AGROSTAR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AGROSTAR
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 22.548
stijging van € 22.548 (+27,8%), van € 81.214 naar € 103.762
waarvan Overige vorderingen: +€ 14.578
- Voorraden en bestellingen -€ 15.339
daling van € 15.339 (-17,5%), van € 87.585 naar € 72.246
- Materiële vaste activa -€ 7.397
daling van € 7.397 (-18,5%), van € 40.089 naar € 32.692
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 4.413
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 3.805
daling van € 3.805 (-96,5%), van € 3.941 naar € 136
- Overgedragen winst (verlies) +€ 31.707
stijging van € 31.707, van -€ 10.707 naar € 21.000
- Overige schulden -€ 15.839
daling van € 15.839 (-64,2%), van € 24.657 naar € 8.818
- Handelsschulden -€ 10.686
daling van € 10.686 (-32,8%), van € 32.570 naar € 21.884
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 4.972
daling van € 4.972 (-10,1%), van € 49.051 naar € 44.079
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.202
daling van € 4.202 (-18,5%), van € 22.762 naar € 18.560
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 3.933
- Bruto bedrijfsmarge -€ 97.416
daling van € 97.416 (-50,7%), van € 192.034 naar € 94.618
- Aankopen en diensten +€ 71.567
stijging van € 71.567 (+21,2%), van € 336.798 naar € 408.365
- Omzet -€ 28.957
daling van € 28.957 (-5,6%), van € 516.361 naar € 487.403
- Personeelskosten -€ 16.775
daling van € 16.775 (-37,5%), van € 44.685 naar € 27.910
- Belastingen +€ 10.040
nieuw in 2025: € 10.040
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 213.703 | € 209.711 | -€ 3.992 | -1,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 40.807 | € 33.410 | -€ 7.397 | -18,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | € 0 | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 40.089 | € 32.692 | -€ 7.397 | -18,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 31.057 | € 26.643 | -€ 4.413 | -14,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 9.032 | € 6.049 | -€ 2.984 | -33,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 0 | € 0 | = | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 718 | € 718 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 172.896 | € 176.301 | +€ 3.405 | +2,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 87.585 | € 72.246 | -€ 15.339 | -17,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 87.585 | € 72.246 | -€ 15.339 | -17,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 81.214 | € 103.762 | +€ 22.548 | +27,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 77.189 | € 85.159 | +€ 7.970 | +10,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.025 | € 18.603 | +€ 14.578 | +362% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 156 | € 156 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.941 | € 136 | -€ 3.805 | -96,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 213.703 | € 209.711 | -€ 3.992 | -1,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 84.663 | € 116.370 | +€ 31.707 | +37,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 0 | - | = | |
| Reserves | 13 | € 33.370 | € 33.370 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 27.170 | € 27.170 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 10.707 | € 21.000 | +€ 31.707 | |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 129.040 | € 93.341 | -€ 35.699 | -27,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 129.040 | € 93.341 | -€ 35.699 | -27,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 49.051 | € 44.079 | -€ 4.972 | -10,1% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 49.051 | € 44.079 | -€ 4.972 | -10,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 32.570 | € 21.884 | -€ 10.686 | -32,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 32.570 | € 21.884 | -€ 10.686 | -32,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.762 | € 18.560 | -€ 4.202 | -18,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.593 | € 11.324 | -€ 269 | -2,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 11.169 | € 7.236 | -€ 3.933 | -35,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 24.657 | € 8.818 | -€ 15.839 | -64,2% |
| Omzet | 70 | € 516.361 | € 487.403 | -€ 28.957 | -5,6% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 336.798 | € 408.365 | +€ 71.567 | +21,2% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 44.685 | € 27.910 | -€ 16.775 | -37,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 8.486 | € 12.364 | +€ 3.879 | +45,7% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 1.375 | +€ 1.375 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 962 | € 992 | +€ 30 | +3,1% |
| Als herstructureringskosten geactiveerde bedrijfskosten | 649 | - | € 0 | = | |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 1.601 | +€ 1.601 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 192.034 | € 94.618 | -€ 97.416 | -50,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 137.902 | € 50.376 | -€ 87.525 | -63,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.067 | € 118 | -€ 1.950 | -94,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 118 | +€ 118 | |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 2.067 | - | -€ 2.067 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.327 | € 8.747 | -€ 2.580 | -22,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.327 | € 8.747 | -€ 2.580 | -22,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 128.642 | € 41.746 | -€ 86.895 | -67,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 10.040 | +€ 10.040 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 128.642 | € 31.707 | -€ 96.935 | -75,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 128.642 | € 31.707 | -€ 96.935 | -75,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.