3 ADVICE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
3 ADVICE
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 156.640
stijging van € 156.640 (+49,7%), van € 314.883 naar € 471.523
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 159.484
- Geldbeleggingen +€ 128.613
stijging van € 128.613 (+34,9%), van € 368.884 naar € 497.497
- Liquide middelen -€ 93.289
daling van € 93.289 (-57,6%), van € 162.063 naar € 68.774
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 205.658) en Geldbeleggingen (-€ 128.613)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 33.584
daling van € 33.584 (-47,8%), van € 70.331 naar € 36.747
waarvan Handelsvorderingen: -€ 17.610
- Reserves +€ 109.445
stijging van € 109.445 (+14,2%), van € 768.449 naar € 877.894
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 35.000
nieuw in 2025: € 35.000
- Overige schulden +€ 30.491
stijging van € 30.491 (+77,9%), van € 39.146 naar € 69.637
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 23.223
daling van € 23.223 (-22,6%), van € 102.900 naar € 79.676
waarvan Belastingen: -€ 26.723
- Financiële opbrengsten +€ 23.198
stijging van € 23.198 (+446%), van € 5.204 naar € 28.403
- Afschrijvingen +€ 21.325
stijging van € 21.325 (+77,0%), van € 27.693 naar € 49.018
- Bruto bedrijfsmarge -€ 9.725
daling van € 9.725 (-2,7%), van € 355.169 naar € 345.443
- Financiële kosten +€ 4.909
stijging van € 4.909 (+341%), van € 1.441 naar € 6.351
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 924.543 | € 1.080.740 | +€ 156.197 | +16,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 314.883 | € 471.523 | +€ 156.640 | +49,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 314.883 | € 471.523 | +€ 156.640 | +49,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 218.764 | € 378.248 | +€ 159.484 | +72,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 27.559 | € 26.080 | -€ 1.479 | -5,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 68.560 | € 67.196 | -€ 1.365 | -2,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 609.660 | € 609.217 | -€ 443 | -0,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 70.331 | € 36.747 | -€ 33.584 | -47,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 53.939 | € 36.330 | -€ 17.610 | -32,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 16.392 | € 417 | -€ 15.974 | -97,5% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 368.884 | € 497.497 | +€ 128.613 | +34,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 162.063 | € 68.774 | -€ 93.289 | -57,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 8.382 | € 6.199 | -€ 2.183 | -26,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 924.543 | € 1.080.740 | +€ 156.197 | +16,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 774.649 | € 884.094 | +€ 109.445 | +14,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 768.449 | € 877.894 | +€ 109.445 | +14,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 768.449 | € 877.894 | +€ 109.445 | +14,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 149.894 | € 196.645 | +€ 46.752 | +31,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 2.917 | +€ 2.917 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 2.917 | +€ 2.917 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 148.871 | € 191.902 | +€ 43.031 | +28,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 35.000 | +€ 35.000 | |
| Financiële schulden | 43 | € 2.331 | € 1.073 | -€ 1.259 | -54,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 2.331 | € 1.073 | -€ 1.259 | -54,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.495 | € 6.516 | +€ 2.022 | +45,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.495 | € 6.516 | +€ 2.022 | +45,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 102.900 | € 79.676 | -€ 23.223 | -22,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 102.900 | € 76.176 | -€ 26.723 | -26,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 3.500 | +€ 3.500 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 39.146 | € 69.637 | +€ 30.491 | +77,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.022 | € 1.827 | +€ 804 | +78,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 4.781 | € 835 | -€ 3.946 | -82,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 27.693 | € 49.018 | +€ 21.325 | +77,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.201 | € 2.544 | -€ 657 | -20,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 355.169 | € 345.443 | -€ 9.725 | -2,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 324.274 | € 293.881 | -€ 30.393 | -9,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5.204 | € 28.403 | +€ 23.198 | +446% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5.204 | € 28.403 | +€ 23.198 | +446% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.441 | € 6.351 | +€ 4.909 | +341% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.441 | € 6.351 | +€ 4.909 | +341% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 328.037 | € 315.933 | -€ 12.104 | -3,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 102.017 | € 100.231 | -€ 1.785 | -1,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 226.021 | € 215.701 | -€ 10.319 | -4,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 226.021 | € 215.701 | -€ 10.319 | -4,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.