AZ CLEAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AZ CLEAN
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 87.914
stijging van € 87.914 (+25,0%), van € 351.018 naar € 438.932
waarvan Handelsvorderingen: +€ 70.996
- Liquide middelen +€ 8.608
stijging van € 8.608 (+134%), van € 6.418 naar € 15.026
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 94.758) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 22.644)
- Reserves +€ 100.000
stijging van € 100.000 (+70,5%), van € 141.860 naar € 241.860
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 22.644
stijging van € 22.644 (+26,5%), van € 85.598 naar € 108.242
waarvan Belastingen: +€ 23.806
- Handelsschulden -€ 21.901
daling van € 21.901 (-20,4%), van € 107.407 naar € 85.506
- Overgedragen winst (verlies) -€ 5.242
daling van € 5.242 (-38,0%), van € 13.791 naar € 8.549
- Bruto bedrijfsmarge +€ 49.598
stijging van € 49.598 (+48,2%), van € 102.803 naar € 152.401
- Belastingen +€ 21.149
stijging van € 21.149 (+122%), van € 17.382 naar € 38.530
- Personeelskosten -€ 16.554
daling van € 16.554 (-96,4%), van € 17.181 naar € 626
- Andere bedrijfskosten +€ 5.165
stijging van € 5.165 (+195%), van € 2.654 naar € 7.819
- Financiële kosten +€ 2.436
stijging van € 2.436 (+36,5%), van € 6.683 naar € 9.119
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 361.056 | € 456.557 | +€ 95.502 | +26,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.620 | € 2.600 | -€ 1.020 | -28,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.620 | € 2.021 | -€ 1.599 | -44,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.620 | € 2.021 | -€ 1.599 | -44,2% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 579 | +€ 579 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 357.436 | € 453.958 | +€ 96.522 | +27,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 351.018 | € 438.932 | +€ 87.914 | +25,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 205.343 | € 276.339 | +€ 70.996 | +34,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 145.676 | € 162.593 | +€ 16.918 | +11,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 6.418 | € 15.026 | +€ 8.608 | +134% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 361.056 | € 456.557 | +€ 95.502 | +26,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 168.051 | € 262.809 | +€ 94.758 | +56,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 141.860 | € 241.860 | +€ 100.000 | +70,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 141.860 | € 241.860 | +€ 100.000 | +70,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 13.791 | € 8.549 | -€ 5.242 | -38,0% |
| Schulden | 17/49 | € 193.005 | € 193.748 | +€ 743 | +0,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 193.005 | € 193.748 | +€ 743 | +0,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 107.407 | € 85.506 | -€ 21.901 | -20,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 107.407 | € 85.506 | -€ 21.901 | -20,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 85.598 | € 108.242 | +€ 22.644 | +26,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 84.436 | € 108.242 | +€ 23.806 | +28,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.162 | - | -€ 1.162 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 17.181 | € 626 | -€ 16.554 | -96,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.481 | € 1.599 | -€ 882 | -35,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.654 | € 7.819 | +€ 5.165 | +195% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 102.803 | € 152.401 | +€ 49.598 | +48,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 80.488 | € 142.356 | +€ 61.869 | +76,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 227 | € 52 | -€ 176 | -77,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 227 | € 52 | -€ 176 | -77,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.683 | € 9.119 | +€ 2.436 | +36,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.683 | € 9.119 | +€ 2.436 | +36,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 74.032 | € 133.289 | +€ 59.257 | +80,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 17.382 | € 38.530 | +€ 21.149 | +122% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 56.650 | € 94.758 | +€ 38.108 | +67,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 56.650 | € 94.758 | +€ 38.108 | +67,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.