -11,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 3.657.682 | € 3.065.871 | -€ 591.812 | -16,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 255.354 | € 250.255 | -€ 5.099 | -2,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.906 | € 617 | -€ 3.289 | -84,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 191.541 | -€ 117.045 | +€ 74.496 | +38,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 100.661 | € 58.153 | -€ 42.508 | -42,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 100.661 | € 58.153 | -€ 42.508 | -42,2% |
| Kosten van schulden | 650 | € 100.661 | € 58.153 | -€ 42.508 | -42,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 292.203 | -€ 175.198 | +€ 117.004 | +40,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 292.203 | -€ 175.198 | +€ 117.004 | +40,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 292.203 | -€ 175.198 | +€ 117.004 | +40,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.