ANDIL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ANDIL
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 17.415
daling van € 17.415 (-60,5%), van € 28.770 naar € 11.355
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 15.900
- Voorraden en bestellingen +€ 10.396
stijging van € 10.396 (+23,4%), van € 44.358 naar € 54.755
- Liquide middelen -€ 9.613
daling van € 9.613 (-20,2%), van € 47.655 naar € 38.042
vooral door Handelsschulden (-€ 31.497) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 29.065)
- Handelsschulden -€ 31.497
daling van € 31.497 (-35,8%), van € 88.023 naar € 56.526
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 20.985
daling van € 20.985 (-82,0%), van € 25.582 naar € 4.597
- Reserves +€ 18.535
stijging van € 18.535 (+69,6%), van € 26.616 naar € 45.151
waarvan Beschikbare reserves: +€ 18.535
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 14.377
stijging van € 14.377 (+80,0%), van € 17.963 naar € 32.340
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 7.195
- Overige schulden +€ 13.162
stijging van € 13.162 (+29,7%), van € 44.304 naar € 57.466
- Bruto bedrijfsmarge +€ 38.794
stijging van € 38.794 (+24,7%), van € 157.158 naar € 195.952
- Personeelskosten -€ 22.700
daling van € 22.700 (-16,3%), van € 139.389 naar € 116.689
- Belastingen +€ 10.636
stijging van € 10.636 (+605%), van € 1.757 naar € 12.394
- Afschrijvingen -€ 3.436
daling van € 3.436 (-16,5%), van € 20.851 naar € 17.415
- Financiële kosten +€ 3.035
stijging van € 3.035 (+345%), van € 879 naar € 3.914
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 257.736 | € 240.396 | -€ 17.340 | -6,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 29.588 | € 12.173 | -€ 17.415 | -58,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 28.770 | € 11.355 | -€ 17.415 | -60,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 21.200 | € 5.300 | -€ 15.900 | -75,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 803 | € 335 | -€ 468 | -58,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 6.767 | € 5.721 | -€ 1.047 | -15,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 818 | € 818 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 228.148 | € 228.223 | +€ 75 | 0,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 44.358 | € 54.755 | +€ 10.396 | +23,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 44.358 | € 54.755 | +€ 10.396 | +23,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 136.135 | € 135.427 | -€ 708 | -0,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 620 | € 4.960 | +€ 4.340 | +700% |
| Overige vorderingen | 41 | € 135.515 | € 130.467 | -€ 5.048 | -3,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 47.655 | € 38.042 | -€ 9.613 | -20,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 257.736 | € 240.396 | -€ 17.340 | -6,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 69.563 | € 89.467 | +€ 19.904 | +28,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 26.616 | € 45.151 | +€ 18.535 | +69,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 23.616 | € 42.151 | +€ 18.535 | +78,5% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 36.747 | € 38.117 | +€ 1.370 | +3,7% |
| Schulden | 17/49 | € 188.173 | € 150.929 | -€ 37.244 | -19,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 188.165 | € 150.929 | -€ 37.236 | -19,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 25.582 | € 4.597 | -€ 20.985 | -82,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 12.293 | - | -€ 12.293 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 12.293 | - | -€ 12.293 | |
| Handelsschulden | 44 | € 88.023 | € 56.526 | -€ 31.497 | -35,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 88.023 | € 56.526 | -€ 31.497 | -35,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.963 | € 32.340 | +€ 14.377 | +80,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.778 | € 10.960 | +€ 7.182 | +190% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 14.185 | € 21.380 | +€ 7.195 | +50,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 44.304 | € 57.466 | +€ 13.162 | +29,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 8 | - | -€ 8 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 10.950 | +€ 10.950 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 139.389 | € 116.689 | -€ 22.700 | -16,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.851 | € 17.415 | -€ 3.436 | -16,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.401 | € 3.607 | +€ 207 | +6,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 157.158 | € 195.952 | +€ 38.794 | +24,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 6.483 | € 58.241 | +€ 64.724 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 7.514 | € 7.036 | -€ 478 | -6,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 7.514 | € 7.036 | -€ 478 | -6,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 879 | € 3.914 | +€ 3.035 | +345% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 879 | € 3.914 | +€ 3.035 | +345% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 152 | € 61.363 | +€ 61.211 | +40.183% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.757 | € 12.394 | +€ 10.636 | +605% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 1.605 | € 48.970 | +€ 50.574 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 1.605 | € 48.970 | +€ 50.574 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.