ANKA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ANKA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 12.959
daling van € 12.959 (-2,6%), van € 491.857 naar € 478.898
- Schulden op meer dan één jaar -€ 19.787
daling van € 19.787 (-4,9%), van € 406.448 naar € 386.661
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.759
stijging van € 1.759 (+7,6%), van € 23.032 naar € 24.790
- Financiële kosten -€ 689
daling van € 689 (-5,8%), van € 11.905 naar € 11.216
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 492.557 | € 479.947 | -€ 12.610 | -2,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 491.858 | € 478.899 | -€ 12.959 | -2,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 491.857 | € 478.898 | -€ 12.959 | -2,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 491.857 | € 478.898 | -€ 12.959 | -2,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1 | € 1 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 699 | € 1.048 | +€ 350 | +50,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 474 | € 474 | = | 0,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 458 | € 458 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 16 | € 16 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 224 | € 155 | -€ 70 | -31,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 419 | +€ 419 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 492.557 | € 479.947 | -€ 12.610 | -2,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 29.972 | € 27.091 | -€ 2.881 | -9,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 29.815 | € 29.815 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 29.815 | € 29.815 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 6.043 | -€ 8.924 | -€ 2.881 | -47,7% |
| Schulden | 17/49 | € 462.585 | € 452.856 | -€ 9.729 | -2,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 406.448 | € 386.661 | -€ 19.787 | -4,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 406.448 | € 386.661 | -€ 19.787 | -4,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 51.049 | € 56.798 | +€ 5.749 | +11,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 19.083 | € 20.183 | +€ 1.100 | +5,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 995 | € 725 | -€ 270 | -27,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 995 | € 725 | -€ 270 | -27,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 11.400 | € 11.400 | = | 0,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.400 | € 11.400 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 19.572 | € 24.491 | +€ 4.919 | +25,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 5.088 | € 9.397 | +€ 4.309 | +84,7% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 1.433 | +€ 1.433 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.995 | € 12.959 | -€ 36 | -0,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.392 | € 3.496 | +€ 105 | +3,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 23.032 | € 24.790 | +€ 1.759 | +7,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 6.646 | € 8.335 | +€ 1.689 | +25,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.905 | € 11.216 | -€ 689 | -5,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.905 | € 11.216 | -€ 689 | -5,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 5.259 | -€ 2.881 | +€ 2.379 | +45,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 5.259 | -€ 2.881 | +€ 2.379 | +45,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 5.259 | -€ 2.881 | +€ 2.379 | +45,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.