AGL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AGL
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 418.522
stijging van € 418.522 (+214%), van € 195.525 naar € 614.048
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 431.001
- Liquide middelen -€ 157.112
daling van € 157.112 (-51,0%), van € 307.922 naar € 150.811
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 450.870) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 127.247)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 127.247
stijging van € 127.247 (+87,8%), van € 144.886 naar € 272.133
waarvan Overige vorderingen: +€ 113.594
- Schulden op meer dan één jaar +€ 366.264
stijging van € 366.264 (+477%), van € 76.705 naar € 442.969
waarvan Financiële schulden: +€ 366.264
- Reserves +€ 21.337
stijging van € 21.337 (+4,1%), van € 516.468 naar € 537.805
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 11.970
stijging van € 11.970 (+64,2%), van € 18.648 naar € 30.619
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 10.853
daling van € 10.853 (-41,7%), van € 26.037 naar € 15.184
waarvan Belastingen: -€ 12.953
- Bruto bedrijfsmarge -€ 33.199
daling van € 33.199 (-26,9%), van € 123.586 naar € 90.387
- Belastingen -€ 18.224
daling van € 18.224 (-63,7%), van € 28.630 naar € 10.406
- Andere bedrijfskosten +€ 14.162
stijging van € 14.162 (+717%), van € 1.975 naar € 16.137
- Afschrijvingen +€ 11.810
stijging van € 11.810 (+57,5%), van € 20.537 naar € 32.347
- Financiële kosten +€ 7.605
stijging van € 7.605 (+297%), van € 2.563 naar € 10.169
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 649.754 | € 1.038.274 | +€ 388.520 | +59,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 195.525 | € 614.048 | +€ 418.522 | +214% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 195.525 | € 614.048 | +€ 418.522 | +214% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 154.982 | € 585.983 | +€ 431.001 | +278% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.866 | € 3.400 | -€ 1.466 | -30,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 35.678 | € 24.665 | -€ 11.013 | -30,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 454.229 | € 424.226 | -€ 30.003 | -6,6% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 90 | € 90 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 90 | € 90 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 144.886 | € 272.133 | +€ 127.247 | +87,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 22.490 | € 36.143 | +€ 13.653 | +60,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 122.396 | € 235.990 | +€ 113.594 | +92,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 307.922 | € 150.811 | -€ 157.112 | -51,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.330 | € 1.192 | -€ 138 | -10,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 649.754 | € 1.038.274 | +€ 388.520 | +59,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 522.668 | € 544.005 | +€ 21.337 | +4,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 516.468 | € 537.805 | +€ 21.337 | +4,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 516.468 | € 537.805 | +€ 21.337 | +4,1% |
| Schulden | 17/49 | € 127.086 | € 494.268 | +€ 367.182 | +289% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 76.705 | € 442.969 | +€ 366.264 | +477% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 76.226 | € 442.491 | +€ 366.264 | +480% |
| Overige schulden | 178/9 | € 479 | € 479 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 50.381 | € 51.299 | +€ 918 | +1,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 18.648 | € 30.619 | +€ 11.970 | +64,2% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 125 | +€ 125 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 125 | +€ 125 | |
| Handelsschulden | 44 | € 2.918 | € 4.523 | +€ 1.605 | +55,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.918 | € 4.523 | +€ 1.605 | +55,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 26.037 | € 15.184 | -€ 10.853 | -41,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 26.037 | € 13.084 | -€ 12.953 | -49,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 2.100 | +€ 2.100 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.777 | € 848 | -€ 1.929 | -69,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.537 | € 32.347 | +€ 11.810 | +57,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.975 | € 16.137 | +€ 14.162 | +717% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 954 | - | -€ 954 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 123.586 | € 90.387 | -€ 33.199 | -26,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 100.120 | € 41.903 | -€ 58.217 | -58,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.335 | € 10 | -€ 1.326 | -99,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.335 | € 10 | -€ 1.326 | -99,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.563 | € 10.169 | +€ 7.605 | +297% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.563 | € 10.169 | +€ 7.605 | +297% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 98.892 | € 31.744 | -€ 67.148 | -67,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.630 | € 10.406 | -€ 18.224 | -63,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 70.262 | € 21.337 | -€ 48.924 | -69,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 70.262 | € 21.337 | -€ 48.924 | -69,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.