Ga naar inhoud

WILLIAM

Actief
BVopgericht 201511 jaar actiefWeeshuisstraat 146, 1070 Anderlecht, BelgiëKBO/BCE: BE 0641.720.029

Financieel · boekjaar 2024, microschema

Jaarrekening 2025 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2026 Het boekjaar sloot af op 31 december 2025. De jaarrekening moet uiterlijk 7 maanden na de afsluiting neergelegd zijn (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 4 november 2026.

Jaarrekening 2024 neergelegd op 16-10-2025 PDF alle 8 neerleggingen

Omzet
≈ € 600.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 400.000 en € 920.000
Totaal activa
€ 1,1 mln▲ 7,8%
2023 · € 1,1 mln
Nettoresultaat
€ 89.045▲ 133%
2023 · € 38.143
Werkkapitaal
-€ 21.926▲ 26,4%
2023 · -€ 29.786
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2024, 6 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 104.423
▲ 79,2% 2024
20182024
Nettoresultaat
€ 89.045
▲ 133% 2024
hoogste kwart van de sector
20182024
Eigen vermogen
€ 210.999
▲ 50,8% 2024
hoogste kwart van de sector
20182024
Totaal activa
€ 1,1 mln
▲ 7,8% 2024
hoogste kwart van de sector
20182024
Schulden
€ 931.847
▲ 1,2% 2024
20182024
Werkkapitaal
-€ 21.926
▲ 26,4% 2024
middelste helft van de sector
20182024
Solvabiliteit
18,5%
▲ 5,3pp 2024
middelste helft van de sector
20182024
Liquiditeit
0,88
▲ 0,13 2024
middelste helft van de sector
20182024
Rendabiliteit (ROA)
7,8%
▲ 4,2pp 2024
middelste helft van de sector
20182024
Personeel (VTE)
geen cijfer
2024
20182024
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post201820192020202120232024
Bedrijfsresultaat€ 0,05 mln-€ 0,02 mln▼ 61,9%€ 0,04 mln▲ 115%€ 0,04 mln▼ 1,3%€ 0,06 mln-€ 0,1 mln▲ 79,2%
Nettoresultaat€ 0,05 mln-€ 0,01 mln▼ 72,0%€ 0,04 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 156%€ 0,03 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 20,5%€ 0,04 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 0,09 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 133%
Eigen vermogen€ 0,04 mln-€ 0,05 mln▲ 37,7%€ 0,09 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 70,1%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 32,8%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector-€ 0,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 50,8%
Totaal activa€ 0,1 mln-€ 0,2 mln▲ 71,9%€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 24,9%€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 7,2%€ 1,1 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 1,1 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 7,8%
Schulden€ 0,07 mln-€ 0,1 mln▲ 90,7%€ 0,1 mln▲ 6,9%€ 0,09 mln▼ 32,6%€ 0,9 mln-€ 0,9 mln▲ 1,2%
Werkkapitaal-€ 0,03 mln--€ 0,02 mln▲ 30,7%€ 0,05 mlnbinnen de middelste helft van de sector€ 0,08 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 43,8%-€ 0,03 mlnonder de middelste helft van de sector--€ 0,02 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 26,4%
Solvabiliteit35,5%-28,5%▼ 7,1pp38,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 10,3pp55,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 16,7pp13,2%binnen de middelste helft van de sector-18,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,3pp
Liquiditeit0,63-0,86▲ 0,241,38binnen de middelste helft van de sector▲ 0,521,81binnen de middelste helft van de sector▲ 0,430,75binnen de middelste helft van de sector-0,88binnen de middelste helft van de sector▲ 0,13
Rendabiliteit (ROA)47,8%-7,8%▼ 40,0pp16,0%boven de middelste helft van de sector▲ 8,2pp13,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,3pp3,6%binnen de middelste helft van de sector-7,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,2pp
Personeel (VTE)1binnen de middelste helft van de sector1=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in NACE 38. Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2024 is 79% hoger dan in 2023 en het hoogste sinds 2019.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2024 in kleur, 2023 als grijze balk eronder
Activa € 1,1 mln
Vaste activa € 974.536 ▲ 0,4%
Vlottende activa € 168.310 ▲ 87,0%
Passiva € 1,1 mln
Eigen vermogen € 210.999 ▲ 50,8%
Schulden € 931.847 ▲ 1,2%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 86,8% naar 81,5%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2024 · verandering tegenover 2023
EBITDA
€ 161.748▲
2023 · € 105.409
Cashflow
€ 146.370▲
2023 · € 85.292
Schuldgraad
4,42▼
2023 · 6,58
ROE
42,2%▲
2023 · 27,3%
Rentedekking
10,52▲
2023 · 8,70
Schulden ≤ 1 jaar
€ 190.236▲
2023 · € 119.795
Schulden > 1 jaar
€ 741.612▼
2023 · € 800.725
Personeelskosten
€ 64.343▲
2023 · € 40.389
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-2021
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten1

Bron: sociale balans in de jaarrekening 2021

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post202120232024
Materiële vaste activa€ 23.870-€ 62.063
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 18.298€ 47.150€ 57.326

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2024 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2024 tegenover 2023 · 47 posten
Balans Code20232024
Activa
Totaal activa20/58€ 1,1 mln€ 1,1 mln▲
Vaste activa21/28€ 1,0 mln€ 1,0 mln▲
Immateriële vaste activa21€ 0,001 mln-
Materiële vaste activa22/27€ 1,0 mln€ 1,0 mln▲
Installaties, machines en uitrusting23-€ 0,05 mln
Meubilair en rollend materieel24€ 0,02 mln€ 0,008 mln▼
Leasing en soortgelijke rechten25€ 1,0 mln€ 0,9 mln▼
Financiële vaste activa28€ 100€ 100=
Vlottende activa29/58€ 0,09 mln€ 0,2 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼
Handelsvorderingen40€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼
Overige vorderingen41-€ 0,001 mln
Liquide middelen54/58€ 0,04 mln€ 0,1 mln▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,1 mln€ 1,1 mln▲
Eigen vermogen10/15€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Kapitaal10€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Geplaatst kapitaal100€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Onbeschikbare reserves130/1€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Wettelijke reserve130€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Schulden17/49€ 0,9 mln€ 0,9 mln▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,8 mln€ 0,7 mln▼
Financiële schulden170/4€ 0,8 mln€ 0,7 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Handelsschulden44€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲
Leveranciers440/4€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,01 mln€ 0,02 mln▲
Belastingen450/3-€ 0,01 mln
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,01 mln€ 0,003 mln▼
Overige schulden47/48€ 0,04 mln€ 0,02 mln▼
Resultaat Code20232024
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,04 mln€ 0,06 mln▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,05 mln€ 0,06 mln▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,004 mln€ 0,01 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,2 mln€ 0,2 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲
Financiële kosten65/66B€ 0,01 mln€ 0,02 mln▲
Recurrente financiële kosten65€ 0,01 mln€ 0,02 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,05 mln€ 0,09 mln▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,008 mln-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,04 mln€ 0,09 mln▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,04 mln€ 0,09 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 0,1 mln€ 0,1 mln▲
Uit te keren winst694/7€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲
Bestuurders of zaakvoerders695€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 9 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2024 (PDF), neergelegd op 16-10-2025.

Post201820192020202120232024Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 39.155€ 40.389€ 64.343▲ 59,3%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 23.608€ 25.878€ 33.919€ 18.298€ 47.150€ 57.326▲ 21,6%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 2.873€ 4.353€ 11.453▲ 163%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 76.503€ 87.787€ 117.203€ 99.897€ 150.150€ 237.544▲ 58,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 49.044€ 18.695€ 40.107€ 39.571€ 58.259€ 104.423▲ 79,2%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0---
Recurrente financiële opbrengsten75€ 4€ 112€ 281€ 0---
Financiële kosten65/66B---€ 61€ 12.116€ 15.378▲ 26,9%
Recurrente financiële kosten65€ 276€ 130€ 96€ 61€ 12.116€ 15.378▲ 26,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 50.022€ 18.677€ 40.292€ 39.511€ 46.143€ 89.045▲ 93,0%
Belastingen op het resultaat67/77-€ 4.652€ 4.382€ 10.972€ 8.000--
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 50.022€ 14.025€ 35.910€ 28.539€ 38.143€ 89.045▲ 133%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 50.022€ 14.025€ 35.910€ 28.539€ 38.143€ 89.045▲ 133%
Post201820192020202120232024Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln▲ 7,8%
Vaste activa21/28€ 0,06 mln€ 0,07 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 1,0 mln€ 1,0 mln▲ 0,4%
Immateriële vaste activa21-€ 0,007 mln€ 0,005 mln€ 0,004 mln€ 0,001 mln--
Materiële vaste activa22/27€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 1,0 mln€ 1,0 mln▲ 0,5%
Installaties, machines en uitrusting23-----€ 0,05 mln-
Meubilair en rollend materieel24---€ 0,03 mln€ 0,02 mln€ 0,008 mln▼ 55,5%
Leasing en soortgelijke rechten25----€ 1,0 mln€ 0,9 mln▼ 3,5%
Overige materiële vaste activa26---€ 0,004 mln---
Financiële vaste activa28-€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100=
Vlottende activa29/58€ 0,04 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,09 mln€ 0,2 mln▲ 87,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼ 43,4%
Handelsvorderingen40---€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼ 45,1%
Overige vorderingen41---€ 0,003 mln-€ 0,001 mln-
Geldbeleggingen50/53€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln---
Liquide middelen54/58€ 0,02 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,04 mln€ 0,1 mln▲ 238%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,002 mln---
Passiva
Totaal passiva10/49€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln▲ 7,8%
Eigen vermogen10/15€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 50,8%
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Kapitaal10---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Geplaatst kapitaal100---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Wettelijke reserve130---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,07 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 59,5%
Schulden17/49€ 0,07 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln€ 0,9 mln€ 0,9 mln▲ 1,2%
Schulden op meer dan één jaar17----€ 0,8 mln€ 0,7 mln▼ 7,4%
Financiële schulden170/4----€ 0,8 mln€ 0,7 mln▼ 7,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,07 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 58,8%
Handelsschulden44€ 0,01 mln€ 0,05 mln€ 0,06 mln€ 0,03 mln€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲ 124%
Leveranciers440/4---€ 0,03 mln€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲ 124%
Vooruitbetalingen op bestellingen46---€ 0,001 mln---
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,02 mln▲ 67,1%
Belastingen450/3---€ 0,003 mln-€ 0,01 mln-
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 0,007 mln€ 0,01 mln€ 0,003 mln▼ 64,0%
Overige schulden47/48---€ 0,05 mln€ 0,04 mln€ 0,02 mln▼ 47,2%
Post201820192020202120232024Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 50.022€ 14.025€ 35.910€ 28.539€ 38.143€ 89.045▲ 133%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 23.608€ 25.878€ 33.919€ 18.298€ 47.150€ 57.326▲ 21,6%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 73.630€ 39.903€ 69.829€ 46.837€ 85.292€ 146.370▲ 71,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 32.199€ 0-€ 23.870--€ 61.396-
Verandering liquide middelen-€ 61.446€ 58.446-€ 24.379-€ 99.249-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 2.609 ondernemingen hetzelfde profiel als WILLIAM nu. Twee jaar later bestond 96,8% nog en was 1,0% failliet.

  • Klein
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • winst van 5% van de balans of meer
96,8% bestond nog
2,1% stopte op een andere manier
1,0% ging failliet

De faillissementskans van WILLIAM zelf is hoger: 2,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over WILLIAM dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 2.609 ondernemingen, geen voorspelling voor WILLIAM. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (8)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2024 microschema 16-10-2025 2025-00543874 PDF
31-12-2023 microschema 20-01-2025 2025-00006802 PDF
31-12-2021 microschema 24-08-2022 2022-20312030 PDF
31-12-2020 microschema 12-08-2021 2021-49000331 PDF
31-12-2019 microschema 10-08-2020 2020-40300257 PDF
31-12-2018 microschema 27-08-2019 2019-51800077 PDF
31-12-2017 microschema 17-07-2018 2018-33900108 PDF
31-12-2016 volledig schema 17-08-2017 2017-44000468 PDF

Volgende stappen