arentis: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
arentis
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 953.391
stijging van € 953.391 (+123%), van € 772.677 naar € 1,7 mln
vooral door Handelsschulden (+€ 573.352) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 519.236)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 519.236
daling van € 519.236 (-8,4%), van € 6,2 mln naar € 5,7 mln
waarvan Handelsvorderingen: -€ 532.917
- Handelsschulden +€ 573.352
stijging van € 573.352 (+11,0%), van € 5,2 mln naar € 5,8 mln
- Overige schulden -€ 157.291
daling van € 157.291 (-20,5%), van € 769.040 naar € 611.749
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 3,5 mln
stijging van € 3,5 mln (+22,0%), van € 15,9 mln naar € 19,4 mln
- Omzet +€ 3,0 mln
stijging van € 3,0 mln (+17,6%), van € 16,8 mln naar € 19,7 mln
- Andere bedrijfsopbrengsten +€ 664.379
stijging van € 664.379 (+1.331%), van € 49.928 naar € 714.307
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 6.984.347 | € 7.414.272 | +€ 429.925 | +6,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 12.416 | € 6.987 | -€ 5.429 | -43,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 11.706 | € 6.277 | -€ 5.429 | -46,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 8.835 | € 4.226 | -€ 4.610 | -52,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.871 | € 2.052 | -€ 819 | -28,5% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 0 | - | = | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 710 | € 710 | = | 0,0% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 710 | € 710 | = | 0,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 710 | € 710 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 6.971.931 | € 7.407.285 | +€ 435.354 | +6,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | € 0 | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 6.195.687 | € 5.676.451 | -€ 519.236 | -8,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 6.169.799 | € 5.636.882 | -€ 532.917 | -8,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 25.888 | € 39.569 | +€ 13.681 | +52,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 772.677 | € 1.726.068 | +€ 953.391 | +123% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.567 | € 4.766 | +€ 1.199 | +33,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 6.984.347 | € 7.414.272 | +€ 429.925 | +6,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 857.572 | € 860.081 | +€ 2.510 | +0,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 795.572 | € 798.081 | +€ 2.510 | +0,3% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 789.372 | € 791.881 | +€ 2.510 | +0,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 6.126.776 | € 6.554.191 | +€ 427.415 | +7,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 6.105.192 | € 6.523.270 | +€ 418.077 | +6,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 5.196.660 | € 5.770.012 | +€ 573.352 | +11,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 5.196.660 | € 5.770.012 | +€ 573.352 | +11,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 139.492 | € 141.508 | +€ 2.016 | +1,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 14.918 | € 13.559 | -€ 1.359 | -9,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 124.574 | € 127.949 | +€ 3.375 | +2,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 769.040 | € 611.749 | -€ 157.291 | -20,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 21.583 | € 30.921 | +€ 9.338 | +43,3% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 16.801.196 | € 20.422.205 | +€ 3,6 mln | +21,6% |
| Omzet | 70 | € 16.751.268 | € 19.705.899 | +€ 3,0 mln | +17,6% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 49.928 | € 714.307 | +€ 664.379 | +1.331% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 2.000 | +€ 2.000 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 16.731.967 | € 20.413.789 | +€ 3,7 mln | +22,0% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 15.876.334 | € 19.372.266 | +€ 3,5 mln | +22,0% |
| Aankopen | 600/8 | € 15.876.334 | € 19.372.266 | +€ 3,5 mln | +22,0% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 202.303 | € 201.694 | -€ 609 | -0,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 663.709 | € 719.437 | +€ 55.728 | +8,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 8.287 | € 5.429 | -€ 2.858 | -34,5% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 21.619 | € 108.524 | +€ 130.143 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.953 | € 6.440 | +€ 3.487 | +118% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 69.229 | € 8.416 | -€ 60.812 | -87,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 2.073 | +€ 2.073 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 2.073 | +€ 2.073 | |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | - | € 2.073 | +€ 2.073 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.397 | € 2.570 | -€ 828 | -24,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.397 | € 2.570 | -€ 828 | -24,4% |
| Kosten van schulden | 650 | € 2.621 | € 2.570 | -€ 52 | -2,0% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 776 | € 0 | -€ 776 | -100% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 65.831 | € 7.920 | -€ 57.911 | -88,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 20.269 | € 5.410 | -€ 14.859 | -73,3% |
| Belastingen | 670/3 | € 21.246 | € 5.410 | -€ 15.835 | -74,5% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 976 | € 0 | -€ 976 | -100% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 45.562 | € 2.510 | -€ 43.052 | -94,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 45.562 | € 2.510 | -€ 43.052 | -94,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.