AUTOLUX: wat veranderde er
Positie tussen de sectorgenoten
Sectorbenchmark: maak een gratis account of meld u aan om deze tool te gebruiken.
U ziet elke sectorgenoot als stip per ratio, met de onderneming in twee boekjaren en elke ratio over vijf jaar tegenover de sector.
Wat bewoog tussen 2024 en 2025
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 2,0 mln
stijging van € 2,0 mln (+419%), van € 476.971 naar € 2,5 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 1,9 mln
- Geldbeleggingen -€ 1,2 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 1,2 mln)
- Voorraden en bestellingen +€ 92.730
stijging van € 92.730 (+17,1%), van € 540.828 naar € 633.558
- Liquide middelen +€ 68.441
stijging van € 68.441 (+56,6%), van € 120.901 naar € 189.341
vooral door Geldbeleggingen (+€ 1,2 mln) en Handelsschulden (+€ 434.778)
- Handelsschulden +€ 434.778
stijging van € 434.778 (+343%), van € 126.892 naar € 561.670
- Reserves +€ 387.804
stijging van € 387.804 (+17,9%), van € 2,2 mln naar € 2,6 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 244.647
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 100.095
stijging van € 100.095 (+183%), van € 54.620 naar € 154.715
waarvan Belastingen: +€ 82.597
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 45.796
nieuw in 2025: € 45.796
- Overige schulden +€ 34.004
nieuw in 2025: € 34.004
- Bruto bedrijfsmarge -€ 99.947
daling van € 99.947 (-8,8%), van € 1,1 mln naar € 1,0 mln
- Personeelskosten +€ 90.709
stijging van € 90.709 (+21,0%), van € 432.573 naar € 523.282
- Belastingen -€ 51.056
daling van € 51.056 (-28,3%), van € 180.120 naar € 129.064
- Financiële opbrengsten -€ 16.819
daling van € 16.819 (-29,5%), van € 57.086 naar € 40.267
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.382.390 | € 3.384.104 | +€ 1,0 mln | +42,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 41.010 | € 60.799 | +€ 19.789 | +48,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 40.800 | € 60.690 | +€ 19.890 | +48,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 27.133 | € 19.921 | -€ 7.212 | -26,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 13.667 | € 40.769 | +€ 27.102 | +198% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 210 | € 109 | -€ 101 | -48,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.341.380 | € 3.323.305 | +€ 981.925 | +41,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 540.828 | € 633.558 | +€ 92.730 | +17,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 540.828 | € 633.558 | +€ 92.730 | +17,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 476.971 | € 2.474.363 | +€ 2,0 mln | +419% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 452.601 | € 593.295 | +€ 140.693 | +31,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 24.369 | € 1.881.068 | +€ 1,9 mln | +7.619% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.197.310 | - | -€ 1,2 mln | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 120.901 | € 189.341 | +€ 68.441 | +56,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.370 | € 26.044 | +€ 20.673 | +385% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.382.390 | € 3.384.104 | +€ 1,0 mln | +42,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.200.235 | € 2.587.920 | +€ 387.685 | +17,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 28.845 | € 28.845 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.171.271 | € 2.559.075 | +€ 387.804 | +17,9% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 6.484 | € 149.641 | +€ 143.157 | +2.208% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 2.164.787 | € 2.409.434 | +€ 244.647 | +11,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 118 | - | -€ 118 | |
| Schulden | 17/49 | € 182.155 | € 796.184 | +€ 614.029 | +337% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 181.512 | € 796.184 | +€ 614.672 | +339% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 45.796 | +€ 45.796 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 45.796 | +€ 45.796 | |
| Handelsschulden | 44 | € 126.892 | € 561.670 | +€ 434.778 | +343% |
| Leveranciers | 440/4 | € 126.892 | € 561.670 | +€ 434.778 | +343% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 54.620 | € 154.715 | +€ 100.095 | +183% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.994 | € 94.591 | +€ 82.597 | +689% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 42.626 | € 60.124 | +€ 17.498 | +41,0% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 34.004 | +€ 34.004 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 644 | - | -€ 644 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 9.141 | € 14.227 | +€ 5.086 | +55,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 432.573 | € 523.282 | +€ 90.709 | +21,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.355 | € 21.646 | +€ 4.291 | +24,7% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 3.538 | -€ 2.317 | -€ 5.855 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.319 | € 6.007 | -€ 5.312 | -46,9% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 478 | - | -€ 478 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.132.500 | € 1.032.553 | -€ 99.947 | -8,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 667.237 | € 483.936 | -€ 183.301 | -27,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 57.086 | € 40.267 | -€ 16.819 | -29,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 57.086 | € 40.267 | -€ 16.819 | -29,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.128 | € 7.453 | +€ 1.325 | +21,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.128 | € 7.453 | +€ 1.325 | +21,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 718.195 | € 516.749 | -€ 201.446 | -28,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 180.120 | € 129.064 | -€ 51.056 | -28,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 538.076 | € 387.685 | -€ 150.390 | -27,9% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 143.157 | +€ 143.157 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 538.076 | € 244.529 | -€ 293.547 | -54,6% |
Waarde
laatste balans 31-12-2025 · indicatie, geen waardering of adviesIndicatieve waarde van het eigen vermogen
Indicatie, geen waardering of adviesMiddenwaarde € 3,2 mln · 50% rendementswaarde, 50% gecorrigeerd eigen vermogen
Kapitalisatievoet 12% resultaat over 3 jaar, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten gewicht rendementswaarde 50% meerwaarde € 0 andere correctie € 0 EBITDA-multiple
Uit de neergelegde cijfers en deze veronderstellingen volgt geen positieve waarde. Het gecorrigeerde eigen vermogen en het gemiddelde resultaat zijn allebei nul of negatief.
Een deel van de berekening komt onder nul uit. Een aandeel is nooit minder dan nul waard, dus de ondergrens is nul.
Gecorrigeerd eigen vermogen
- Eigen vermogen (10/15)
- € 2.587.920
- Oprichtingskosten (20)
- € 0
- Immateriële vaste activa (21)
- € 0
- Meerwaarde op activa
- € 0
- Latente belasting op de meerwaarde
- € 0
- Andere correctie
- € 0
- Gecorrigeerd eigen vermogen
- € 2,6 mln
Rendementswaarde
- 2025
- € 387.685
- zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 373.459
- 2024
- € 538.076
- zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 529.413
- 2023
- € 438.823
- zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 438.808
- 2022
- € 409.644
- 2021
- € 402.039
- zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 402.022
- Gemiddeld resultaat, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 447.227
- Gedeeld door de kapitalisatievoet
- 14% / 12% / 10%
- Rendementswaarde
- € 3,2 mln / € 3,7 mln / € 4,5 mln
Uw EBITDA-multiple
- EBITDA 2025
- € 505.582
- Netto financiële schuld
- -€ 143.546
- Uw multiple
- -
- Waarde met uw multiple
- -
In deze jaarrekening zijn de schulden op meer dan één jaar niet uitgesplitst. Ze tellen volledig mee als financiële schuld.
Grenzen van de indicatie
- Checked kent geen marktprijzen of vergelijkbare transacties.
- Wat na de laatste jaarrekening gebeurde en posten buiten de balans (waarborgen, leasing, geschillen) tellen niet mee.
- Checked kent de werkelijke waarde van gebouwen, voorraden en vorderingen niet. Vul daarvoor uw eigen meerwaarde of correctie in.
- De rol van de eigenaar in de zaak, synergieën voor een koper en de fiscale gevolgen van een verkoop tellen niet mee.
Voor een waardering waarop u een beslissing baseert, gaat u naar een bedrijfsrevisor of een erkend boekhouder.
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB) en hoofdactiviteit (KBO). De bewegingen vergelijken de boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. De waarde is een indicatie, geen waardering of advies. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.