A2 Menuiserie: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
A2 Menuiserie
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 13.550
daling van € 13.550 (-24,1%), van € 56.180 naar € 42.629
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 7.788
- Voorraden en bestellingen -€ 8.127
daling van € 8.127 (-49,9%), van € 16.290 naar € 8.163
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 5.432
daling van € 5.432 (-78,7%), van € 6.899 naar € 1.467
waarvan Overige vorderingen: -€ 4.632
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 2.379
stijging van € 2.379 (+515%), van € 462 naar € 2.841
- Liquide middelen -€ 1.087
daling van € 1.087 (-78,9%), van € 1.377 naar € 290
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 44.939) en Ontvangen vooruitbetalingen (-€ 2.897)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 44.939
daling van € 44.939 (-20,8%), van -€ 215.771 naar -€ 260.710
- Overige schulden +€ 20.195
stijging van € 20.195 (+10,2%), van € 197.251 naar € 217.445
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 2.974
stijging van € 2.974 (+39,0%), van € 7.635 naar € 10.608
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 2.897
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.897)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 2.583
daling van € 2.583 (-91,6%), van € 2.820 naar € 238
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 1.750
- Bruto bedrijfsmarge +€ 18.068
stijging van € 18.068 (+44,9%), van -€ 40.217 naar -€ 22.150
- Personeelskosten -€ 9.698
daling van € 9.698 (-68,1%), van € 14.244 naar € 4.546
- Afschrijvingen -€ 4.127
daling van € 4.127 (-25,0%), van € 16.478 naar € 12.351
- Financiële kosten +€ 1.927
stijging van € 1.927 (+58,3%), van € 3.306 naar € 5.233
- Andere bedrijfskosten -€ 808
daling van € 808 (-66,5%), van € 1.215 naar € 406
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 88.607 | € 62.790 | -€ 25.817 | -29,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 63.580 | € 50.029 | -€ 13.550 | -21,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 56.180 | € 42.629 | -€ 13.550 | -24,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 48.532 | € 40.744 | -€ 7.788 | -16,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.647 | € 1.885 | -€ 5.762 | -75,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 7.400 | € 7.400 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 25.028 | € 12.761 | -€ 12.267 | -49,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 16.290 | € 8.163 | -€ 8.127 | -49,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 16.290 | € 8.163 | -€ 8.127 | -49,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 6.899 | € 1.467 | -€ 5.432 | -78,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.032 | € 1.231 | -€ 800 | -39,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.867 | € 236 | -€ 4.632 | -95,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.377 | € 290 | -€ 1.087 | -78,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 462 | € 2.841 | +€ 2.379 | +515% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 88.607 | € 62.790 | -€ 25.817 | -29,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 203.271 | -€ 248.210 | -€ 44.939 | -22,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.500 | € 12.500 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 215.771 | -€ 260.710 | -€ 44.939 | -20,8% |
| Schulden | 17/49 | € 291.879 | € 311.000 | +€ 19.122 | +6,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 80.000 | € 80.000 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 80.000 | € 80.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 204.244 | € 220.392 | +€ 16.148 | +7,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.276 | € 2.709 | +€ 1.433 | +112% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.276 | € 2.709 | +€ 1.433 | +112% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 2.897 | - | -€ 2.897 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.820 | € 238 | -€ 2.583 | -91,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 833 | - | -€ 833 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.987 | € 238 | -€ 1.750 | -88,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 197.251 | € 217.445 | +€ 20.195 | +10,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 7.635 | € 10.608 | +€ 2.974 | +39,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 4.137 | +€ 4.137 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 14.244 | € 4.546 | -€ 9.698 | -68,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 16.478 | € 12.351 | -€ 4.127 | -25,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.215 | € 406 | -€ 808 | -66,5% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | -€ 166 | € 257 | +€ 423 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 40.217 | -€ 22.150 | +€ 18.068 | +44,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 71.989 | -€ 39.711 | +€ 32.278 | +44,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 242 | € 5 | -€ 237 | -98,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 242 | € 5 | -€ 237 | -98,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.306 | € 5.233 | +€ 1.927 | +58,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.306 | € 5.233 | +€ 1.927 | +58,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 75.053 | -€ 44.939 | +€ 30.114 | +40,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 75.053 | -€ 44.939 | +€ 30.114 | +40,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 75.053 | -€ 44.939 | +€ 30.114 | +40,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.