ALIX GROUP: wat veranderde er
ALIX GROUP
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 190.148
stijging van € 190.148 (+57,7%), van € 329.813 naar € 519.961
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 115.948
- Liquide middelen -€ 185.465
daling van € 185.465 (-57,3%), van € 323.751 naar € 138.286
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 233.953) en Voorzieningen (-€ 110.000)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 65.674
daling van € 65.674 (-68,8%), van € 95.484 naar € 29.810
waarvan Handelsvorderingen: -€ 57.498
- Voorzieningen -€ 110.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 110.000)
- Overgedragen winst (verlies) +€ 50.961
stijging van € 50.961 (+10,3%), van € 493.809 naar € 544.770
- Overige schulden +€ 32.626
stijging van € 32.626 (+248%), van € 13.179 naar € 45.805
- Reserves -€ 30.000
daling van € 30.000 (-34,5%), van € 86.860 naar € 56.860
waarvan Beschikbare reserves: -€ 30.000
- Bruto bedrijfsmarge -€ 33.347
daling van € 33.347 (-20,8%), van € 160.524 naar € 127.177
- Afschrijvingen +€ 18.208
stijging van € 18.208 (+71,1%), van € 25.597 naar € 43.805
- Belastingen -€ 14.013
daling van € 14.013 (-35,9%), van € 39.013 naar € 25.000
- Andere bedrijfskosten +€ 2.611
stijging van € 2.611 (+33,9%), van € 7.702 naar € 10.313
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 749.084 | € 693.559 | -€ 55.525 | -7,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 329.813 | € 519.961 | +€ 190.148 | +57,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 329.813 | € 519.961 | +€ 190.148 | +57,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 194.976 | € 310.924 | +€ 115.948 | +59,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 133.968 | € 205.300 | +€ 71.332 | +53,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 869 | € 3.737 | +€ 2.868 | +330% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 419.271 | € 173.598 | -€ 245.673 | -58,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 95.484 | € 29.810 | -€ 65.674 | -68,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 86.684 | € 29.186 | -€ 57.498 | -66,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.800 | € 624 | -€ 8.176 | -92,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 2.010 | +€ 2.010 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 323.751 | € 138.286 | -€ 185.465 | -57,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 36 | € 3.492 | +€ 3.456 | +9.600% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 749.084 | € 693.559 | -€ 55.525 | -7,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 599.269 | € 620.230 | +€ 20.961 | +3,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 86.860 | € 56.860 | -€ 30.000 | -34,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 85.000 | € 55.000 | -€ 30.000 | -35,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 493.809 | € 544.770 | +€ 50.961 | +10,3% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 110.000 | - | -€ 110.000 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 110.000 | - | -€ 110.000 | |
| Pensioenen en soortgelijke verplichtingen | 160 | € 110.000 | - | -€ 110.000 | |
| Schulden | 17/49 | € 39.815 | € 73.329 | +€ 33.514 | +84,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 39.265 | € 73.329 | +€ 34.064 | +86,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 15.620 | € 19.996 | +€ 4.376 | +28,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 15.620 | € 19.996 | +€ 4.376 | +28,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.466 | € 7.528 | -€ 2.938 | -28,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.738 | € 7.528 | -€ 2.210 | -22,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 728 | - | -€ 728 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 13.179 | € 45.805 | +€ 32.626 | +248% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 550 | - | -€ 550 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 25.597 | € 43.805 | +€ 18.208 | +71,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.702 | € 10.313 | +€ 2.611 | +33,9% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.200 | € 746 | -€ 454 | -37,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 160.524 | € 127.177 | -€ 33.347 | -20,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 126.025 | € 72.313 | -€ 53.712 | -42,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.472 | € 3.705 | +€ 233 | +6,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.472 | € 3.705 | +€ 233 | +6,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 156 | € 57 | -€ 99 | -63,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 156 | € 57 | -€ 99 | -63,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 129.341 | € 75.961 | -€ 53.380 | -41,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 39.013 | € 25.000 | -€ 14.013 | -35,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 90.328 | € 50.961 | -€ 39.367 | -43,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 90.328 | € 50.961 | -€ 39.367 | -43,6% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.