Acht: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Acht
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 24.299
daling van € 24.299 (-34,2%), van € 71.106 naar € 46.807
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 22.957
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 19.732
stijging van € 19.732 (+61,7%), van € 32.000 naar € 51.732
waarvan Overige vorderingen: +€ 42.900
- Liquide middelen -€ 3.102
daling van € 3.102 (-26,5%), van € 11.709 naar € 8.607
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 19.732) en Overige schulden (-€ 17.075)
- Reserves +€ 20.139
stijging van € 20.139 (+11,8%), van € 170.742 naar € 190.881
waarvan Beschikbare reserves: +€ 20.139
- Overige schulden -€ 17.075
daling van € 17.075 (-37,8%), van € 45.153 naar € 28.078
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 15.572
daling van € 15.572 (-100%), van € 15.572 naar € 0
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 6.783
stijging van € 6.783 (+248%), van € 2.740 naar € 9.523
- Bruto bedrijfsmarge -€ 3.750
daling van € 3.750 (-7,0%), van € 53.208 naar € 49.457
- Belastingen +€ 1.976
stijging van € 1.976 (+651%), van € 303 naar € 2.279
- Andere bedrijfskosten -€ 826
daling van € 826 (-37,7%), van € 2.191 naar € 1.365
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 242.833 | € 235.712 | -€ 7.121 | -2,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 153.136 | € 128.837 | -€ 24.299 | -15,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 71.106 | € 46.807 | -€ 24.299 | -34,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 10.826 | € 9.484 | -€ 1.342 | -12,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 60.280 | € 37.323 | -€ 22.957 | -38,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 82.030 | € 82.030 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 89.697 | € 106.875 | +€ 17.178 | +19,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 43.686 | € 43.686 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 43.686 | € 43.686 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 32.000 | € 51.732 | +€ 19.732 | +61,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 32.000 | € 8.832 | -€ 23.168 | -72,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 42.900 | +€ 42.900 | +12.617.547% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 11.709 | € 8.607 | -€ 3.102 | -26,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.302 | € 2.850 | +€ 548 | +23,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 242.833 | € 235.712 | -€ 7.121 | -2,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 176.942 | € 197.081 | +€ 20.139 | +11,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 170.742 | € 190.881 | +€ 20.139 | +11,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 170.742 | € 190.881 | +€ 20.139 | +11,8% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 65.891 | € 38.631 | -€ 27.260 | -41,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 0 | - | = | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 0 | - | = | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 65.891 | € 38.631 | -€ 27.260 | -41,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.572 | € 0 | -€ 15.572 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.426 | € 1.030 | -€ 1.396 | -57,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.426 | € 1.030 | -€ 1.396 | -57,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.740 | € 9.523 | +€ 6.783 | +248% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.740 | € 9.523 | +€ 6.783 | +248% |
| Overige schulden | 47/48 | € 45.153 | € 28.078 | -€ 17.075 | -37,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 38.200 | € 0 | -€ 38.200 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 24.382 | € 24.299 | -€ 82 | -0,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.191 | € 1.365 | -€ 826 | -37,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 53.208 | € 49.457 | -€ 3.750 | -7,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 26.635 | € 23.793 | -€ 2.842 | -10,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 506 | +€ 505 | +126.280% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 506 | +€ 505 | +126.280% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.208 | € 1.880 | -€ 328 | -14,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.208 | € 1.880 | -€ 328 | -14,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 24.427 | € 22.418 | -€ 2.009 | -8,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 303 | € 2.279 | +€ 1.976 | +651% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 24.124 | € 20.139 | -€ 3.985 | -16,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 24.124 | € 20.139 | -€ 3.985 | -16,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.