Ga naar inhoud

TALIB WORLD DIAMONDS

Actief
BVopgericht 198343 jaar actiefHoveniersstraat 30/38, 2018 Antwerpen, BelgiëKBO/BCE: BE 0424.285.126
Samenvatting

TALIB WORLD DIAMONDS is actief sinds 1983, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had TALIB WORLD DIAMONDS een eigen vermogen van € 1,6 mln en een nettoresultaat van € 386.718. Het eigen vermogen daalt sinds 2018 met ongeveer 3% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 66% van de 9.848 ondernemingen in de sector groothandel (NACE 46, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,2% (zeer laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 26-07-1983 Normale toestand
Zetel
Op dit adres zijn 257 actieve ondernemingen ingeschreven Daarvan zijn er 5 gestart in de 12 maanden ervoor. Bron: KBO, toestand op 4 november 2026.
Activiteit
Groothandel in diamant en andere edelstenen NACE 46861en 1 andere
Vestigingseenheid
2.022.679.335 2018 Antwerpen, sinds 03-08-1983
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 04-12-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

90 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,2%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 448.700
▲ 233%
Omzet
≈ € 2,3 mln
geschat
Winst
€ 386.718
▲ 610%
Eigen vermogen
€ 1,6 mln
▲ 31,1%
Balanstotaal
€ 2,8 mln
▲ 40,9%
Werknemers op 31-12-2025
1
=
  • Jaarrekening 2025 neergelegd, 61 dagen na de termijn
Opbouw van de scoreverhoogt risicoLaatst neergelegde jaarrekening 61 dagen na de termijn; 2 van de laatste 3 jaarrekeningen te laatverlaagt risicoOpgericht in 1983Omvang: 0,5 VTE, balanstotaal € 2,8 mlnCijfers over boekjaar 2025 (neergelegd op 02-10-2026)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
90 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 68% van de microbedrijven in de sector groothandel (NACE 46)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 84-4
eigen vermogen 59,0% van het balanstotaal
Liquiditeit 45-5
kortlopende schulden 20,7% · geldmiddelen 1,7%
Rentabiliteit 86+16
rendement op activa 14,0%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,2% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.900 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,2% 01-2025: 0,2%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,2%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,2%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,2%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,2%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,2%● gelijk tegenover 05-2025laagste waarde 07-2025: 0,2%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 0,3%▲ +0,1 procentpunt tegenover 07-2025 09-2025: 0,3%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,5%▲ +0,2 procentpunt tegenover 09-2025 11-2025: 0,5%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,5%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,5%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 0,5%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 0,5%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,5%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,5%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,4%▼ -0,1 procentpunt tegenover 05-2026 07-2026: 0,4%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,8%▲ +0,4 procentpunt tegenover 07-2026 09-2026: 0,9%▲ +0,1 procentpunt tegenover 08-2026hoogste waarde 10-2026: 0,2%▼ -0,7 procentpunt tegenover 09-2026 11-2026: 0,2%● gelijk tegenover 10-2026
Krediet tot € 140.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 4,72 (22,67 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 20,7% en de geldmiddelen 1,7% van het balanstotaal. Van het actief is 41% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 46, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 65% van hen, de liquiditeit beter dan bij 44%, de rentabiliteit beter dan bij 81% en de groei beter dan bij 82%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risico
verhoogt risico · Laatst neergelegde jaarrekening 61 dagen na de termijn; 2 van de laatste 3 jaarrekeningen te laat
NBB · neerleggingen
verlaagt risico · Opgericht in 1983
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Omvang: 0,5 VTE, balanstotaal € 2,8 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd op 02-10-2026)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Groeiend eigen vermogen
Het gerapporteerde eigen vermogen is hoger dan in 2023 en daalde niet tegenover 2024. Deze bedragen tonen niet waardoor de verandering ontstond.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
1819202122232425
2018 tot 2025 · laatste jaar € 1,6 mln
verhoogt risico · Jaarrekening 2025 61 dagen te laat neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 30-09-2026, 61 dagen te laat. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer. Van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo'n vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
61 dagen te laat
2024
57 dagen te laat
2023
34 dagen voor het einde van de termijn
2022
59 dagen te laat
2021
88 dagen te laat
2020
86 dagen te laat
2019
op de dag
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 45 dagen na de termijn neer. In de sector (NACE 46) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 3 dagen voor het einde van de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 28 september neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Positief: Resultaat steeg in 2025van € 54.444 naar € 386.718 ▲ 610% Bekijk
  • Positief: Hoger nettoresultaat dan 91% van de sector groothandelsectormediaan € 26.853 · 9.827 ondernemingen € 386.718 Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Benoeming: TALIB Alie (nietstatutair bestuurder)Ontslag: TALIB Malik (bestuurder)
Alle 16 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als TALIB WORLD DIAMONDS: groothandel in diamant en andere edelstenen (NACE 46861). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 2 mln en € 4,8 mln, opgericht tussen 1983 en 1997.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
TALIB WORLD DIAMONDS Antwerpen€ 2,8 mln€ 0,4 mln
BELLEZ DIAM Antwerpen€ 2,0 mln€ 0,5 mln
ZLAYET & SONS DIAMONDS Antwerpen€ 2,7 mln€ 0,2 mln
GROS DIFFUSION Antwerpen€ 4,5 mln€ 0,4 mln
INDEPENDENT DIAMOND SERVICES Antwerpen€ 2,5 mln€ 0,4 mln
P. JEEGERS & C° Antwerpen€ 4,6 mln€ 1,1 mln
BLOOMING STAR Antwerpen€ 4,8 mln€ 0,1 mln
Volledige vergelijking

Kerngegevens van TALIB WORLD DIAMONDS

Wat is het ondernemingsnummer van TALIB WORLD DIAMONDS?
Het ondernemingsnummer van TALIB WORLD DIAMONDS is 0424.285.126. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0424.285.126.
Waar is TALIB WORLD DIAMONDS gevestigd?
De zetel is gevestigd op Hoveniersstraat 30/38, 2018 Antwerpen.Ondernemingsgegevens
Wat doet TALIB WORLD DIAMONDS?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is groothandel in diamant en andere edelstenen (NACE 46861).
Wat is de rechtsvorm van TALIB WORLD DIAMONDS?
De rechtsvorm van TALIB WORLD DIAMONDS is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd TALIB WORLD DIAMONDS opgericht?
TALIB WORLD DIAMONDS werd opgericht op 26-07-1983.
Is TALIB WORLD DIAMONDS nog actief?
Ja, TALIB WORLD DIAMONDS staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft TALIB WORLD DIAMONDS?
TALIB WORLD DIAMONDS had in boekjaar 2025 gemiddeld 0,5 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Wat is de omzet van TALIB WORLD DIAMONDS?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 2,3 mln. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 448.700 en van 138 vergelijkbare ondernemingen (NACE 46). Het ligt waarschijnlijk tussen € 1,4 mln en € 3,9 mln.
Maakt TALIB WORLD DIAMONDS winst?
In boekjaar 2025 boekte TALIB WORLD DIAMONDS een winst van € 386.718.
Waar vind ik de jaarrekening van TALIB WORLD DIAMONDS?
TALIB WORLD DIAMONDS legde 42 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet TALIB WORLD DIAMONDS de volgende jaarrekening neerleggen?
TALIB WORLD DIAMONDS moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.