ARCADEL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ARCADEL
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 127.808
stijging van € 127.808 (+65,8%), van € 194.330 naar € 322.138
waarvan Handelsvorderingen: +€ 147.628
- Materiële vaste activa -€ 93.993
daling van € 93.993 (-48,4%), van € 194.252 naar € 100.259
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 52.667
- Liquide middelen +€ 38.862
stijging van € 38.862 (+46,4%), van € 83.696 naar € 122.558
vooral door Ontvangen vooruitbetalingen (+€ 121.555) en Resultaat van het boekjaar (+€ 92.933)
- Voorraden en bestellingen +€ 28.591
stijging van € 28.591 (+14,9%), van € 192.263 naar € 220.854
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 121.555
stijging van € 121.555 (+61,4%), van € 197.861 naar € 319.416
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 49.051
stijging van € 49.051 (+131%), van € 37.558 naar € 86.609
waarvan Belastingen: +€ 41.877
- Inbreng -€ 41.013
daling van € 41.013 (-13,8%), van € 297.750 naar € 256.737
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 30.075
daling van € 30.075 (-89,7%), van € 33.537 naar € 3.462
- Handelsschulden +€ 8.105
stijging van € 8.105 (+56,7%), van € 14.283 naar € 22.388
- Personeelskosten +€ 83.215
stijging van € 83.215 (+107%), van € 77.887 naar € 161.102
- Afschrijvingen -€ 17.882
daling van € 17.882 (-24,1%), van € 74.254 naar € 56.373
- Belastingen -€ 11.788
daling van € 11.788 (-59,2%), van € 19.896 naar € 8.108
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.832
daling van € 6.832 (-2,1%), van € 327.319 naar € 320.487
Van het resultaat van 2025 naar dat van 2026
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2025 en 2026 en het resultaat van 2026: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2025 | 2026 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 674.460 | € 780.236 | +€ 105.776 | +15,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 194.629 | € 100.509 | -€ 94.119 | -48,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 127 | - | -€ 127 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 194.252 | € 100.259 | -€ 93.993 | -48,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 52.667 | - | -€ 52.667 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 21.192 | € 18.840 | -€ 2.352 | -11,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 120.394 | € 81.420 | -€ 38.974 | -32,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 250 | € 250 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 479.831 | € 679.726 | +€ 199.895 | +41,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 192.263 | € 220.854 | +€ 28.591 | +14,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 192.263 | € 220.854 | +€ 28.591 | +14,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 194.330 | € 322.138 | +€ 127.808 | +65,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 161.762 | € 309.390 | +€ 147.628 | +91,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 32.568 | € 12.748 | -€ 19.820 | -60,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 83.696 | € 122.558 | +€ 38.862 | +46,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 9.542 | € 14.177 | +€ 4.634 | +48,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 674.460 | € 780.236 | +€ 105.776 | +15,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 382.352 | € 343.618 | -€ 38.734 | -10,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 297.750 | € 256.737 | -€ 41.013 | -13,8% |
| Reserves | 13 | € 84.602 | € 86.881 | +€ 2.279 | +2,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 84.602 | € 86.881 | +€ 2.279 | +2,7% |
| Schulden | 17/49 | € 292.108 | € 436.618 | +€ 144.510 | +49,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.462 | - | -€ 3.462 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.462 | - | -€ 3.462 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 288.147 | € 436.107 | +€ 147.960 | +51,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 33.537 | € 3.462 | -€ 30.075 | -89,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 14.283 | € 22.388 | +€ 8.105 | +56,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 14.283 | € 22.388 | +€ 8.105 | +56,7% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 197.861 | € 319.416 | +€ 121.555 | +61,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 37.558 | € 86.609 | +€ 49.051 | +131% |
| Belastingen | 450/3 | € 32.658 | € 74.535 | +€ 41.877 | +128% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.900 | € 12.074 | +€ 7.174 | +146% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.908 | € 4.231 | -€ 677 | -13,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 499 | € 511 | +€ 12 | +2,4% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 77.887 | € 161.102 | +€ 83.215 | +107% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 74.254 | € 56.373 | -€ 17.882 | -24,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.589 | € 7.470 | +€ 881 | +13,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 327.319 | € 320.487 | -€ 6.832 | -2,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 168.588 | € 95.542 | -€ 73.046 | -43,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 9.634 | € 11.900 | +€ 2.266 | +23,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 9.634 | € 11.900 | +€ 2.266 | +23,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.206 | € 6.402 | +€ 1.196 | +23,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.206 | € 6.402 | +€ 1.196 | +23,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 173.016 | € 101.040 | -€ 71.975 | -41,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 19.896 | € 8.108 | -€ 11.788 | -59,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 153.120 | € 92.933 | -€ 60.188 | -39,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 153.120 | € 92.933 | -€ 60.188 | -39,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2025 en 30 juni 2026. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.