AB Group: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
AB Group
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 84.293
stijging van € 84.293 (+90,4%), van € 93.206 naar € 177.499
waarvan Handelsvorderingen: +€ 88.081
- Liquide middelen -€ 66.811
daling van € 66.811 (-83,8%), van € 79.754 naar € 12.943
vooral door Handelsschulden (-€ 103.337) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 84.293)
- Materiële vaste activa -€ 2.948
daling van € 2.948 (-16,2%), van € 18.230 naar € 15.281
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 5.620
- Overgedragen winst (verlies) +€ 149.130
stijging van € 149.130 (+59,8%), van -€ 249.368 naar -€ 100.238
- Handelsschulden -€ 103.337
daling van € 103.337 (-34,0%), van € 303.836 naar € 200.499
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 50.205
daling van € 50.205 (-88,4%), van € 56.784 naar € 6.579
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 50.000
nieuw in 2025: € 50.000
- Schulden op meer dan één jaar -€ 35.745
daling van € 35.745 (-74,9%), van € 47.745 naar € 12.000
- Bruto bedrijfsmarge -€ 110.515
daling van € 110.515 (-31,1%), van € 355.886 naar € 245.371
- Andere bedrijfskosten -€ 71.000
daling van € 71.000 (-96,5%), van € 73.591 naar € 2.592
- Financiële kosten -€ 54.116
daling van € 54.116 (-79,3%), van € 68.212 naar € 14.096
- Personeelskosten -€ 18.232
daling van € 18.232 (-21,2%), van € 86.197 naar € 67.965
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 203.105 | € 217.087 | +€ 13.982 | +6,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 29.847 | € 25.771 | -€ 4.076 | -13,7% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 9.092 | € 7.965 | -€ 1.128 | -12,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 18.230 | € 15.281 | -€ 2.948 | -16,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 956 | € 2.238 | +€ 1.282 | +134% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.434 | € 7.824 | +€ 1.389 | +21,6% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 10.840 | € 5.220 | -€ 5.620 | -51,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.525 | € 2.525 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 173.258 | € 191.316 | +€ 18.058 | +10,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 93.206 | € 177.499 | +€ 84.293 | +90,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 63.055 | € 151.136 | +€ 88.081 | +140% |
| Overige vorderingen | 41 | € 30.150 | € 26.363 | -€ 3.787 | -12,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 79.754 | € 12.943 | -€ 66.811 | -83,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 298 | € 874 | +€ 576 | +193% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 203.105 | € 217.087 | +€ 13.982 | +6,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 226.268 | -€ 77.138 | +€ 149.130 | +65,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 8.100 | € 8.100 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 15.000 | € 15.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 15.000 | € 15.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 249.368 | -€ 100.238 | +€ 149.130 | +59,8% |
| Schulden | 17/49 | € 429.373 | € 294.225 | -€ 135.148 | -31,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 47.745 | € 12.000 | -€ 35.745 | -74,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 47.745 | € 12.000 | -€ 35.745 | -74,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 381.628 | € 282.225 | -€ 99.403 | -26,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 56.784 | € 6.579 | -€ 50.205 | -88,4% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 50.000 | +€ 50.000 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 50.000 | +€ 50.000 | |
| Handelsschulden | 44 | € 303.836 | € 200.499 | -€ 103.337 | -34,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 303.836 | € 200.499 | -€ 103.337 | -34,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.753 | € 22.547 | +€ 4.794 | +27,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.183 | € 9.024 | +€ 4.841 | +116% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 13.570 | € 13.523 | -€ 47 | -0,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.256 | € 2.601 | -€ 655 | -20,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 86.197 | € 67.965 | -€ 18.232 | -21,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.215 | € 11.628 | +€ 414 | +3,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 73.591 | € 2.592 | -€ 71.000 | -96,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 355.886 | € 245.371 | -€ 110.515 | -31,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 184.883 | € 163.186 | -€ 21.696 | -11,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 73 | € 106 | +€ 33 | +44,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 73 | € 106 | +€ 33 | +44,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 68.212 | € 14.096 | -€ 54.116 | -79,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 68.212 | € 14.096 | -€ 54.116 | -79,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 116.744 | € 149.197 | +€ 32.453 | +27,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 67 | +€ 67 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 116.744 | € 149.130 | +€ 32.386 | +27,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 116.744 | € 149.130 | +€ 32.386 | +27,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.