ATIS CONCEPT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ATIS CONCEPT
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 185.000
stijging van € 185.000 (+105,7%), van € 175.000 naar € 360.000
- Liquide middelen -€ 73.195
daling van € 73.195 (-27,7%), van € 263.923 naar € 190.728
vooral door Geldbeleggingen (-€ 185.000) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 15.489)
- Immateriële vaste activa -€ 25.939
daling van € 25.939 (-25,5%), van € 101.591 naar € 75.652
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 15.489
stijging van € 15.489 (+27,7%), van € 55.923 naar € 71.412
waarvan Handelsvorderingen: +€ 15.473
- Materiële vaste activa -€ 7.639
daling van € 7.639 (-36,6%), van € 20.897 naar € 13.258
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 5.199
- Reserves +€ 96.464
stijging van € 96.464 (+20,5%), van € 469.791 naar € 566.255
waarvan Beschikbare reserves: +€ 96.464
- Bruto bedrijfsmarge +€ 10.514
stijging van € 10.514 (+7,3%), van € 143.941 naar € 154.455
- Financiële opbrengsten +€ 7.144
stijging van € 7.144 (+392,5%), van € 1.820 naar € 8.964
- Belastingen +€ 6.389
stijging van € 6.389 (+28,9%), van € 22.145 naar € 28.534
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 617.559 | € 717.065 | +€ 99.506 | +16,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 122.488 | € 88.910 | -€ 33.578 | -27,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 101.591 | € 75.652 | -€ 25.939 | -25,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 20.897 | € 13.258 | -€ 7.639 | -36,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 14.678 | € 9.479 | -€ 5.199 | -35,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.039 | € 3.779 | -€ 1.260 | -25,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.180 | - | -€ 1.180 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 495.071 | € 628.155 | +€ 133.084 | +26,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 55.923 | € 71.412 | +€ 15.489 | +27,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 49.531 | € 65.004 | +€ 15.473 | +31,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.392 | € 6.408 | +€ 16 | +0,3% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 175.000 | € 360.000 | +€ 185.000 | +105,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 263.923 | € 190.728 | -€ 73.195 | -27,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 225 | € 6.015 | +€ 5.790 | +2573,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 617.559 | € 717.065 | +€ 99.506 | +16,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 594.155 | € 688.953 | +€ 94.798 | +16,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 469.791 | € 566.255 | +€ 96.464 | +20,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 467.931 | € 564.395 | +€ 96.464 | +20,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 118.164 | € 116.498 | -€ 1.666 | -1,4% |
| Schulden | 17/49 | € 23.404 | € 28.112 | +€ 4.708 | +20,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.404 | € 28.112 | +€ 4.708 | +20,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 126 | € 604 | +€ 478 | +379,4% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 126 | € 604 | +€ 478 | +379,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.551 | € 1.774 | +€ 223 | +14,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.551 | € 1.774 | +€ 223 | +14,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 20.999 | € 22.313 | +€ 1.314 | +6,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.977 | € 22.313 | +€ 4.336 | +24,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.022 | - | -€ 3.022 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 728 | € 3.421 | +€ 2.693 | +369,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 34.262 | € 33.578 | -€ 684 | -2,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.099 | € 4.717 | +€ 618 | +15,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 143.941 | € 154.455 | +€ 10.514 | +7,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 105.580 | € 116.160 | +€ 10.580 | +10,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.820 | € 8.964 | +€ 7.144 | +392,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.820 | € 8.964 | +€ 7.144 | +392,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 91 | € 126 | +€ 35 | +38,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 91 | € 126 | +€ 35 | +38,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 107.309 | € 124.998 | +€ 17.689 | +16,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 22.145 | € 28.534 | +€ 6.389 | +28,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 85.164 | € 96.464 | +€ 11.300 | +13,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 85.164 | € 96.464 | +€ 11.300 | +13,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.