Acer Opalus: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Acer Opalus
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 715.644
daling van € 715.644 (-2,9%), van € 24,5 mln naar € 23,8 mln
- Handelsschulden +€ 502.178
stijging van € 502.178 (+339%), van € 147.930 naar € 650.108
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 500.000
daling van € 500.000 (-2,4%), van € 21,0 mln naar € 20,5 mln
- Overige schulden -€ 301.397
daling van € 301.397 (-16,0%), van € 1,9 mln naar € 1,6 mln
- Overgedragen winst (verlies) -€ 299.046
daling van € 299.046 (-13,8%), van -€ 2,2 mln naar -€ 2,5 mln
- Financiële kosten -€ 500.963
daling van € 500.963 (-34,6%), van € 1,4 mln naar € 947.069
- Bruto bedrijfsmarge -€ 452.079
daling van € 452.079 (-24,9%), van € 1,8 mln naar € 1,4 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 25.078.081 | € 24.637.811 | -€ 440.270 | -1,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 24.473.948 | € 23.758.304 | -€ 715.644 | -2,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 24.473.948 | € 23.758.304 | -€ 715.644 | -2,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 24.473.948 | € 23.758.304 | -€ 715.644 | -2,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 604.133 | € 879.507 | +€ 275.374 | +45,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 129.757 | € 270.796 | +€ 141.040 | +109% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 111.027 | € 223.202 | +€ 112.175 | +101% |
| Overige vorderingen | 41 | € 18.729 | € 47.595 | +€ 28.865 | +154% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 82.789 | € 244.628 | +€ 161.840 | +195% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 391.588 | € 364.082 | -€ 27.506 | -7,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 25.078.081 | € 24.637.811 | -€ 440.270 | -1,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.927.985 | € 1.628.939 | -€ 299.046 | -15,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 4.092.000 | € 4.092.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 4.092.000 | € 4.092.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 4.092.000 | € 4.092.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 2.170.215 | -€ 2.469.261 | -€ 299.046 | -13,8% |
| Schulden | 17/49 | € 23.150.096 | € 23.008.871 | -€ 141.224 | -0,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 81.560 | € 131.442 | +€ 49.882 | +61,2% |
| Overige schulden | 178/9 | € 81.560 | € 131.442 | +€ 49.882 | +61,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.052.449 | € 22.848.129 | -€ 204.320 | -0,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 21.017.000 | € 20.517.000 | -€ 500.000 | -2,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 147.930 | € 650.108 | +€ 502.178 | +339% |
| Leveranciers | 440/4 | € 147.930 | € 650.108 | +€ 502.178 | +339% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 94.899 | +€ 94.899 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.887.519 | € 1.586.123 | -€ 301.397 | -16,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 16.087 | € 29.300 | +€ 13.213 | +82,1% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 373.508 | - | -€ 373.508 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 715.644 | € 715.644 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.247 | € 144 | -€ 3.102 | -95,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.812.264 | € 1.360.185 | -€ 452.079 | -24,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.093.373 | € 644.396 | -€ 448.976 | -41,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 3.627 | +€ 3.627 | +36.270.900% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 3.627 | +€ 3.627 | +36.270.900% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.448.032 | € 947.069 | -€ 500.963 | -34,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.448.032 | € 947.069 | -€ 500.963 | -34,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 354.659 | -€ 299.046 | +€ 55.613 | +15,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 354.659 | -€ 299.046 | +€ 55.613 | +15,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 354.659 | -€ 299.046 | +€ 55.613 | +15,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.