ALPAKA: wat veranderde er
ALPAKA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 34.262
stijging van € 34.262 (+8,7%), van € 394.788 naar € 429.050
- Schulden op meer dan één jaar +€ 34.000
stijging van € 34.000 (+26,0%), van € 131.014 naar € 165.014
- Bruto bedrijfsmarge -€ 62.658
daling van € 62.658 (-76,1%), van € 82.337 naar € 19.679
- Afschrijvingen +€ 4.465
stijging van € 4.465 (+37,5%), van € 11.906 naar € 16.371
- Belastingen -€ 1.906
daling van € 1.906 (-52,4%), van € 3.637 naar € 1.731
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 416.685 | € 449.725 | +€ 33.040 | +7,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 394.788 | € 429.050 | +€ 34.262 | +8,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 394.788 | € 429.050 | +€ 34.262 | +8,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 394.788 | € 429.050 | +€ 34.262 | +8,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 21.897 | € 20.675 | -€ 1.222 | -5,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 854 | +€ 854 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 854 | +€ 854 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 15.014 | € 15.014 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 6.883 | € 4.807 | -€ 2.076 | -30,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 416.685 | € 449.725 | +€ 33.040 | +7,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 253.477 | € 253.431 | -€ 46 | 0,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 7.605 | € 7.605 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 245.872 | € 245.826 | -€ 46 | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 93.422 | € 88.182 | -€ 5.240 | -5,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 152.451 | € 157.644 | +€ 5.194 | +3,4% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 31.141 | € 29.394 | -€ 1.747 | -5,6% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 31.141 | € 29.394 | -€ 1.747 | -5,6% |
| Schulden | 17/49 | € 132.067 | € 166.900 | +€ 34.833 | +26,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 131.014 | € 165.014 | +€ 34.000 | +26,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 131.014 | € 165.014 | +€ 34.000 | +26,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.053 | € 1.101 | +€ 48 | +4,6% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 1.101 | +€ 1.101 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 1.101 | +€ 1.101 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.053 | € 0 | -€ 1.053 | -100% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.053 | € 0 | -€ 1.053 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 785 | +€ 785 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 77.673 | € 0 | -€ 77.673 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.906 | € 16.371 | +€ 4.465 | +37,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.536 | € 3.395 | -€ 141 | -4,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 82.337 | € 19.679 | -€ 62.658 | -76,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 66.895 | -€ 87 | -€ 66.982 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 281 | € 285 | +€ 4 | +1,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 281 | € 285 | +€ 4 | +1,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 196 | € 260 | +€ 64 | +32,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 196 | € 260 | +€ 64 | +32,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 66.980 | -€ 62 | -€ 67.041 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 4.883 | € 1.747 | -€ 3.136 | -64,2% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 17.995 | € 0 | -€ 17.995 | -100% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.637 | € 1.731 | -€ 1.906 | -52,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 50.230 | -€ 46 | -€ 50.276 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 14.648 | € 5.240 | -€ 9.408 | -64,2% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 53.986 | € 0 | -€ 53.986 | -100% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 10.892 | € 5.194 | -€ 5.699 | -52,3% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.