ALECS CONSTRUCT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ALECS CONSTRUCT
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.401
daling van € 4.401 (-1,8%), van € 247.594 naar € 243.193
waarvan Handelsvorderingen: -€ 5.820
- Liquide middelen +€ 3.762
stijging van € 3.762 (+666%), van € 565 naar € 4.328
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 4.401) en Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 3.111)
- Materiële vaste activa -€ 3.111
niet meer vermeld in 2025 (was € 3.111)
Geen passiefpost bewoog meer dan 1% van het balanstotaal.
- Omzet -€ 101.526
daling van € 101.526 (-25,3%), van € 401.931 naar € 300.406
- Aankopen en diensten -€ 99.124
daling van € 99.124 (-25,5%), van € 388.389 naar € 289.265
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 251.270 | € 247.521 | -€ 3.749 | -1,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.111 | - | -€ 3.111 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.111 | - | -€ 3.111 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.111 | - | -€ 3.111 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 248.159 | € 247.521 | -€ 638 | -0,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 247.594 | € 243.193 | -€ 4.401 | -1,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 98.021 | € 92.201 | -€ 5.820 | -5,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 149.573 | € 150.992 | +€ 1.419 | +0,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 565 | € 4.328 | +€ 3.762 | +666% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 251.270 | € 247.521 | -€ 3.749 | -1,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 146.988 | € 147.468 | +€ 480 | +0,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.500 | € 6.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 138.628 | € 139.108 | +€ 480 | +0,3% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 11.000 | € 11.000 | = | 0,0% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 11.000 | € 11.000 | = | 0,0% |
| Milieuverplichtingen | 163 | € 11.000 | € 11.000 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 93.283 | € 89.054 | -€ 4.229 | -4,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 93.283 | € 89.054 | -€ 4.229 | -4,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 86.002 | € 84.026 | -€ 1.976 | -2,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 86.002 | € 84.026 | -€ 1.976 | -2,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.281 | € 5.028 | -€ 2.253 | -30,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.281 | € 5.028 | -€ 2.253 | -30,9% |
| Omzet | 70 | € 401.931 | € 300.406 | -€ 101.526 | -25,3% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 388.389 | € 289.265 | -€ 99.124 | -25,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.010 | - | -€ 3.010 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.370 | € 5.327 | +€ 3.957 | +289% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 13.563 | € 11.141 | -€ 2.422 | -17,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 9.183 | € 5.814 | -€ 3.369 | -36,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 271 | € 191 | -€ 80 | -29,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 271 | € 191 | -€ 80 | -29,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 8.911 | € 5.623 | -€ 3.289 | -36,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.640 | € 5.143 | +€ 2.503 | +94,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.271 | € 480 | -€ 5.791 | -92,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.271 | € 480 | -€ 5.791 | -92,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 juli 2024 en 31 juli 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.