ANTARAS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ANTARAS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 448.541
stijging van € 448.541 (+57,4%), van € 782.075 naar € 1,2 mln
waarvan Handelsvorderingen: +€ 448.416
- Materiële vaste activa -€ 18.680
daling van € 18.680 (-25,9%), van € 72.103 naar € 53.422
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 16.420
- Handelsschulden +€ 151.093
stijging van € 151.093 (+53,0%), van € 285.006 naar € 436.099
- Reserves +€ 126.756
stijging van € 126.756 (+39,8%), van € 318.586 naar € 445.343
waarvan Beschikbare reserves: +€ 128.616
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 60.000
nieuw in 2025: € 60.000
- Overige schulden +€ 60.000
stijging van € 60.000 (+44,1%), van € 136.010 naar € 196.010
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 59.430
stijging van € 59.430 (+64,3%), van € 92.367 naar € 151.797
waarvan Belastingen: +€ 56.886
- Bruto bedrijfsmarge +€ 86.394
stijging van € 86.394 (+14,0%), van € 615.736 naar € 702.130
- Personeelskosten +€ 19.548
stijging van € 19.548 (+5,7%), van € 343.835 naar € 363.383
- Belastingen +€ 17.459
stijging van € 17.459 (+25,6%), van € 68.301 naar € 85.761
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 905.490 | € 1.347.807 | +€ 442.316 | +48,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 81.678 | € 62.997 | -€ 18.680 | -22,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 72.103 | € 53.422 | -€ 18.680 | -25,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.221 | € 2.961 | -€ 2.260 | -43,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 66.881 | € 50.461 | -€ 16.420 | -24,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 9.575 | € 9.575 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 823.813 | € 1.284.810 | +€ 460.997 | +56,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 782.075 | € 1.230.616 | +€ 448.541 | +57,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 611.244 | € 1.059.660 | +€ 448.416 | +73,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 170.831 | € 170.957 | +€ 126 | +0,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 30.056 | € 35.598 | +€ 5.543 | +18,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 11.682 | € 18.595 | +€ 6.913 | +59,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 905.490 | € 1.347.807 | +€ 442.316 | +48,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 337.186 | € 463.943 | +€ 126.756 | +37,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 318.586 | € 445.343 | +€ 126.756 | +39,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 316.726 | € 445.343 | +€ 128.616 | +40,6% |
| Schulden | 17/49 | € 568.304 | € 883.864 | +€ 315.560 | +55,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 39.958 | € 24.348 | -€ 15.610 | -39,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 39.958 | € 24.348 | -€ 15.610 | -39,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 528.346 | € 859.516 | +€ 331.170 | +62,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 14.963 | € 15.610 | +€ 647 | +4,3% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 60.000 | +€ 60.000 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 60.000 | +€ 60.000 | |
| Handelsschulden | 44 | € 285.006 | € 436.099 | +€ 151.093 | +53,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 285.006 | € 436.099 | +€ 151.093 | +53,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 92.367 | € 151.797 | +€ 59.430 | +64,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 32.778 | € 89.664 | +€ 56.886 | +174% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 59.589 | € 62.133 | +€ 2.544 | +4,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 136.010 | € 196.010 | +€ 60.000 | +44,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 343.835 | € 363.383 | +€ 19.548 | +5,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.086 | € 18.680 | +€ 4.595 | +32,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.931 | € 2.007 | -€ 924 | -31,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 615.736 | € 702.130 | +€ 86.394 | +14,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 254.884 | € 318.059 | +€ 63.175 | +24,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.035 | - | -€ 1.035 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.035 | - | -€ 1.035 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.271 | € 5.542 | -€ 1.729 | -23,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.271 | € 5.542 | -€ 1.729 | -23,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 248.649 | € 312.517 | +€ 63.868 | +25,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 68.301 | € 85.761 | +€ 17.459 | +25,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 180.347 | € 226.756 | +€ 46.409 | +25,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 180.347 | € 226.756 | +€ 46.409 | +25,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.