ACOBA CONSTRUCTIONS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ACOBA CONSTRUCTIONS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 55.640
daling van € 55.640 (-38,4%), van € 144.879 naar € 89.239
waarvan Handelsvorderingen: -€ 59.601
- Liquide middelen +€ 22.779
stijging van € 22.779 (+39,1%), van € 58.261 naar € 81.040
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 64.116) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 55.640)
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 9.710
daling van € 9.710 (-46,2%), van € 21.001 naar € 11.290
- Materiële vaste activa -€ 9.115
daling van € 9.115 (-50,4%), van € 18.094 naar € 8.979
- Handelsschulden -€ 67.568
daling van € 67.568 (-67,2%), van € 100.575 naar € 33.007
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 64.116
stijging van € 64.116 (+291%), van € 22.053 naar € 86.169
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 60.501
- Overgedragen winst (verlies) -€ 39.456
daling van € 39.456 (-261%), van -€ 15.094 naar -€ 54.551
- Schulden op meer dan één jaar -€ 5.684
daling van € 5.684 (-70,9%), van € 8.017 naar € 2.333
- Aankopen en diensten -€ 735.841
niet meer vermeld in 2025 (was € 735.841)
- Personeelskosten +€ 309.126
stijging van € 309.126 (+63,9%), van € 483.508 naar € 792.634
- Bruto bedrijfsmarge +€ 296.671
stijging van € 296.671 (+61,5%), van € 482.750 naar € 779.422
- Andere bedrijfskosten +€ 20.298
stijging van € 20.298 (+686%), van € 2.958 naar € 23.256
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 259.752 | € 208.641 | -€ 51.110 | -19,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 35.612 | € 27.072 | -€ 8.539 | -24,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 18.094 | € 8.979 | -€ 9.115 | -50,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 18.094 | € 8.979 | -€ 9.115 | -50,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 17.518 | € 18.094 | +€ 576 | +3,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 224.140 | € 181.569 | -€ 42.571 | -19,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 144.879 | € 89.239 | -€ 55.640 | -38,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 143.840 | € 84.239 | -€ 59.601 | -41,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.039 | € 5.000 | +€ 3.961 | +381% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 58.261 | € 81.040 | +€ 22.779 | +39,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 21.001 | € 11.290 | -€ 9.710 | -46,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 259.752 | € 208.641 | -€ 51.110 | -19,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 120.906 | € 81.449 | -€ 39.456 | -32,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 36.000 | € 36.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 26.000 | € 26.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 15.094 | -€ 54.551 | -€ 39.456 | -261% |
| Schulden | 17/49 | € 138.846 | € 127.192 | -€ 11.654 | -8,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 8.017 | € 2.333 | -€ 5.684 | -70,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 8.017 | € 2.333 | -€ 5.684 | -70,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 130.829 | € 124.859 | -€ 5.970 | -4,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 8.201 | € 5.684 | -€ 2.517 | -30,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 100.575 | € 33.007 | -€ 67.568 | -67,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 100.575 | € 33.007 | -€ 67.568 | -67,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.053 | € 86.169 | +€ 64.116 | +291% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.159 | € 9.774 | +€ 3.615 | +58,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 15.894 | € 76.395 | +€ 60.501 | +381% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 735.841 | - | -€ 735.841 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 483.508 | € 792.634 | +€ 309.126 | +63,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.251 | € 9.655 | -€ 2.596 | -21,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.958 | € 23.256 | +€ 20.298 | +686% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 482.750 | € 779.422 | +€ 296.671 | +61,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 15.968 | -€ 46.125 | -€ 30.157 | -189% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.705 | € 7.813 | +€ 6.108 | +358% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.705 | € 7.813 | +€ 6.108 | +358% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 831 | € 1.144 | +€ 313 | +37,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 831 | € 1.144 | +€ 313 | +37,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 15.094 | -€ 39.456 | -€ 24.362 | -161% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | -€ 0 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 15.094 | -€ 39.456 | -€ 24.362 | -161% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 15.094 | -€ 39.456 | -€ 24.362 | -161% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.