ALBOVAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ALBOVAN
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 255.465
daling van € 255.465 (-100%), van € 255.465 naar € 0
- Geldbeleggingen +€ 60.000
nieuw in 2025: € 60.000
- Materiële vaste activa -€ 54.423
daling van € 54.423 (-4,1%), van € 1,3 mln naar € 1,3 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 37.908
- Liquide middelen -€ 20.675
daling van € 20.675 (-72,1%), van € 28.683 naar € 8.008
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 216.486) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 134.697)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 216.486
daling van € 216.486 (-27,5%), van € 786.136 naar € 569.650
waarvan Overige schulden: -€ 144.311
- Reserves -€ 37.206
daling van € 37.206 (-5,3%), van € 708.681 naar € 671.475
waarvan Beschikbare reserves: -€ 37.206
- Bruto bedrijfsmarge -€ 39.844
daling van € 39.844 (-13,8%), van € 288.256 naar € 248.412
- Financiële kosten -€ 18.041
daling van € 18.041 (-37,0%), van € 48.708 naar € 30.667
- Afschrijvingen +€ 16.146
stijging van € 16.146 (+42,2%), van € 38.277 naar € 54.423
- Belastingen -€ 12.484
daling van € 12.484 (-21,4%), van € 58.436 naar € 45.952
- Andere bedrijfskosten +€ 2.931
stijging van € 2.931 (+16,6%), van € 17.627 naar € 20.558
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.628.680 | € 1.353.783 | -€ 274.898 | -16,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.326.852 | € 1.272.429 | -€ 54.423 | -4,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.326.847 | € 1.272.424 | -€ 54.423 | -4,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.242.651 | € 1.204.744 | -€ 37.908 | -3,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 84.195 | € 67.680 | -€ 16.515 | -19,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 5 | € 5 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 301.829 | € 81.354 | -€ 220.475 | -73,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 255.465 | € 0 | -€ 255.465 | -100% |
| Voorraden | 30/36 | € 255.465 | € 0 | -€ 255.465 | -100% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 0 | - | = | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 60.000 | +€ 60.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 28.683 | € 8.008 | -€ 20.675 | -72,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 17.681 | € 13.346 | -€ 4.335 | -24,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.628.680 | € 1.353.783 | -€ 274.898 | -16,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 727.231 | € 690.025 | -€ 37.206 | -5,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.550 | € 18.550 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 708.681 | € 671.475 | -€ 37.206 | -5,3% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 9.950 | € 9.950 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 698.731 | € 661.525 | -€ 37.206 | -5,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 901.449 | € 663.758 | -€ 237.692 | -26,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 786.136 | € 569.650 | -€ 216.486 | -27,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 271.410 | € 199.235 | -€ 72.175 | -26,6% |
| Overige schulden | 178/9 | € 514.726 | € 370.415 | -€ 144.311 | -28,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 91.442 | € 82.005 | -€ 9.437 | -10,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 71.617 | € 72.175 | +€ 558 | +0,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 651 | € 640 | -€ 11 | -1,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 651 | € 640 | -€ 11 | -1,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 18.575 | € 8.591 | -€ 9.985 | -53,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 18.575 | € 8.591 | -€ 9.985 | -53,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 600 | € 600 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 23.871 | € 12.103 | -€ 11.768 | -49,3% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 1.750 | € 0 | -€ 1.750 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 38.277 | € 54.423 | +€ 16.146 | +42,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 17.627 | € 20.558 | +€ 2.931 | +16,6% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 288.256 | € 248.412 | -€ 39.844 | -13,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 232.352 | € 173.431 | -€ 58.921 | -25,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 679 | +€ 679 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 679 | +€ 679 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 48.708 | € 30.667 | -€ 18.041 | -37,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 48.708 | € 30.667 | -€ 18.041 | -37,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 183.644 | € 143.443 | -€ 40.201 | -21,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 58.436 | € 45.952 | -€ 12.484 | -21,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 125.207 | € 97.491 | -€ 27.716 | -22,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 125.207 | € 97.491 | -€ 27.716 | -22,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.