APOTHEEK ZEVENDONK: wat veranderde er
APOTHEEK ZEVENDONK
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 28.488
stijging van € 28.488 (+42,5%), van € 67.065 naar € 95.554
waarvan Handelsvorderingen: +€ 20.111
- Liquide middelen +€ 25.546
stijging van € 25.546 (+25,8%), van € 99.111 naar € 124.657
vooral door Handelsschulden (+€ 32.526) en Ontvangen vooruitbetalingen (+€ 28.237)
- Geldbeleggingen +€ 25.000
nieuw in 2025: € 25.000
- Voorraden en bestellingen -€ 5.341
daling van € 5.341 (-5,4%), van € 99.317 naar € 93.977
- Handelsschulden +€ 32.526
stijging van € 32.526 (+51,1%), van € 63.594 naar € 96.120
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 28.237
nieuw in 2025: € 28.237
- Reserves +€ 18.797
stijging van € 18.797 (+10,8%), van € 174.524 naar € 193.321
waarvan Beschikbare reserves: +€ 18.797
- Personeelskosten +€ 21.692
stijging van € 21.692 (+22,7%), van € 95.569 naar € 117.261
- Belastingen -€ 6.804
daling van € 6.804 (-52,0%), van € 13.096 naar € 6.293
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.439
daling van € 6.439 (-4,2%), van € 154.804 naar € 148.365
- Afschrijvingen -€ 2.046
daling van € 2.046 (-65,0%), van € 3.146 naar € 1.100
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 276.608 | € 352.557 | +€ 75.949 | +27,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.572 | € 3.349 | +€ 1.776 | +113% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.572 | € 3.349 | +€ 1.776 | +113% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.093 | € 373 | -€ 720 | -65,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 2.832 | +€ 2.832 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 479 | € 144 | -€ 336 | -70,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 275.035 | € 349.208 | +€ 74.173 | +27,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 99.317 | € 93.977 | -€ 5.341 | -5,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 99.317 | € 93.977 | -€ 5.341 | -5,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 67.065 | € 95.554 | +€ 28.488 | +42,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 65.888 | € 85.999 | +€ 20.111 | +30,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.177 | € 9.554 | +€ 8.377 | +712% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 25.000 | +€ 25.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 99.111 | € 124.657 | +€ 25.546 | +25,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 9.542 | € 10.021 | +€ 479 | +5,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 276.608 | € 352.557 | +€ 75.949 | +27,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 193.124 | € 211.921 | +€ 18.797 | +9,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 174.524 | € 193.321 | +€ 18.797 | +10,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 13.290 | € 13.290 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 13.290 | € 13.290 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 161.234 | € 180.031 | +€ 18.797 | +11,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 83.484 | € 140.636 | +€ 57.152 | +68,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 83.484 | € 140.636 | +€ 57.152 | +68,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 63.594 | € 96.120 | +€ 32.526 | +51,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 63.594 | € 96.120 | +€ 32.526 | +51,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 28.237 | +€ 28.237 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 16.038 | € 15.905 | -€ 133 | -0,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.838 | € 0 | -€ 3.838 | -100% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 12.201 | € 15.905 | +€ 3.704 | +30,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.851 | € 374 | -€ 3.477 | -90,3% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 1.410 | +€ 1.410 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 95.569 | € 117.261 | +€ 21.692 | +22,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.146 | € 1.100 | -€ 2.046 | -65,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 942 | € 973 | +€ 31 | +3,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 154.804 | € 148.365 | -€ 6.439 | -4,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 55.148 | € 29.032 | -€ 26.116 | -47,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 647 | € 490 | -€ 156 | -24,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 647 | € 490 | -€ 156 | -24,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.707 | € 4.432 | -€ 274 | -5,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.707 | € 4.432 | -€ 274 | -5,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 51.088 | € 25.090 | -€ 25.998 | -50,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 13.096 | € 6.293 | -€ 6.804 | -52,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 37.992 | € 18.797 | -€ 19.195 | -50,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 37.992 | € 18.797 | -€ 19.195 | -50,5% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.