ALEBAT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ALEBAT
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 22.287
stijging van € 22.287 (+25,2%), van € 88.284 naar € 110.571
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 18.932) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 8.606)
- Reserves +€ 12.732
stijging van € 12.732 (+23,1%), van € 55.090 naar € 67.822
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 8.606
stijging van € 8.606 (+68,0%), van € 12.652 naar € 21.259
waarvan Belastingen: +€ 8.606
- Inbreng +€ 6.200
nieuw in 2025: € 6.200
- Handelsschulden -€ 3.946
daling van € 3.946 (-49,0%), van € 8.051 naar € 4.104
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.433
stijging van € 1.433 (+5,3%), van € 27.264 naar € 28.697
- Afschrijvingen +€ 392
stijging van € 392 (+27,3%), van € 1.436 naar € 1.828
- Belastingen +€ 310
stijging van € 310 (+4,4%), van € 7.059 naar € 7.369
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 105.064 | € 128.654 | +€ 23.589 | +22,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.730 | € 2.594 | +€ 864 | +50,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.730 | € 2.594 | +€ 864 | +50,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.730 | € 2.594 | +€ 864 | +50,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 103.334 | € 126.059 | +€ 22.725 | +22,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 15.050 | € 15.488 | +€ 438 | +2,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 15.016 | € 15.488 | +€ 472 | +3,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 34 | - | -€ 34 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 88.284 | € 110.571 | +€ 22.287 | +25,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 105.064 | € 128.654 | +€ 23.589 | +22,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 84.073 | € 103.005 | +€ 18.932 | +22,5% |
| Inbreng | 10/11 | - | € 6.200 | +€ 6.200 | |
| Reserves | 13 | € 55.090 | € 67.822 | +€ 12.732 | +23,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 55.090 | € 67.822 | +€ 12.732 | +23,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 28.983 | € 28.983 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 20.992 | € 25.649 | +€ 4.657 | +22,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.992 | € 25.649 | +€ 4.657 | +22,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 8.051 | € 4.104 | -€ 3.946 | -49,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 8.051 | € 4.104 | -€ 3.946 | -49,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 12.652 | € 21.259 | +€ 8.606 | +68,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.152 | € 17.759 | +€ 8.606 | +94,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.500 | € 3.500 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 289 | € 286 | -€ 3 | -1,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.436 | € 1.828 | +€ 392 | +27,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 384 | € 510 | +€ 125 | +32,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 27.264 | € 28.697 | +€ 1.433 | +5,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 25.444 | € 26.360 | +€ 915 | +3,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | - | -€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | - | -€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 54 | € 59 | +€ 4 | +8,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 54 | € 59 | +€ 4 | +8,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.390 | € 26.301 | +€ 911 | +3,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.059 | € 7.369 | +€ 310 | +4,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 18.331 | € 18.932 | +€ 601 | +3,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 18.331 | € 18.932 | +€ 601 | +3,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.