AMBALA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AMBALA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 2.638
daling van € 2.638 (-3,9%), van € 67.942 naar € 65.303
- Overgedragen winst (verlies) -€ 3.151
daling van € 3.151 (-25,6%), van € 12.316 naar € 9.165
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 1.573
nieuw in 2025: € 1.573
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 953
daling van € 953 (-26,5%), van € 3.592 naar € 2.638
- Bruto bedrijfsmarge -€ 13.567
daling van € 13.567, van € 10.560 naar -€ 3.007
- Belastingen -€ 884
daling van € 884 (-97,3%), van € 909 naar € 25
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 70.947 | € 67.748 | -€ 3.199 | -4,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 29 | € 29 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 29 | € 29 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 70.918 | € 67.719 | -€ 3.199 | -4,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 67.942 | € 65.303 | -€ 2.638 | -3,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 67.942 | € 65.303 | -€ 2.638 | -3,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.031 | € 870 | -€ 161 | -15,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.031 | € 870 | -€ 161 | -15,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.945 | € 1.545 | -€ 400 | -20,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 70.947 | € 67.748 | -€ 3.199 | -4,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 33.216 | € 30.065 | -€ 3.151 | -9,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 19.000 | € 19.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 19.000 | € 19.000 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 19.000 | € 19.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.900 | € 1.900 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.900 | € 1.900 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.900 | € 1.900 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 12.316 | € 9.165 | -€ 3.151 | -25,6% |
| Schulden | 17/49 | € 37.731 | € 37.682 | -€ 49 | -0,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 37.731 | € 37.682 | -€ 49 | -0,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 935 | € 411 | -€ 524 | -56,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 935 | € 411 | -€ 524 | -56,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 1.573 | +€ 1.573 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.592 | € 2.638 | -€ 953 | -26,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.592 | € 2.638 | -€ 953 | -26,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 33.204 | € 33.060 | -€ 144 | -0,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 10.560 | -€ 3.007 | -€ 13.567 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 10.560 | -€ 3.007 | -€ 13.567 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 0 | +€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 0 | +€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 107 | € 119 | +€ 12 | +11,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 107 | € 119 | +€ 12 | +11,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 10.454 | -€ 3.126 | -€ 13.579 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 909 | € 25 | -€ 884 | -97,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 9.545 | -€ 3.151 | -€ 12.696 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 9.545 | -€ 3.151 | -€ 12.696 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.