Ga naar inhoud

Temperatio

Actief
BVopgericht 20224 jaar actiefDooierzwammengaarde 5, 1050 Elsene, BelgiëKBO/BCE: BE 0785.756.220

Financieel · boekjaar 2024, microschema

Jaarrekening 2025 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2026 Het boekjaar sloot af op 31 december 2025. De jaarrekening moet uiterlijk 7 maanden na de afsluiting neergelegd zijn (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 2 november 2026.

Jaarrekening 2024 neergelegd op 31-08-2025 PDF alle 3 neerleggingen

Omzet
€ 48.784▼ 4,1%
2023 · € 50.877
EBIT-marge
0,9%▼ 0,6pp
2023 · 1,4%
Nettoresultaat
-€ 1.220
2023 · € 688
Werkkapitaal
€ 4.447▼ 16,8%
2023 · € 5.348
Verloop door de jaren

2022 tot 2024, 3 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2024 is 42% lager dan in 2023 en het laagste sinds 2022. Dat is de tweede daling op rij.

Omzet€ 48.784 2024 Bedrijfsresultaat€ 418 2024 Nettoresultaat-€ 1.220 2024

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post202220232024
Omzet€ 37.115-€ 50.877▲ 37,1%€ 48.784▼ 4,1%
Bedrijfsresultaat€ 6.261-€ 719▼ 88,5%€ 418▼ 41,8%
Nettoresultaat€ 5.661-€ 688▼ 87,8%-€ 1.220
EBIT-marge16,9%-1,4%▼ 15,5pp0,9%▼ 0,6pp
Eigen vermogen€ 6.161-€ 6.849▲ 11,2%€ 5.629▼ 17,8%
Totaal activa€ 10.061-€ 9.502▼ 5,6%€ 9.282▼ 2,3%
Schulden€ 3.900-€ 2.653▼ 32,0%€ 3.653▲ 37,7%
Werkkapitaal€ 5.686-€ 5.348▼ 5,9%€ 4.447▼ 16,8%
Balanssamenstelling
2024 in kleur, 2023 als grijze balk eronder
Activa € 9.282
Vaste activa € 1.182 ▼ 21,3%
Vlottende activa € 8.100 ▲ 1,2%
Passiva € 9.282
Eigen vermogen € 5.629 ▼ 17,8%
Schulden € 3.653 ▲ 37,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 27,9% naar 39,4%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2024 · verandering tegenover 2023
EBITDA
€ 738▼
2023 · € 814
Cashflow
-€ 901▼
2023 · € 783
Liquiditeit
2,22▼
2023 · 3,02
Schuldgraad
0,65▲
2023 · 0,39
ROE
-21,7%▼
2023 · 10,0%
ROA
-13,1%▼
2023 · 7,2%
Rentedekking
9,36▼
2023 · 26,35
Schulden ≤ 1 jaar
€ 3.653▲
2023 · € 2.653
Belastingen
€ 1.560
Klantenkrediet
56 dagen▲
2023 · 53 dagen
Leverancierskrediet
0 dagen▲
2023 · 0 dagen
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post202220232024
Materiële vaste activa€ 475€ 1.121-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar-€ 95€ 319

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2024 (staat van de vaste activa)

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 3.223 ondernemingen hetzelfde profiel als Temperatio nu. Twee jaar later was 3,4% failliet en bestond 87,8% nog.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • verlies van 10% van de balans of meer
3,4% ging failliet
8,7% stopte op een andere manier
87,8% bestond nog

Nog 0,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van Temperatio zelf is hoger: 7,9% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over Temperatio dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 3.223 ondernemingen, geen voorspelling voor Temperatio. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2024 tegenover 2023 · 34 posten

Bron: Jaarrekening 2024 (PDF), neergelegd op 31-08-2025.

Balans Code20232024
Activa
Totaal activa20/58€ 9.502€ 9.282▼
Vaste activa21/28€ 1.501€ 1.182▼
Materiële vaste activa22/27€ 1.501€ 1.182▼
Meubilair en rollend materieel24€ 1.501€ 1.182▼
Vlottende activa29/58€ 8.001€ 8.100▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 7.425€ 7.491▲
Handelsvorderingen40€ 7.425€ 7.491▲
Liquide middelen54/58€ 576€ 609▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 9.502€ 9.282▼
Eigen vermogen10/15€ 6.849€ 5.629▼
Inbreng10/11€ 500€ 500=
Overgedragen winst (verlies)14€ 6.349€ 5.129▼
Schulden17/49€ 2.653€ 3.653▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 2.653€ 3.653▲
Handelsschulden44€ 53€ 53=
Leveranciers440/4€ 53€ 53=
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.800€ 3.600▲
Belastingen450/3€ 1.800€ 1.200▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 2.400
Overige schulden47/48€ 800-
Resultaat Code20232024
Omzet70€ 50.877€ 48.784▼
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 49.273€ 47.292▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 95€ 319▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 790€ 754▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 1.604€ 1.491▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 719€ 418▼
Financiële kosten65/66B€ 31€ 79▲
Recurrente financiële kosten65€ 31€ 79▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 688€ 340▼
Belastingen op het resultaat67/77-€ 1.560
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 688-€ 1.220▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 688-€ 1.220▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 6.349€ 5.129▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 5.661€ 6.349▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 4 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Post202220232024Verschil
Omzet70€ 37.115€ 50.877€ 48.784▼ 4,1%
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 30.121€ 49.273€ 47.292▼ 4,0%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630-€ 95€ 319▲ 236%
Andere bedrijfskosten640/8€ 732€ 790€ 754▼ 4,6%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 6.994€ 1.604€ 1.491▼ 7,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 6.261€ 719€ 418▼ 41,8%
Financiële kosten65/66B-€ 31€ 79▲ 155%
Recurrente financiële kosten65-€ 31€ 79▲ 155%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 6.261€ 688€ 340▼ 50,6%
Belastingen op het resultaat67/77€ 600-€ 1.560-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.661€ 688-€ 1.220-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.661€ 688-€ 1.220-
Post202220232024Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 10.061€ 9.502€ 9.282▼ 2,3%
Vaste activa21/28€ 475€ 1.501€ 1.182▼ 21,3%
Materiële vaste activa22/27€ 475€ 1.501€ 1.182▼ 21,3%
Meubilair en rollend materieel24€ 475€ 1.501€ 1.182▼ 21,3%
Vlottende activa29/58€ 9.586€ 8.001€ 8.100▲ 1,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 8.594€ 7.425€ 7.491▲ 0,9%
Handelsvorderingen40€ 8.594€ 7.425€ 7.491▲ 0,9%
Liquide middelen54/58€ 792€ 576€ 609▲ 5,7%
Overlopende rekeningen490/1€ 200---
Passiva
Totaal passiva10/49€ 10.061€ 9.502€ 9.282▼ 2,3%
Eigen vermogen10/15€ 6.161€ 6.849€ 5.629▼ 17,8%
Inbreng10/11€ 500€ 500€ 500=
Overgedragen winst (verlies)14€ 5.661€ 6.349€ 5.129▼ 19,2%
Schulden17/49€ 3.900€ 2.653€ 3.653▲ 37,7%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 3.900€ 2.653€ 3.653▲ 37,7%
Handelsschulden44€ 900€ 53€ 53=
Leveranciers440/4€ 900€ 53€ 53=
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 2.200€ 1.800€ 3.600▲ 100%
Belastingen450/3€ 1.800€ 1.800€ 1.200▼ 33,3%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 400-€ 2.400-
Overige schulden47/48€ 800€ 800--
Post202220232024Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.661€ 688-€ 1.220-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630-€ 95€ 319▲ 236%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 5.661€ 783-€ 901-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.121€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 216€ 33-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (3)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2024 microschema 31-08-2025 2025-00481903 PDF
31-12-2023 microschema 31-08-2024 2024-00453154 PDF
31-12-2022 microschema 30-08-2023 2023-00436136 PDF

Volgende stappen