ACTIF & C°: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ACTIF & C°
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 25.212
stijging van € 25.212 (+101%), van € 25.000 naar € 50.212
- Materiële vaste activa +€ 16.866
stijging van € 16.866 (+163%), van € 10.370 naar € 27.236
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 16.900
- Liquide middelen +€ 15.225
stijging van € 15.225 (+8,0%), van € 190.781 naar € 206.006
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 58.401) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 4.203)
- Reserves +€ 58.401
stijging van € 58.401 (+25,7%), van € 227.024 naar € 285.425
- Overige schulden -€ 4.435
daling van € 4.435 (-58,2%), van € 7.616 naar € 3.181
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.203
stijging van € 4.203 (+36,1%), van € 11.630 naar € 15.833
- Bruto bedrijfsmarge +€ 17.987
stijging van € 17.987 (+26,6%), van € 67.682 naar € 85.669
- Belastingen +€ 3.833
stijging van € 3.833 (+19,2%), van € 20.002 naar € 23.835
- Afschrijvingen +€ 899
stijging van € 899 (+48,8%), van € 1.843 naar € 2.742
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 259.229 | € 317.534 | +€ 58.305 | +22,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 10.370 | € 27.236 | +€ 16.866 | +163% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 10.370 | € 27.236 | +€ 16.866 | +163% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 10.132 | € 10.098 | -€ 34 | -0,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 237 | € 17.137 | +€ 16.900 | +7.119% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 248.859 | € 290.299 | +€ 41.439 | +16,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 31.667 | € 32.800 | +€ 1.134 | +3,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 31.667 | € 32.800 | +€ 1.134 | +3,6% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 25.000 | € 50.212 | +€ 25.212 | +101% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 190.781 | € 206.006 | +€ 15.225 | +8,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.412 | € 1.280 | -€ 132 | -9,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 259.229 | € 317.534 | +€ 58.305 | +22,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 239.424 | € 297.825 | +€ 58.401 | +24,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 227.024 | € 285.425 | +€ 58.401 | +25,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 227.024 | € 285.425 | +€ 58.401 | +25,7% |
| Schulden | 17/49 | € 19.805 | € 19.709 | -€ 96 | -0,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 19.246 | € 19.709 | +€ 463 | +2,4% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 695 | +€ 695 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 695 | +€ 695 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 11.630 | € 15.833 | +€ 4.203 | +36,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.630 | € 15.833 | +€ 4.203 | +36,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 7.616 | € 3.181 | -€ 4.435 | -58,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 559 | - | -€ 559 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.843 | € 2.742 | +€ 899 | +48,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 579 | € 548 | -€ 31 | -5,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 67.682 | € 85.669 | +€ 17.987 | +26,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 65.261 | € 82.379 | +€ 17.118 | +26,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 304 | +€ 304 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 304 | +€ 304 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.229 | € 446 | -€ 782 | -63,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.229 | € 446 | -€ 782 | -63,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 64.032 | € 82.236 | +€ 18.204 | +28,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 20.002 | € 23.835 | +€ 3.833 | +19,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 44.030 | € 58.401 | +€ 14.371 | +32,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 44.030 | € 58.401 | +€ 14.371 | +32,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.