AVASOTECH: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AVASOTECH
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 74.864
stijging van € 74.864 (+47.990%), van € 156 naar € 75.020
vooral door Vorderingen op meer dan één jaar (+€ 50.000) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 49.241)
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 50.000
daling van € 50.000 (-62,5%), van € 80.000 naar € 30.000
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 49.241
daling van € 49.241 (-86,7%), van € 56.786 naar € 7.545
waarvan Overige vorderingen: -€ 26.794
- Financiële vaste activa +€ 38.700
nieuw in 2025: € 38.700
- Materiële vaste activa -€ 2.214
daling van € 2.214 (-18,9%), van € 11.725 naar € 9.511
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 1.600
- Overgedragen winst (verlies) +€ 11.243
stijging van € 11.243 (+10,4%), van € 107.930 naar € 119.173
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 3.760
daling van € 3.760 (-16,4%), van € 22.865 naar € 19.105
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 8.153
- Handelsschulden +€ 3.293
stijging van € 3.293 (+434%), van € 759 naar € 4.052
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 2.011
nieuw in 2025: € 2.011
- Bruto bedrijfsmarge -€ 55.708
daling van € 55.708 (-71,2%), van € 78.250 naar € 22.542
- Personeelskosten -€ 53.594
niet meer vermeld in 2025 (was € 53.594)
- Andere bedrijfskosten -€ 3.104
daling van € 3.104 (-87,8%), van € 3.534 naar € 430
- Belastingen -€ 1.500
daling van € 1.500 (-27,3%), van € 5.500 naar € 4.000
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 150.831 | € 162.941 | +€ 12.110 | +8,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 11.725 | € 48.211 | +€ 36.486 | +311% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 11.725 | € 9.511 | -€ 2.214 | -18,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.798 | € 5.198 | -€ 1.600 | -23,5% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 4.927 | € 4.313 | -€ 614 | -12,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 38.700 | +€ 38.700 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 139.106 | € 114.730 | -€ 24.376 | -17,5% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 80.000 | € 30.000 | -€ 50.000 | -62,5% |
| Overige vorderingen | 291 | € 80.000 | € 30.000 | -€ 50.000 | -62,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 56.786 | € 7.545 | -€ 49.241 | -86,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 22.447 | - | -€ 22.447 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 34.339 | € 7.545 | -€ 26.794 | -78,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 156 | € 75.020 | +€ 74.864 | +47.990% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.164 | € 2.165 | +€ 1 | 0,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 150.831 | € 162.941 | +€ 12.110 | +8,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 126.530 | € 137.773 | +€ 11.243 | +8,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 107.930 | € 119.173 | +€ 11.243 | +10,4% |
| Schulden | 17/49 | € 24.301 | € 25.168 | +€ 867 | +3,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 24.301 | € 23.157 | -€ 1.144 | -4,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 677 | - | -€ 677 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 677 | - | -€ 677 | |
| Handelsschulden | 44 | € 759 | € 4.052 | +€ 3.293 | +434% |
| Leveranciers | 440/4 | € 759 | € 4.052 | +€ 3.293 | +434% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.865 | € 19.105 | -€ 3.760 | -16,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 14.197 | € 18.590 | +€ 4.393 | +30,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 8.668 | € 515 | -€ 8.153 | -94,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 2.011 | +€ 2.011 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 53.594 | - | -€ 53.594 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.687 | € 5.676 | -€ 11 | -0,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.534 | € 430 | -€ 3.104 | -87,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 78.250 | € 22.542 | -€ 55.708 | -71,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 15.435 | € 16.436 | +€ 1.001 | +6,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11 | € 31 | +€ 20 | +182% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 11 | € 31 | +€ 20 | +182% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 700 | € 1.224 | +€ 524 | +74,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 700 | € 1.224 | +€ 524 | +74,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 14.746 | € 15.243 | +€ 497 | +3,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.500 | € 4.000 | -€ 1.500 | -27,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 9.246 | € 11.243 | +€ 1.997 | +21,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 9.246 | € 11.243 | +€ 1.997 | +21,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.