5S: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
5S
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 8.343
daling van € 8.343 (-5,8%), van € 144.952 naar € 136.609
waarvan Handelsvorderingen: -€ 29.056
- Overgedragen winst (verlies) -€ 4.974
daling van € 4.974 (-17,9%), van -€ 27.829 naar -€ 32.803
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.334
daling van € 4.334 (-100%), van € 4.334 naar € 0
- Bruto bedrijfsmarge -€ 27.648
daling van € 27.648, van € 20.032 naar -€ 7.616
- Financiële kosten -€ 1.234
daling van € 1.234 (-93,7%), van € 1.317 naar € 83
- Financiële opbrengsten +€ 890
stijging van € 890 (+37,6%), van € 2.364 naar € 3.254
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 195.731 | € 187.228 | -€ 8.502 | -4,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 50.000 | € 50.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 145.731 | € 137.228 | -€ 8.502 | -5,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 144.952 | € 136.609 | -€ 8.343 | -5,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 29.056 | € 0 | -€ 29.056 | -100% |
| Overige vorderingen | 41 | € 115.897 | € 136.609 | +€ 20.712 | +17,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 325 | € 80 | -€ 245 | -75,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 453 | € 539 | +€ 85 | +18,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 195.731 | € 187.228 | -€ 8.502 | -4,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 182.322 | € 177.348 | -€ 4.974 | -2,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 200.000 | € 200.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 10.151 | € 10.151 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 10.151 | € 10.151 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 10.151 | € 10.151 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 27.829 | -€ 32.803 | -€ 4.974 | -17,9% |
| Schulden | 17/49 | € 13.409 | € 9.880 | -€ 3.529 | -26,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 13.409 | € 9.880 | -€ 3.529 | -26,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 9.075 | € 9.880 | +€ 805 | +8,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 9.075 | € 9.880 | +€ 805 | +8,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.334 | € 0 | -€ 4.334 | -100% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.334 | € 0 | -€ 4.334 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 0 | - | = | |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | -€ 160 | -€ 160 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 816 | € 688 | -€ 128 | -15,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 20.032 | -€ 7.616 | -€ 27.648 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 19.215 | -€ 8.144 | -€ 27.360 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.364 | € 3.254 | +€ 890 | +37,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.364 | € 3.254 | +€ 890 | +37,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.317 | € 83 | -€ 1.234 | -93,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.317 | € 83 | -€ 1.234 | -93,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 20.262 | -€ 4.974 | -€ 25.236 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 20.262 | -€ 4.974 | -€ 25.236 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 20.262 | -€ 4.974 | -€ 25.236 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.