ATC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ATC
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 61.792
daling van € 61.792 (-16,6%), van € 371.935 naar € 310.143
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 59.400
- Liquide middelen +€ 27.427
stijging van € 27.427 (+179%), van € 15.345 naar € 42.772
vooral door Afschrijvingen (+€ 60.585) en Handelsschulden (+€ 5.746)
- Overige schulden -€ 24.232
daling van € 24.232 (-6,4%), van € 377.126 naar € 352.895
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 17.747
daling van € 17.747 (-100%), van € 17.747 naar € 0
- Handelsschulden +€ 5.746
stijging van € 5.746 (+144%), van € 3.997 naar € 9.743
- Omzet -€ 179.100
niet meer vermeld in 2025 (was € 179.100)
- Bruto bedrijfsmarge +€ 120.976
nieuw in 2025: € 120.976
- Diensten en diverse goederen -€ 56.163
niet meer vermeld in 2025 (was € 56.163)
- Personeelskosten -€ 30.642
daling van € 30.642 (-40,6%), van € 75.556 naar € 44.914
- Andere bedrijfsopbrengsten -€ 25.170
niet meer vermeld in 2025 (was € 25.170)
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 442.358 | € 406.060 | -€ 36.298 | -8,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 395.051 | € 329.459 | -€ 65.592 | -16,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 23.117 | € 19.317 | -€ 3.800 | -16,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 371.935 | € 310.143 | -€ 61.792 | -16,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | € 44.627 | +€ 44.627 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 312.535 | € 265.516 | -€ 47.019 | -15,0% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 59.400 | € 0 | -€ 59.400 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 47.307 | € 76.601 | +€ 29.295 | +61,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | - | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 27.500 | € 28.110 | +€ 610 | +2,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 27.500 | € 28.105 | +€ 605 | +2,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 5 | +€ 5 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 15.345 | € 42.772 | +€ 27.427 | +179% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.462 | € 5.719 | +€ 1.257 | +28,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 442.358 | € 406.060 | -€ 36.298 | -8,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 38.938 | € 40.665 | +€ 1.727 | +4,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 20.338 | € 22.065 | +€ 1.727 | +8,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 18.478 | € 20.205 | +€ 1.727 | +9,3% |
| Schulden | 17/49 | € 403.420 | € 365.395 | -€ 38.025 | -9,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 0 | - | = | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 0 | - | = | |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | € 0 | - | = | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 403.420 | € 365.395 | -€ 38.025 | -9,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 17.747 | € 0 | -€ 17.747 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.997 | € 9.743 | +€ 5.746 | +144% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.997 | € 9.743 | +€ 5.746 | +144% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.550 | € 2.758 | -€ 1.792 | -39,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 21 | € 2.758 | +€ 2.736 | +12.902% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.529 | € 0 | -€ 4.529 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 377.126 | € 352.895 | -€ 24.232 | -6,4% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 204.270 | - | -€ 204.270 | |
| Omzet | 70 | € 179.100 | - | -€ 179.100 | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 25.170 | - | -€ 25.170 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 196.161 | - | -€ 196.161 | |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 56.163 | - | -€ 56.163 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 75.556 | € 44.914 | -€ 30.642 | -40,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 62.195 | € 60.585 | -€ 1.610 | -2,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.248 | € 6.077 | +€ 3.830 | +170% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | € 607 | +€ 607 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | - | € 120.976 | +€ 120.976 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.109 | € 8.792 | +€ 683 | +8,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 19 | +€ 19 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 19 | +€ 19 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.534 | € 3.053 | -€ 481 | -13,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.534 | € 3.053 | -€ 481 | -13,6% |
| Kosten van schulden | 650 | € 2.580 | - | -€ 2.580 | |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 955 | - | -€ 955 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 4.575 | € 5.758 | +€ 1.183 | +25,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.189 | € 4.031 | +€ 1.843 | +84,2% |
| Belastingen | 670/3 | € 2.189 | - | -€ 2.189 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 2.386 | € 1.727 | -€ 659 | -27,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 2.386 | € 1.727 | -€ 659 | -27,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.