ACHRO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ACHRO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 19.694
daling van € 19.694 (-2,5%), van € 775.159 naar € 755.465
- Liquide middelen -€ 13.853
daling van € 13.853 (-88,1%), van € 15.728 naar € 1.875
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 97.822) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 15.298)
- Reserves -€ 97.822
daling van € 97.822 (-18,0%), van € 543.913 naar € 446.091
waarvan Beschikbare reserves: -€ 97.822
- Schulden op meer dan één jaar +€ 60.000
stijging van € 60.000 (+100%), van € 60.000 naar € 120.000
- Overige schulden +€ 8.241
stijging van € 8.241 (+92,8%), van € 8.882 naar € 17.123
- Bruto bedrijfsmarge -€ 10.897
daling van € 10.897 (-25,2%), van -€ 43.314 naar -€ 54.211
- Afschrijvingen +€ 2.912
stijging van € 2.912 (+9,1%), van € 32.080 naar € 34.992
- Financiële kosten -€ 2.665
daling van € 2.665 (-36,0%), van € 7.408 naar € 4.743
- Andere bedrijfskosten -€ 1.086
daling van € 1.086 (-21,9%), van € 4.961 naar € 3.876
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 790.887 | € 757.340 | -€ 33.547 | -4,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 775.159 | € 755.465 | -€ 19.694 | -2,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 775.159 | € 755.465 | -€ 19.694 | -2,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 775.159 | € 755.465 | -€ 19.694 | -2,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 15.728 | € 1.875 | -€ 13.853 | -88,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 0 | - | = | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 15.728 | € 1.875 | -€ 13.853 | -88,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 0 | - | = | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 790.887 | € 757.340 | -€ 33.547 | -4,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 673.913 | € 576.091 | -€ 97.822 | -14,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 130.000 | € 130.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 130.000 | € 130.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 130.000 | € 130.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 543.913 | € 446.091 | -€ 97.822 | -18,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 13.000 | € 13.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 13.000 | € 13.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 530.913 | € 433.091 | -€ 97.822 | -18,4% |
| Schulden | 17/49 | € 116.974 | € 181.249 | +€ 64.275 | +54,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 60.000 | € 120.000 | +€ 60.000 | +100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 60.000 | € 120.000 | +€ 60.000 | +100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 56.974 | € 61.249 | +€ 4.275 | +7,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 40.000 | € 40.000 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | - | = | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | - | = | |
| Handelsschulden | 44 | € 6.963 | € 4.126 | -€ 2.837 | -40,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.963 | € 4.126 | -€ 2.837 | -40,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.129 | € 0 | -€ 1.129 | -100% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.129 | € 0 | -€ 1.129 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 8.882 | € 17.123 | +€ 8.241 | +92,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 32.080 | € 34.992 | +€ 2.912 | +9,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.961 | € 3.876 | -€ 1.086 | -21,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 43.314 | -€ 54.211 | -€ 10.897 | -25,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 80.356 | -€ 93.079 | -€ 12.723 | -15,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 17 | € 0 | -€ 17 | -100% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 17 | € 0 | -€ 17 | -100% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.408 | € 4.743 | -€ 2.665 | -36,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.408 | € 4.743 | -€ 2.665 | -36,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 87.747 | -€ 97.822 | -€ 10.075 | -11,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 87.747 | -€ 97.822 | -€ 10.075 | -11,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 87.747 | -€ 97.822 | -€ 10.075 | -11,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.