AMANI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AMANI
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 47.042
stijging van € 47.042 (+28,4%), van € 165.575 naar € 212.617
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 58.443) en Overige schulden (+€ 38.705)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 25.723
stijging van € 25.723 (+26,5%), van € 97.018 naar € 122.741
- Materiële vaste activa -€ 8.994
daling van € 8.994 (-17,7%), van € 50.888 naar € 41.894
- Overige schulden +€ 38.705
stijging van € 38.705 (+348%), van € 11.137 naar € 49.842
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 21.001
stijging van € 21.001 (+32,1%), van € 65.344 naar € 86.345
waarvan Belastingen: +€ 20.430
- Reserves +€ 4.600
stijging van € 4.600 (+4,0%), van € 116.400 naar € 121.000
waarvan Beschikbare reserves: +€ 4.600
- Bruto bedrijfsmarge +€ 15.400
stijging van € 15.400 (+6,5%), van € 238.128 naar € 253.528
- Personeelskosten +€ 6.330
stijging van € 6.330 (+4,3%), van € 145.865 naar € 152.195
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 316.171 | € 380.640 | +€ 64.469 | +20,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 50.888 | € 41.894 | -€ 8.994 | -17,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 50.888 | € 41.894 | -€ 8.994 | -17,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.912 | € 2.589 | -€ 2.323 | -47,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 9.932 | € 7.608 | -€ 2.324 | -23,4% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 36.044 | € 31.697 | -€ 4.347 | -12,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 265.283 | € 338.746 | +€ 73.463 | +27,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.690 | € 1.877 | -€ 813 | -30,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.690 | € 1.877 | -€ 813 | -30,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 97.018 | € 122.741 | +€ 25.723 | +26,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 97.018 | € 122.741 | +€ 25.723 | +26,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 165.575 | € 212.617 | +€ 47.042 | +28,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 0 | € 1.511 | +€ 1.511 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 316.171 | € 380.640 | +€ 64.469 | +20,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 191.938 | € 198.302 | +€ 6.364 | +3,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 8.110 | € 8.110 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 116.400 | € 121.000 | +€ 4.600 | +4,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 116.400 | € 121.000 | +€ 4.600 | +4,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 67.428 | € 69.192 | +€ 1.764 | +2,6% |
| Schulden | 17/49 | € 124.233 | € 182.338 | +€ 58.105 | +46,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 122.909 | € 181.015 | +€ 58.105 | +47,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 46.429 | € 44.828 | -€ 1.600 | -3,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 46.429 | € 44.828 | -€ 1.600 | -3,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 65.344 | € 86.345 | +€ 21.001 | +32,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 46.020 | € 66.450 | +€ 20.430 | +44,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 19.324 | € 19.895 | +€ 571 | +3,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 11.137 | € 49.842 | +€ 38.705 | +348% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.324 | € 1.324 | = | 0,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 145.865 | € 152.195 | +€ 6.330 | +4,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.551 | € 12.696 | +€ 144 | +1,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 775 | € 827 | +€ 53 | +6,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 238.128 | € 253.528 | +€ 15.400 | +6,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 78.937 | € 87.810 | +€ 8.873 | +11,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | +€ 0 | +300% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | +€ 0 | +300% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 325 | € 299 | -€ 26 | -8,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 325 | € 299 | -€ 26 | -8,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 78.611 | € 87.511 | +€ 8.899 | +11,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.169 | € 29.068 | +€ 899 | +3,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 50.442 | € 58.443 | +€ 8.001 | +15,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 50.442 | € 58.443 | +€ 8.001 | +15,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.