APOTHEEK LIBRA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
APOTHEEK LIBRA
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 36.871
stijging van € 36.871 (+6,4%), van € 575.316 naar € 612.188
waarvan Overige vorderingen: +€ 21.899
- Materiële vaste activa -€ 34.452
daling van € 34.452 (-10,6%), van € 324.911 naar € 290.460
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 25.526
- Voorraden en bestellingen -€ 18.218
daling van € 18.218 (-11,4%), van € 159.866 naar € 141.648
- Handelsschulden +€ 51.485
stijging van € 51.485 (+47,4%), van € 108.577 naar € 160.062
- Schulden op meer dan één jaar -€ 48.354
daling van € 48.354 (-29,7%), van € 163.072 naar € 114.718
- Overige schulden -€ 30.141
daling van € 30.141 (-36,1%), van € 83.541 naar € 53.400
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 14.538
stijging van € 14.538 (+31,6%), van € 46.029 naar € 60.567
- Bruto bedrijfsmarge -€ 23.353
daling van € 23.353 (-10,1%), van € 230.639 naar € 207.287
- Personeelskosten +€ 9.222
stijging van € 9.222 (+13,3%), van € 69.531 naar € 78.752
- Financiële kosten -€ 5.504
daling van € 5.504 (-15,2%), van € 36.185 naar € 30.682
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.076.206 | € 1.061.472 | -€ 14.734 | -1,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 324.911 | € 290.460 | -€ 34.452 | -10,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 324.911 | € 290.460 | -€ 34.452 | -10,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 288.833 | € 263.307 | -€ 25.526 | -8,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 10.090 | € 9.224 | -€ 866 | -8,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.747 | € 1.497 | -€ 250 | -14,3% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 24.243 | € 16.433 | -€ 7.810 | -32,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 751.295 | € 771.012 | +€ 19.717 | +2,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 159.866 | € 141.648 | -€ 18.218 | -11,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 159.866 | € 141.648 | -€ 18.218 | -11,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 575.316 | € 612.188 | +€ 36.871 | +6,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 104.899 | € 119.871 | +€ 14.972 | +14,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 470.417 | € 492.316 | +€ 21.899 | +4,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.732 | € 5.007 | +€ 276 | +5,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 11.381 | € 12.170 | +€ 789 | +6,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.076.206 | € 1.061.472 | -€ 14.734 | -1,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 277.107 | € 277.160 | +€ 54 | 0,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 215.107 | € 215.160 | +€ 54 | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 208.907 | € 208.960 | +€ 54 | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 799.100 | € 784.312 | -€ 14.788 | -1,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 163.072 | € 114.718 | -€ 48.354 | -29,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 163.072 | € 114.718 | -€ 48.354 | -29,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 549.426 | € 586.631 | +€ 37.205 | +6,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 46.029 | € 60.567 | +€ 14.538 | +31,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 301.273 | € 302.026 | +€ 753 | +0,2% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 301.273 | € 302.026 | +€ 753 | +0,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 108.577 | € 160.062 | +€ 51.485 | +47,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 108.577 | € 160.062 | +€ 51.485 | +47,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.005 | € 10.575 | +€ 570 | +5,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 771 | € 773 | +€ 2 | +0,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 9.233 | € 9.802 | +€ 568 | +6,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 83.541 | € 53.400 | -€ 30.141 | -36,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 86.602 | € 82.963 | -€ 3.639 | -4,2% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 69.531 | € 78.752 | +€ 9.222 | +13,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 33.667 | € 34.452 | +€ 784 | +2,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.901 | € 4.025 | +€ 124 | +3,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 230.639 | € 207.287 | -€ 23.353 | -10,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 123.540 | € 90.058 | -€ 33.482 | -27,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.985 | € 1.490 | -€ 495 | -24,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.985 | € 1.490 | -€ 495 | -24,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 36.185 | € 30.682 | -€ 5.504 | -15,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 36.185 | € 30.682 | -€ 5.504 | -15,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 89.340 | € 60.866 | -€ 28.474 | -31,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.774 | € 7.412 | +€ 1.639 | +28,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 83.566 | € 53.454 | -€ 30.112 | -36,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 83.566 | € 53.454 | -€ 30.112 | -36,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.