Ga naar inhoud

UNICA

Actief
NVopgericht 197452 jaar actiefStallestraat 105, 1180 Ukkel, BelgiëOp dit adres zijn 14 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0414.469.617
Samenvatting

UNICA is actief sinds 1974 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 1,8 mln en een nettoresultaat van € 632.743. Het eigen vermogen blijft stabiel over de neergelegde boekjaren (±1,8% per jaar). De solvabiliteit is beter dan 60% van 382 sectorgenoten (NACE 28, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,2% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Vervaardiging van overige machines en apparaten voor algemeen gebruik, n.e.g.
NACE 28299NACE 28990
4de oudste bedrijf in Ukkel, sector Industrie1 vestiging
Schaal
€ 3,7 mlnbalanstotaal 2025
Personeel
21,7 VTE
Eigen vermogen
€ 1,8 mln
Winst
€ 632.743
Gezondheid
89 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,2%
Structuur
Moeder
LAUNDRYPAR · 100%
Jaarrekening 11 dagen vroeg1 van 10 akten gelezen
Waarom 89verhoogt risicoLiquiditeit 2,03, liquide middelen € 164.7371 van de laatste 3 te laatverlaagt risicoOpgericht in 1974Winst € 632.743 (boekjaar 2025)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
89 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 65% van de sectorgenoten (NACE 28, klein)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Sterk
Solvabiliteit 74-3
eigen vermogen 48,6% van het balanstotaal
Liquiditeit 32-4
kortlopende schulden 48,1% · geldmiddelen 4,5%
Rentabiliteit 90-1
rendement op activa 17,2%
Faillissementskans, 12 maanden
0,2% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,2% (291 ondernemingen, NACE 28, klein)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,4% 12-2024: 0,4%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,4%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,5%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,2%▼ -0,4 procentpunt t.o.v. 05-2025laagste waarde 07-2025: 0,3%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 0,5%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 07-2025 09-2025: 0,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 08-2025 10-2025: 1,0%▲ +0,4 procentpunt t.o.v. 09-2025hoogste waarde 11-2025: 0,3%▼ -0,7 procentpunt t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,2%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 08-2026 10-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 09-2026
Krediet tot € 150.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 2,03 tegenover 2,26 in 2024, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 48,1% en geldmiddelen: 4,5% van het balanstotaal), maar 51,4% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 28, klein): beter dan 57% op solvabiliteit, 28% op liquiditeit, 89% op rentabiliteit en 86% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 14-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Liquiditeit 2,03, liquide middelen € 164.737
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1974
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verlaagt risico · Winst € 632.743 (boekjaar 2025)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · 1 van de laatste 3 te laat
NBB · neerleggingen
verlaagt risico · Groeiend eigen vermogen
Het gerapporteerde eigen vermogen is hoger dan in 2023 en daalde niet tegenover 2024. Deze bedragen tonen niet waardoor de verandering ontstond.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
1819202122232425
2018 tot 2025 · laatste jaar € 1,8 mln
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 20-07-2026, 11 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
11 dagen vroeg
2024
61 dagen te laat
2023
5 dagen te laat
2022
8 dagen te laat
2021
9 dagen te laat
2020
24 dagen vroeg
2019
9 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 6 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 28) voor boekjaar 2024 is 11 dagen voor de termijn, en 32% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 8 augustus neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
15-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · volledig schema
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · volledig schema…
  3. Herbenoemingen: DEGRAVE Xavier, LAUNDRYPAR en 2…Vaste vertegenwoordigers: Peter POELMAN, ROBIN…

Opvallend

  • Positief: 4de oudste bedrijf in Ukkel, sector Industriein de Checked-ranglijsten nr. 4 Bekijk
  • In handen van LAUNDRYPAR 100% Bekijk
  • Vlaamse steuntoegekend van 2022 tot 2025 € 369.523 Bekijk
  • Positief: Resultaat steeg in 2025van € 473.379 naar € 632.743 ▲ 33,7% Bekijk
  • Actief sinds 1974opgericht 30-08-1974 52 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 3,7 mln
Winst
€ 632.743
Solvabiliteit
48,6%
Balanstotaal▲ 37,6%
Nettoresultaat
20182025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
52
Sinds
1978
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 05-08-2024Jaarrekening neergelegd
  2. 08-08-2023Jaarrekening neergelegd
  3. 31-12-2022Terug winstgevend
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
NV
Activiteit
Vervaardiging van overige machines en apparaten voor algemeen…NACE 28299
Opgericht
30-08-1974
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.