AKURAT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AKURAT
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 763.155
stijging van € 763.155 (+8.803%), van € 8.669 naar € 771.824
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 760.182
- Liquide middelen -€ 21.211
daling van € 21.211 (-98,4%), van € 21.551 naar € 340
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 801.371) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 4.846)
- Schulden op meer dan één jaar +€ 670.957
nieuw in 2025: € 670.957
- Overige schulden +€ 47.473
stijging van € 47.473 (+21.157%), van € 224 naar € 47.698
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 24.184
nieuw in 2025: € 24.184
- Bruto bedrijfsmarge +€ 60.090
stijging van € 60.090 (+80,1%), van € 75.020 naar € 135.110
- Afschrijvingen +€ 34.963
stijging van € 34.963 (+1.075%), van € 3.253 naar € 38.216
- Personeelskosten +€ 30.604
stijging van € 30.604 (+70,9%), van € 43.176 naar € 73.780
- Financiële kosten +€ 8.175
stijging van € 8.175 (+131%), van € 6.249 naar € 14.424
- Belastingen -€ 1.592
daling van € 1.592 (-28,9%), van € 5.510 naar € 3.917
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 63.539 | € 811.485 | +€ 747.946 | +1.177% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.669 | € 771.824 | +€ 763.155 | +8.803% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.669 | € 771.824 | +€ 763.155 | +8.803% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | - | € 760.182 | +€ 760.182 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.552 | € 4.954 | +€ 1.402 | +39,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.117 | € 6.688 | +€ 1.571 | +30,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 54.870 | € 39.661 | -€ 15.209 | -27,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 32.030 | € 36.876 | +€ 4.846 | +15,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 31.830 | € 36.676 | +€ 4.846 | +15,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 200 | € 200 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 21.551 | € 340 | -€ 21.211 | -98,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.289 | € 2.445 | +€ 1.157 | +89,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 63.539 | € 811.485 | +€ 747.946 | +1.177% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 44.941 | € 48.778 | +€ 3.837 | +8,5% |
| Reserves | 13 | € 44.941 | € 48.778 | +€ 3.837 | +8,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 44.941 | € 48.778 | +€ 3.837 | +8,5% |
| Schulden | 17/49 | € 18.598 | € 762.707 | +€ 744.109 | +4.001% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 670.957 | +€ 670.957 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 670.957 | +€ 670.957 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 18.598 | € 91.750 | +€ 73.152 | +393% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 24.184 | +€ 24.184 | |
| Handelsschulden | 44 | € 971 | € 1.770 | +€ 798 | +82,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 971 | € 1.770 | +€ 798 | +82,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.402 | € 18.098 | +€ 696 | +4,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 15.941 | € 13.974 | -€ 1.968 | -12,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.461 | € 4.124 | +€ 2.664 | +182% |
| Overige schulden | 47/48 | € 224 | € 47.698 | +€ 47.473 | +21.157% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 5 | € 0 | -€ 5 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 43.176 | € 73.780 | +€ 30.604 | +70,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.253 | € 38.216 | +€ 34.963 | +1.075% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 681 | € 948 | +€ 267 | +39,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 75.020 | € 135.110 | +€ 60.090 | +80,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.910 | € 22.165 | -€ 5.745 | -20,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3 | € 13 | +€ 10 | +290% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3 | € 13 | +€ 10 | +290% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.249 | € 14.424 | +€ 8.175 | +131% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.249 | € 14.424 | +€ 8.175 | +131% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 21.665 | € 7.754 | -€ 13.910 | -64,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.510 | € 3.917 | -€ 1.592 | -28,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 16.155 | € 3.837 | -€ 12.318 | -76,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 16.155 | € 3.837 | -€ 12.318 | -76,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.