Ga naar inhoud

VUCOM

Actief
BVopgericht 201313 jaar actiefEuropark 1028, 3530 Houthalen-Helchteren, BelgiëKBO/BCE: BE 0538.602.396

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 27-02-2026 PDF alle 12 neerleggingen

Omzet
≈ € 840.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 500.000 en € 1,4 mln
Totaal activa
€ 231.845▲ 1,4%
2024 · € 228.696
Nettoresultaat
€ 70.073▼ 5,1%
2024 · € 73.853
Werkkapitaal
€ 32.291
2024 · -€ 59.373
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 72.681
▼ 4,3% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 70.073
▼ 5,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 103.527
▲ 209% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 231.845
▲ 1,4% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Schulden
€ 128.318
▼ 34,3% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 32.291
2025
middelste helft van de sector
20182025
Solvabiliteit
44,7%
▲ 30,0pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
1,25
▲ 0,56 2025
middelste helft van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
30,2%
▼ 2,1pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
4,1
▲ 5,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 6.761--€ 22.242▼ 229%€ 16.211€ 17.158▲ 5,8%-€ 40.058-€ 91.517▼ 128%€ 75.983€ 72.681▼ 4,3%
Nettoresultaat-€ 5.590--€ 20.357▼ 264%€ 9.216binnen de middelste helft van de sector€ 12.523binnen de middelste helft van de sector▲ 35,9%-€ 40.333onder de middelste helft van de sector-€ 95.480onder de middelste helft van de sector▼ 137%€ 73.853binnen de middelste helft van de sector€ 70.073binnen de middelste helft van de sector▼ 5,1%
Eigen vermogen€ 94.033-€ 73.675▼ 21,6%€ 82.891onder de middelste helft van de sector▲ 12,5%€ 95.414onder de middelste helft van de sector▲ 15,1%€ 55.081onder de middelste helft van de sector▼ 42,3%-€ 40.399onder de middelste helft van de sector€ 33.454onder de middelste helft van de sector€ 103.527onder de middelste helft van de sector▲ 209%
Totaal activa€ 256.080-€ 241.359▼ 5,7%€ 299.915onder de middelste helft van de sector▲ 24,3%€ 197.202onder de middelste helft van de sector▼ 34,2%€ 268.511onder de middelste helft van de sector▲ 36,2%€ 233.261onder de middelste helft van de sector▼ 13,1%€ 228.696onder de middelste helft van de sector▼ 2,0%€ 231.845onder de middelste helft van de sector▲ 1,4%
Schulden€ 162.047-€ 167.683▲ 3,5%€ 217.024▲ 29,4%€ 101.788▼ 53,1%€ 213.430▲ 110%€ 273.660▲ 28,2%€ 195.242▼ 28,7%€ 128.318▼ 34,3%
Werkkapitaal€ 24.820-€ 12.166▼ 51,0%€ 44.394binnen de middelste helft van de sector▲ 265%€ 64.692binnen de middelste helft van de sector▲ 45,7%€ 96.351binnen de middelste helft van de sector▲ 48,9%-€ 40.809onder de middelste helft van de sector-€ 59.373onder de middelste helft van de sector▼ 45,5%€ 32.291binnen de middelste helft van de sector
Solvabiliteit36,7%-30,5%▼ 6,2pp27,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,9pp48,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 20,7pp20,5%onder de middelste helft van de sector▼ 27,9pp-17,3%onder de middelste helft van de sector▼ 37,8pp14,6%onder de middelste helft van de sector▲ 31,9pp44,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 30,0pp
Liquiditeit1,15-1,07▼ 0,081,24binnen de middelste helft van de sector▲ 0,161,79binnen de middelste helft van de sector▲ 0,551,72binnen de middelste helft van de sector▼ 0,070,83onder de middelste helft van de sector▼ 0,890,70onder de middelste helft van de sector▼ 0,131,25binnen de middelste helft van de sector▲ 0,56
Rendabiliteit (ROA)-2,2%--8,4%▼ 6,3pp3,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 11,5pp6,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,3pp-15,0%onder de middelste helft van de sector▼ 21,4pp-40,9%onder de middelste helft van de sector▼ 25,9pp32,3%boven de middelste helft van de sector▲ 73,2pp30,2%boven de middelste helft van de sector▼ 2,1pp
Personeel (VTE)4,1-4,8▲ 17,1%5,8binnen de middelste helft van de sector▲ 20,8%5,8binnen de middelste helft van de sector=5,9binnen de middelste helft van de sector▲ 1,7%4,2binnen de middelste helft van de sector▼ 28,8%3,9binnen de middelste helft van de sector▼ 7,1%4,1binnen de middelste helft van de sector▲ 5,1%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in NACE 23. Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 4% lager dan in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort schema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 231.845
Vaste activa € 71.236 ▼ 23,3%
Vlottende activa € 160.609 ▲ 18,2%
Passiva € 231.845
Eigen vermogen € 103.527 ▲ 209%
Schulden € 128.318 ▼ 34,3%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 85,4% naar 55,3%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 109.475▲
2024 · € 101.423
Cashflow
€ 106.867▲
2024 · € 99.292
Snelle liquiditeit
0,62▲
2024 · 0,24
Schuldgraad
1,24▼
2024 · 5,84
ROE
67,7%▼
2024 · 220,8%
Rentedekking
75,96▲
2024 · 32,73
Schulden ≤ 1 jaar
€ 128.318▼
2024 · € 195.242
Belastingen
€ 2.551▲
2024 · € 173
Personeelskosten
€ 241.929▲
2024 · € 229.645
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum66445
voltijds56434
deeltijds1--11
in voltijdse equivalenten5,8643,84,8
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten5,85,94,23,94,1
Met een vast contract66445
In dienst gekomen--0-1
Uit dienst gegaan--2-0

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 10.138€ 9.749€ 23.143€ 70.121€ 15.203
Financiële vaste activa---€ 7.800-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 27.674€ 22.156€ 21.008€ 25.439€ 36.794

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 49 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 228.696€ 231.845▲
Vaste activa21/28€ 92.826€ 71.236▼
Materiële vaste activa22/27€ 85.026€ 63.436▼
Terreinen en gebouwen22€ 3.569€ 2.637▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 74.335€ 56.306▼
Meubilair en rollend materieel24€ 7.121€ 4.493▼
Financiële vaste activa28€ 7.800€ 7.800=
Vlottende activa29/58€ 135.870€ 160.609▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 88.339€ 81.475▼
Voorraden30/36€ 88.339€ 81.475▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 28.066€ 56.858▲
Handelsvorderingen40€ 3.252€ 30.795▲
Overige vorderingen41€ 24.814€ 26.063▲
Liquide middelen54/58€ 17.524€ 19.847▲
Overlopende rekeningen490/1€ 1.941€ 2.429▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 228.696€ 231.845▲
Eigen vermogen10/15€ 33.454€ 103.527▲
Inbreng10/11€ 100.000€ 100.000=
Buiten kapitaal11€ 100.000€ 100.000=
Andere1109/19€ 100.000€ 100.000=
Reserves13€ 10.000€ 10.000=
Beschikbare reserves133€ 10.000€ 10.000=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 76.546-€ 6.473▲
Schulden17/49€ 195.242€ 128.318▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 195.242€ 128.318▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 39.934-
Handelsschulden44€ 74.534€ 91.836▲
Leveranciers440/4€ 74.534€ 91.836▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 24.090€ 29.148▲
Belastingen450/3€ 151€ 2.688▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 23.939€ 26.460▲
Overige schulden47/48€ 56.685€ 7.334▼
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 452-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 229.645€ 241.929▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 25.439€ 36.794▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 5.067€ 4.216▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 336.135€ 355.620▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 75.983€ 72.681▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 1.141€ 1.384▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.141€ 1.384▲
Financiële kosten65/66B€ 3.099€ 1.441▼
Recurrente financiële kosten65€ 3.099€ 1.441▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 74.026€ 72.624▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 173€ 2.551▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 73.853€ 70.073▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 73.853€ 70.073▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 76.546-€ 6.473▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 150.399-€ 76.546▲
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90873,94,1▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 5 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 27-02-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A------€ 452--
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 279.785€ 289.065€ 269.775€ 229.645€ 241.929▲ 5,3%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 29.247€ 29.090€ 30.308€ 27.674€ 22.156€ 21.008€ 25.439€ 36.794▲ 44,6%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4---€ 6.875-----
Andere bedrijfskosten640/8---€ 3.842€ 3.862€ 4.634€ 5.067€ 4.216▼ 16,8%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 233.197€ 237.641€ 321.512€ 335.334€ 275.025€ 203.899€ 336.135€ 355.620▲ 5,8%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 6.761-€ 22.242€ 16.211€ 17.158-€ 40.058-€ 91.517€ 75.983€ 72.681▼ 4,3%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 1.237€ 650€ 1.359€ 1.141€ 1.384▲ 21,2%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2.538€ 3.024€ 2.245€ 1.237€ 650€ 1.359€ 1.141€ 1.384▲ 21,2%
Financiële kosten65/66B---€ 1.038€ 779€ 5.150€ 3.099€ 1.441▼ 53,5%
Recurrente financiële kosten65€ 1.189€ 958€ 2.152€ 1.038€ 779€ 5.150€ 3.099€ 1.441▼ 53,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 5.412-€ 20.176€ 12.102€ 17.357-€ 40.187-€ 95.308€ 74.026€ 72.624▼ 1,9%
Belastingen op het resultaat67/77€ 178€ 181€ 2.886€ 4.834€ 146€ 171€ 173€ 2.551▲ 15×
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 5.590-€ 20.357€ 9.216€ 12.523-€ 40.333-€ 95.480€ 73.853€ 70.073▼ 5,1%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 5.590-€ 20.357€ 9.216€ 12.523-€ 40.333-€ 95.480€ 73.853€ 70.073▼ 5,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 256.080€ 241.359€ 299.915€ 197.202€ 268.511€ 233.261€ 228.696€ 231.845▲ 1,4%
Vaste activa21/28€ 69.212€ 61.509€ 68.153€ 50.617€ 38.210€ 40.344€ 92.826€ 71.236▼ 23,3%
Materiële vaste activa22/27€ 69.212€ 61.509€ 68.153€ 50.617€ 38.210€ 40.344€ 85.026€ 63.436▼ 25,4%
Terreinen en gebouwen22---€ 15.055€ 10.001€ 4.502€ 3.569€ 2.637▼ 26,1%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 25.310€ 21.554€ 33.094€ 74.335€ 56.306▼ 24,3%
Meubilair en rollend materieel24---€ 10.251€ 6.655€ 2.748€ 7.121€ 4.493▼ 36,9%
Financiële vaste activa28------€ 7.800€ 7.800=
Vlottende activa29/58€ 186.867€ 179.849€ 231.763€ 146.586€ 230.301€ 192.917€ 135.870€ 160.609▲ 18,2%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 85.559€ 75.615€ 102.426€ 55.527€ 177.448€ 124.830€ 88.339€ 81.475▼ 7,8%
Voorraden30/36---€ 55.527€ 177.448€ 124.830€ 88.339€ 81.475▼ 7,8%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 86.909€ 90.136€ 109.849€ 53.863€ 22.304€ 44.650€ 28.066€ 56.858▲ 103%
Handelsvorderingen40---€ 32.766€ 1.408€ 23.852€ 3.252€ 30.795▲ 847%
Overige vorderingen41---€ 21.097€ 20.897€ 20.798€ 24.814€ 26.063▲ 5,0%
Liquide middelen54/58€ 10.128€ 8.449€ 16.528€ 34.705€ 28.108€ 21.222€ 17.524€ 19.847▲ 13,3%
Overlopende rekeningen490/1---€ 2.490€ 2.440€ 2.216€ 1.941€ 2.429▲ 25,2%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 256.080€ 241.359€ 299.915€ 197.202€ 268.511€ 233.261€ 228.696€ 231.845▲ 1,4%
Eigen vermogen10/15€ 94.033€ 73.675€ 82.891€ 95.414€ 55.081-€ 40.399€ 33.454€ 103.527▲ 209%
Inbreng10/11€ 100.000€ 100.000-€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000=
Buiten kapitaal11---€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000=
Andere1109/19---€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000€ 100.000=
Reserves13€ 10.000€ 10.000€ 10.000€ 10.000€ 10.000€ 10.000€ 10.000€ 10.000=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 10.000€ 10.000----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 10.000€ 10.000----
Beschikbare reserves133-----€ 10.000€ 10.000€ 10.000=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 15.967-€ 36.325-€ 27.109-€ 14.586-€ 54.919-€ 150.399-€ 76.546-€ 6.473▲ 91,5%
Schulden17/49€ 162.047€ 167.683€ 217.024€ 101.788€ 213.430€ 273.660€ 195.242€ 128.318▼ 34,3%
Schulden op meer dan één jaar17--€ 29.656€ 19.856€ 79.480€ 39.934---
Handelsschulden175---€ 19.856€ 79.480€ 39.934---
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 162.047€ 167.683€ 187.369€ 81.894€ 133.950€ 233.727€ 195.242€ 128.318▼ 34,3%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 9.800€ 35.855€ 65.796€ 39.934--
Handelsschulden44€ 125.773€ 96.749€ 146.048€ 36.333€ 68.716€ 92.263€ 74.534€ 91.836▲ 23,2%
Leveranciers440/4---€ 36.333€ 68.716€ 92.263€ 74.534€ 91.836▲ 23,2%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 32.596€ 26.483€ 26.452€ 24.090€ 29.148▲ 21,0%
Belastingen450/3---€ 4.834-€ 171€ 151€ 2.688▲ 18×
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 27.762€ 26.483€ 26.281€ 23.939€ 26.460▲ 10,5%
Overige schulden47/48---€ 3.166€ 2.896€ 49.216€ 56.685€ 7.334▼ 87,1%
Overlopende rekeningen492/3---€ 38-----
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 5.590-€ 20.357€ 9.216€ 12.523-€ 40.333-€ 95.480€ 73.853€ 70.073▼ 5,1%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 29.247€ 29.090€ 30.308€ 27.674€ 22.156€ 21.008€ 25.439€ 36.794▲ 44,6%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 23.657€ 8.732€ 39.524€ 40.197-€ 18.178-€ 74.471€ 99.292€ 106.867▲ 7,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 21.387-€ 36.952-€ 10.138-€ 9.749-€ 23.143-€ 77.921-€ 15.203▲ 80,5%
Verandering liquide middelen--€ 1.678€ 8.079€ 18.177-€ 6.597-€ 6.887-€ 3.698€ 2.324-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 34.693 ondernemingen hetzelfde profiel als VUCOM nu. Twee jaar later bestond 95,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
95,3% bestond nog
3,9% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Dat past bij de faillissementskans van VUCOM zelf: 0,2% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 34.693 ondernemingen, geen voorspelling voor VUCOM. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 12 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 27-02-2026 2026-00045040 PDF
31-12-2024 verkort schema 11-06-2025 2025-00136564 PDF
31-12-2023 verkort schema 24-06-2024 2024-00153884 PDF
31-12-2022 verkort schema 02-06-2023 2023-00106198 PDF
31-12-2021 verkort schema 20-06-2022 2022-20075806 PDF
31-12-2020 verkort schema 04-06-2021 2021-17100134 PDF
31-12-2019 verkort schema 17-09-2020 2020-53700033 PDF
31-12-2018 verkort schema 07-06-2019 2019-16500140 PDF
31-12-2017 verkort schema 06-07-2018 2018-29800588 PDF
31-12-2016 microschema 22-06-2017 2017-20700184 PDF

Toon alle 12 neerleggingen

Volgende stappen