Ga naar inhoud

Yasa Retail

Actief
BVopgericht 20232 jaar actiefGebroeders De Winterstraat 16, 2275 Lille, BelgiëKBO/BCE: BE 1002.488.070
Samenvatting

De berekende faillissementskans van Yasa Retail over 12 maanden bedraagt 2,7% (gemiddeld). De jaarrekening over 2025 toont een negatief eigen vermogen (-€ 3.273) en een nettoresultaat van -€ 44.732. De solvabiliteit is beter dan 13% van 12.578 sectorgenoten (NACE 47, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 2023 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.

Overzicht

Activiteit
Niet-gespecialiseerde detailhandel waarbij voedings- en genotmiddelen overheersen
NACE 47110
1 vestiging
Schaal
€ 266.127balanstotaal 2025
Personeel
7,2 VTE
Eigen vermogen
-€ 3.273
Verlies
-€ 44.732
Omzet niet gepubliceerd (verkort schema)
Gezondheid
50 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
2,7%
Structuur
Jaarrekening 61 dagen te laat neergelegd0 van 1 akte gelezen
Waarom 50verhoogt risicoLaatste jaarrekening 61 dagen te laat; 1 van de laatste 3 te laatNegatief eigen vermogen -€ 3.273verlaagt risicoLiquiditeit 0,72, liquide middelen € 66.272Omvang: balanstotaal € 266.127Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
50 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 18% van de sectorgenoten (NACE 47, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Zwak
Solvabiliteit 24-15
eigen vermogen -1,2% van het balanstotaal
Liquiditeit 44-7
kortlopende schulden 69,8% · geldmiddelen 24,9%
Rentabiliteit 0-36
rendement op activa -16,8%
Faillissementskans, 12 maanden
2,7% Gemiddeld
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 3 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,6% (40.224 ondernemingen, NACE 47, micro)
Verloop 24 maanden 12-2024: 1,8% 01-2025: 1,8%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 1,9%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 01-2025 03-2025: 2,2%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 02-2025 04-2025: 2,3%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 03-2025 05-2025: 2,6%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 04-2025 06-2025: 2,6%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 2,9%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 06-2025hoogste waarde 08-2025: 2,8%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 07-2025 09-2025: 1,1%▼ -1,7 procentpunten t.o.v. 08-2025 10-2025: 1,1%● gelijk t.o.v. 09-2025laagste waarde 11-2025: 1,2%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 10-2025 12-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 06-2026 08-2026: 1,7%▲ +0,5 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 2,0%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 08-2026 10-2026: 2,7%▲ +0,7 procentpunt t.o.v. 09-2026
Geen krediet op open rekening
Liquiditeit ontoereikend (liquiditeitsratio 0,72 tegenover 0,97 in 2024, onder 1; kortlopende schulden: 69,8% en geldmiddelen: 24,9% van het balanstotaal), en het eigen vermogen is negatief.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 47, micro): beter dan 18% op solvabiliteit, 42% op liquiditeit, 6% op rentabiliteit en 5% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 18-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zeven signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Laatste jaarrekening 61 dagen te laat; 1 van de laatste 3 te laat
NBB · neerleggingen
verlaagt risico · Liquiditeit 0,72, liquide middelen € 66.272
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 266.127
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen -€ 3.273
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen
De jaarrekening over 2025 toont negatief eigen vermogen en een nettoverlies.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
2425
2024 tot 2025 · laatste jaar -€ 3.273
verhoogt risico · Jonge onderneming
Opgericht in 2023, 2 jaar geleden. Jonge ondernemingen gaan vaker failliet dan gevestigde; het risico is het hoogst tussen 2 en 8 jaar na de oprichting.
KBO · oprichtingsdatum
Leeftijd tegenover de risicozone
hoogste faalrisico 2 tot 8 jaar 2 jaar 0 10 jaar
neutraal · Neergelegd na de termijn
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 was neer te leggen tegen 31-07-2026 en werd neergelegd op 30-09-2026, 61 dagen later. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer; van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo een vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 2 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
61 dagen te laat
2024
6 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 2 jaarrekeningen gemiddeld 34 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 47) voor boekjaar 2024 is op de dag van de termijn, en 47% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat.
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
19-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken sinds de oprichting in 2023.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · verkort schema…
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · verkort schema…

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenboekjaar 2025: schulden groter dan bezittingen -€ 3.273 Bekijk
  • Let op: Bij de zwakste 10% op nettoresultaatsectormediaan € 28.143 · 12.567 bedrijven -€ 44.732 Bekijk
  • Let op: Laatste jaarrekening laat neergelegdna de wettelijke termijn 61 dagen Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 266.127
Verlies
-€ 44.732
Solvabiliteit
-1,2%
Balanstotaal▼ 7,8%
Nettoresultaat
20242025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
2
Sinds
2025
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Niet-gespecialiseerde detailhandel waarbij voedings- en genotmiddelen overheersenNACE 47110
Opgericht
21-11-2023
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.