APOTHEEK BAELE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
APOTHEEK BAELE
Grootste bewegingen
- Immateriële vaste activa -€ 30.000
daling van € 30.000 (-11,8%), van € 255.000 naar € 225.000
- Voorraden en bestellingen -€ 20.680
daling van € 20.680 (-14,9%), van € 138.603 naar € 117.923
- Liquide middelen +€ 14.984
stijging van € 14.984 (+112%), van € 13.361 naar € 28.345
vooral door Afschrijvingen (+€ 46.891) en Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (+€ 27.000)
- Materiële vaste activa -€ 14.743
daling van € 14.743 (-12,9%), van € 113.979 naar € 99.236
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 7.829
stijging van € 7.829 (+19,3%), van € 40.593 naar € 48.422
- Schulden op meer dan één jaar -€ 79.221
daling van € 79.221 (-19,5%), van € 406.836 naar € 327.615
waarvan Overige schulden: -€ 166.863
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 27.000
nieuw in 2025: € 27.000
- Reserves +€ 19.003
stijging van € 19.003 (+27,6%), van € 68.868 naar € 87.871
- Handelsschulden -€ 17.777
daling van € 17.777 (-32,2%), van € 55.247 naar € 37.470
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 10.189
stijging van € 10.189 (+41,4%), van € 24.586 naar € 34.775
- Bruto bedrijfsmarge -€ 78.490
daling van € 78.490 (-48,1%), van € 163.306 naar € 84.816
- Afschrijvingen -€ 20.683
daling van € 20.683 (-30,6%), van € 67.574 naar € 46.891
- Belastingen -€ 9.061
daling van € 9.061 (-43,6%), van € 20.766 naar € 11.705
- Financiële kosten +€ 2.729
stijging van € 2.729 (+152%), van € 1.798 naar € 4.527
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 561.537 | € 520.854 | -€ 40.682 | -7,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 368.979 | € 324.236 | -€ 44.743 | -12,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 255.000 | € 225.000 | -€ 30.000 | -11,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 113.979 | € 99.236 | -€ 14.743 | -12,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 113.979 | € 99.236 | -€ 14.743 | -12,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 192.558 | € 196.618 | +€ 4.061 | +2,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 138.603 | € 117.923 | -€ 20.680 | -14,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 138.603 | € 117.923 | -€ 20.680 | -14,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 40.593 | € 48.422 | +€ 7.829 | +19,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 40.593 | € 48.422 | +€ 7.829 | +19,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 13.361 | € 28.345 | +€ 14.984 | +112% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 1.928 | +€ 1.928 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 561.537 | € 520.854 | -€ 40.682 | -7,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 74.868 | € 93.871 | +€ 19.003 | +25,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 68.868 | € 87.871 | +€ 19.003 | +27,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 68.868 | € 87.871 | +€ 19.003 | +27,6% |
| Schulden | 17/49 | € 486.669 | € 426.983 | -€ 59.686 | -12,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 406.836 | € 327.615 | -€ 79.221 | -19,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 87.642 | +€ 87.642 | |
| Overige schulden | 178/9 | € 406.836 | € 239.973 | -€ 166.863 | -41,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 79.833 | € 99.245 | +€ 19.412 | +24,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 27.000 | +€ 27.000 | |
| Handelsschulden | 44 | € 55.247 | € 37.470 | -€ 17.777 | -32,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 55.247 | € 37.470 | -€ 17.777 | -32,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 24.586 | € 34.775 | +€ 10.189 | +41,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 24.586 | € 34.775 | +€ 10.189 | +41,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 123 | +€ 123 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.783 | € 1.557 | -€ 226 | -12,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 67.574 | € 46.891 | -€ 20.683 | -30,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.516 | € 1.132 | -€ 1.385 | -55,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 163.306 | € 84.816 | -€ 78.490 | -48,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 91.432 | € 35.236 | -€ 56.197 | -61,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.798 | € 4.527 | +€ 2.729 | +152% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.798 | € 4.527 | +€ 2.729 | +152% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 89.634 | € 30.708 | -€ 58.926 | -65,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 20.766 | € 11.705 | -€ 9.061 | -43,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 68.868 | € 19.003 | -€ 49.864 | -72,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 68.868 | € 19.003 | -€ 49.864 | -72,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.