Ga naar inhoud

VOBIT

Actief
BVopgericht 20206 jaar actiefPatattestraat 6, 1755 Pajottegem, BelgiëKBO/BCE: BE 0753.484.914

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 09-07-2026 bij de NBB alle 5 neerleggingen

Omzet
≈ € 61.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 32.000 en € 120.000
Totaal activa
€ 37.595▲ 12,9%
2024 · € 33.288
Nettoresultaat
€ 3.626▲ 12,8%
2024 · € 3.214
Werkkapitaal
€ 15.507▲ 68,6%
2024 · € 9.197
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 9% hoger dan in 2024. Dat is de tweede stijging op rij, na de daling in 2023.

Bedrijfsresultaat€ 5.408 2025 Nettoresultaat€ 3.626 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 9.836-€ 7.964▼ 19,0%€ 2.761▼ 65,3%€ 4.980▲ 80,4%€ 5.408▲ 8,6%
Nettoresultaat€ 7.824binnen de middelste helft van de sector-€ 5.465binnen de middelste helft van de sector▼ 30,2%€ 1.619onder de middelste helft van de sector▼ 70,4%€ 3.214onder de middelste helft van de sector▲ 98,5%€ 3.626onder de middelste helft van de sector▲ 12,8%
Eigen vermogen€ 9.824onder de middelste helft van de sector-€ 15.289onder de middelste helft van de sector▲ 55,6%€ 16.908onder de middelste helft van de sector▲ 10,6%€ 20.121onder de middelste helft van de sector▲ 19,0%€ 23.747binnen de middelste helft van de sector▲ 18,0%
Totaal activa€ 36.863onder de middelste helft van de sector-€ 39.414onder de middelste helft van de sector▲ 6,9%€ 33.353onder de middelste helft van de sector▼ 15,4%€ 33.288onder de middelste helft van de sector▼ 0,2%€ 37.595onder de middelste helft van de sector▲ 12,9%
Schulden€ 27.039-€ 24.125▼ 10,8%€ 16.445▼ 31,8%€ 13.167▼ 19,9%€ 13.848▲ 5,2%
Werkkapitaal-€ 673onder de middelste helft van de sector-€ 5.053onder de middelste helft van de sector€ 6.407onder de middelste helft van de sector▲ 26,8%€ 9.197onder de middelste helft van de sector▲ 43,5%€ 15.507binnen de middelste helft van de sector▲ 68,6%
Solvabiliteit26,7%onder de middelste helft van de sector-38,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 12,1pp50,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 11,9pp60,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,8pp63,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,7pp
Liquiditeit0,96onder de middelste helft van de sector-1,31onder de middelste helft van de sector▲ 0,351,53binnen de middelste helft van de sector▲ 0,221,75binnen de middelste helft van de sector▲ 0,232,12binnen de middelste helft van de sector▲ 0,37
Rendabiliteit (ROA)21,2%binnen de middelste helft van de sector-13,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 7,4pp4,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,0pp9,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,8pp9,6%binnen de middelste helft van de sector=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 37.595
Vaste activa € 8.240 ▼ 30,7%
Vlottende activa € 29.355 ▲ 37,1%
Passiva € 37.595
Eigen vermogen € 23.747 ▲ 18,0%
Schulden € 13.848 ▲ 5,2%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 39,6% naar 36,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 10.604▲
2024 · € 9.591
Cashflow
€ 8.822▲
2024 · € 7.825
Schuldgraad
0,58▼
2024 · 0,65
ROE
15,3%▼
2024 · 16,0%
Rentedekking
22,80▲
2024 · 19,22
Schulden ≤ 1 jaar
€ 13.848▲
2024 · € 12.208
Belastingen
€ 1.317▲
2024 · € 1.267
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 25.251€ 467€ 1.604€ 1.691€ 1.553
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 3.902€ 3.980€ 4.637€ 4.611€ 5.196

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als VOBIT: ontwerpen van computerprogramma’s (NACE 62100). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 33.400 en € 43.500, opgericht tussen 2019 en 2021.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatBoekjaar
VOBIT Pajottegem2020€ 37.595€ 23.747€ 11.157€ 3.6262025
Soene Antwerpen2020€ 33.430€ 26.033€ 10.779€ 3.0292025
MLJ Solutions Wommelgem2021€ 35.839-€ 453.873€ 12.804-€ 85.5502025
PROGLAB Anderlues2020€ 33.618€ 1.024€ 9.522€ 3.2082025
Code Cliff Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht2019€ 33.733-€ 12.689€ 10.503-€ 3.6272025
UNINET AGENCY Zaventem2020€ 43.463€ 14.187€ 8.828-€ 6.0302025
EXMETRICA Opwijk2019€ 39.828€ 18.731€ 14.986€ 11.6942025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 9.111 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 26.972 ondernemingen hetzelfde profiel als VOBIT nu. Twee jaar later was 1,6% failliet en bestond 94,9% nog.

  • Micro
  • 5 tot 10 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
1,6% ging failliet
3,4% stopte op een andere manier
94,9% bestond nog

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van VOBIT zelf is lager: < 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over VOBIT dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 26.972 ondernemingen, geen voorspelling voor VOBIT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 42 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 09-07-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 33.288€ 37.595▲
Vaste activa21/28€ 11.883€ 8.240▼
Materiële vaste activa22/27€ 11.883€ 8.240▼
Meubilair en rollend materieel24€ 6.906€ 3.593▼
Overige materiële vaste activa26€ 4.977€ 4.647▼
Vlottende activa29/58€ 21.405€ 29.355▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 5.080€ 3.913▼
Handelsvorderingen40€ 5.080€ 3.913▼
Liquide middelen54/58€ 16.325€ 25.393▲
Overlopende rekeningen490/1-€ 49
Passiva
Totaal passiva10/49€ 33.288€ 37.595▲
Eigen vermogen10/15€ 20.121€ 23.747▲
Inbreng10/11€ 2.000€ 2.000=
Reserves13€ 17.500€ 21.100▲
Onbeschikbare reserves130/1€ 200€ 200=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 200€ 200=
Beschikbare reserves133€ 17.300€ 20.900▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 621€ 647▲
Schulden17/49€ 13.167€ 13.848▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 959-
Financiële schulden170/4€ 959-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 12.208€ 13.848▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 3.343€ 959▼
Handelsschulden44€ 591€ 264▼
Leveranciers440/4€ 591€ 264▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 5.277€ 5.193▼
Belastingen450/3€ 5.277€ 5.193▼
Overige schulden47/48€ 2.997€ 7.432▲
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.611€ 5.196▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 536€ 553▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 10.127€ 11.157▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 4.980€ 5.408▲
Financiële kosten65/66B€ 499€ 465▼
Recurrente financiële kosten65€ 499€ 465▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 4.481€ 4.943▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.267€ 1.317▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.214€ 3.626▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.214€ 3.626▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 3.821€ 4.247▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 607€ 621▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 3.200€ 3.600▲
Aan de overige reserves6921€ 3.200€ 3.600▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 5 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post20212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 3.902€ 3.980€ 4.637€ 4.611€ 5.196▲ 12,7%
Andere bedrijfskosten640/8€ 146€ 170€ 525€ 536€ 553▲ 3,2%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 13.884€ 12.114€ 7.923€ 10.127€ 11.157▲ 10,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 9.836€ 7.964€ 2.761€ 4.980€ 5.408▲ 8,6%
Financiële kosten65/66B€ 269€ 510€ 545€ 499€ 465▼ 6,8%
Recurrente financiële kosten65€ 269€ 510€ 545€ 499€ 465▼ 6,8%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 9.567€ 7.454€ 2.216€ 4.481€ 4.943▲ 10,3%
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.743€ 1.989€ 597€ 1.267€ 1.317▲ 3,9%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 7.824€ 5.465€ 1.619€ 3.214€ 3.626▲ 12,8%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 7.824€ 5.465€ 1.619€ 3.214€ 3.626▲ 12,8%
Post20212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 36.863€ 39.414€ 33.353€ 33.288€ 37.595▲ 12,9%
Vaste activa21/28€ 21.349€ 17.836€ 14.803€ 11.883€ 8.240▼ 30,7%
Materiële vaste activa22/27€ 21.349€ 17.836€ 14.803€ 11.883€ 8.240▼ 30,7%
Meubilair en rollend materieel24€ 15.482€ 12.703€ 8.916€ 6.906€ 3.593▼ 48,0%
Overige materiële vaste activa26€ 5.867€ 5.133€ 5.887€ 4.977€ 4.647▼ 6,6%
Vlottende activa29/58€ 15.514€ 21.578€ 18.550€ 21.405€ 29.355▲ 37,1%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 7.316€ 10.252€ 3.995€ 5.080€ 3.913▼ 23,0%
Handelsvorderingen40€ 7.316€ 10.252€ 3.995€ 5.080€ 3.913▼ 23,0%
Liquide middelen54/58€ 8.198€ 11.326€ 14.555€ 16.325€ 25.393▲ 55,5%
Overlopende rekeningen490/1----€ 49-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 36.863€ 39.414€ 33.353€ 33.288€ 37.595▲ 12,9%
Eigen vermogen10/15€ 9.824€ 15.289€ 16.908€ 20.121€ 23.747▲ 18,0%
Inbreng10/11€ 2.000€ 2.000€ 2.000€ 2.000€ 2.000=
Reserves13€ 7.700€ 12.700€ 14.300€ 17.500€ 21.100▲ 20,6%
Onbeschikbare reserves130/1€ 200€ 200€ 200€ 200€ 200=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 200€ 200€ 200€ 200€ 200=
Beschikbare reserves133€ 7.500€ 12.500€ 14.100€ 17.300€ 20.900▲ 20,8%
Overgedragen winst (verlies)14€ 124€ 589€ 608€ 621€ 647▲ 4,2%
Schulden17/49€ 27.039€ 24.125€ 16.445€ 13.167€ 13.848▲ 5,2%
Schulden op meer dan één jaar17€ 10.852€ 7.600€ 4.302€ 959--
Financiële schulden170/4€ 10.852€ 7.600€ 4.302€ 959--
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 16.187€ 16.525€ 12.143€ 12.208€ 13.848▲ 13,4%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 3.209€ 3.253€ 3.297€ 3.343€ 959▼ 71,3%
Handelsschulden44€ 514€ 229€ 587€ 591€ 264▼ 55,3%
Leveranciers440/4€ 514€ 229€ 587€ 591€ 264▼ 55,3%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 5.863€ 7.768€ 4.688€ 5.277€ 5.193▼ 1,6%
Belastingen450/3€ 5.863€ 7.768€ 4.688€ 5.277€ 5.193▼ 1,6%
Overige schulden47/48€ 6.601€ 5.275€ 3.571€ 2.997€ 7.432▲ 148%
Post20212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 7.824€ 5.465€ 1.619€ 3.214€ 3.626▲ 12,8%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 3.902€ 3.980€ 4.637€ 4.611€ 5.196▲ 12,7%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 11.726€ 9.445€ 6.256€ 7.825€ 8.822▲ 12,7%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 467-€ 1.604-€ 1.691-€ 1.553▲ 8,2%
Verandering liquide middelen-€ 3.128€ 3.229€ 1.770€ 9.068▲ 412%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (5)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 09-07-2026 2026-00281111 NBB
31-12-2024 microschema 04-07-2025 2025-00260214 PDF
31-12-2023 microschema 08-06-2024 2024-00116911 PDF
31-12-2022 microschema 10-06-2023 2023-00120674 PDF
31-12-2021 microschema 05-07-2022 2022-20153602 PDF

Volgende stappen