Ga naar inhoud

SRG

Actief
BVopgericht 20233 jaar actiefWinkel 68, 1780 Wemmel, BelgiëKBO/BCE: BE 0797.609.917

Financieel · boekjaar 2024, microschema

Jaarrekening 2025 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2026 Het boekjaar sloot af op 31 december 2025. De jaarrekening moet uiterlijk 7 maanden na de afsluiting neergelegd zijn (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 5 november 2026.

Jaarrekening 2024 neergelegd op 20-08-2025 PDF alle 2 neerleggingen

Omzet
€ 123.558▲ 21,2%
2023 · € 101.909
EBIT-marge
6,8%▼ 0,3pp
2023 · 7,1%
Nettoresultaat
€ 7.592▲ 31,1%
2023 · € 5.790
Werkkapitaal
€ 7.587▲ 20,4%
2023 · € 6.304
Meerjarenoverzicht
2023 tot 2024, 2 boekjaren
Omzet
€ 123.558
▲ 21,2% 2024
20232024
Bedrijfsresultaat
€ 8.407
▲ 15,7% 2024
20232024
Nettoresultaat
€ 7.592
▲ 31,1% 2024
middelste helft van de sector
20232024
EBIT-marge
6,8%
▼ 0,3pp 2024
20232024
Eigen vermogen
€ 9.382
▲ 20,4% 2024
laagste kwart van de sector
20232024
Totaal activa
€ 55.016
▲ 327% 2024
laagste kwart van de sector
20232024
Schulden
€ 45.634
▲ 793% 2024
20232024
Werkkapitaal
€ 7.587
▲ 20,4% 2024
middelste helft van de sector
20232024
Solvabiliteit
17,1%
▼ 43,3pp 2024
laagste kwart van de sector
20232024
Liquiditeit
1,17
▼ 1,07 2024
middelste helft van de sector
20232024
Rendabiliteit (ROA)
13,8%
▼ 31,1pp 2024
middelste helft van de sector
20232024
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20232024
Omzet€ 101.909-€ 123.558▲ 21,2%
Bedrijfsresultaat€ 7.264-€ 8.407▲ 15,7%
Nettoresultaat€ 5.790binnen de middelste helft van de sector-€ 7.592binnen de middelste helft van de sector▲ 31,1%
EBIT-marge7,1%-6,8%▼ 0,3pp
Eigen vermogen€ 7.790onder de middelste helft van de sector-€ 9.382onder de middelste helft van de sector▲ 20,4%
Totaal activa€ 12.898onder de middelste helft van de sector-€ 55.016onder de middelste helft van de sector▲ 327%
Schulden€ 5.108-€ 45.634▲ 793%
Werkkapitaal€ 6.304binnen de middelste helft van de sector-€ 7.587binnen de middelste helft van de sector▲ 20,4%
Solvabiliteit60,4%binnen de middelste helft van de sector-17,1%onder de middelste helft van de sector▼ 43,3pp
Liquiditeit2,23binnen de middelste helft van de sector-1,17binnen de middelste helft van de sector▼ 1,07
Rendabiliteit (ROA)44,9%boven de middelste helft van de sector-13,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 31,1pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2024 is 16% hoger dan in 2023.

Balanssamenstelling
2024 in kleur, 2023 als grijze balk eronder
Activa € 55.016
Vaste activa € 1.795 ▲ 20,8%
Vlottende activa € 53.221 ▲ 366%
Passiva € 55.016
Eigen vermogen € 9.382 ▲ 20,4%
Schulden € 45.634 ▲ 793%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 39,6% naar 82,9%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2024 · verandering tegenover 2023
EBITDA
€ 9.676▲
2023 · € 8.767
Cashflow
€ 8.861▲
2023 · € 7.293
Schuldgraad
4,86▲
2023 · 0,66
ROE
80,9%▲
2023 · 74,3%
Rentedekking
meer dan 100
2023 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 45.634▲
2023 · € 5.108
Belastingen
€ 790▼
2023 · € 1.440
Klantenkrediet
122 dagen▲
2023 · 14 dagen
Leverancierskrediet
122 dagen▲
2023 · 3 dagen
Personeelskosten
€ 1.690▼
2023 · € 3.520
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20232024
Materiële vaste activa€ 2.230€ 1.578
Immateriële vaste activa€ 759-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 1.503€ 1.269

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2023 tot 2024 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2024 tegenover 2023 · 37 posten
Balans Code20232024
Activa
Totaal activa20/58€ 12.898€ 55.016▲
Vaste activa21/28€ 1.487€ 1.795▲
Materiële vaste activa22/27€ 1.487€ 1.795▲
Meubilair en rollend materieel24€ 1.487€ 1.795▲
Vlottende activa29/58€ 11.411€ 53.221▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 3.779€ 44.540▲
Handelsvorderingen40-€ 41.451
Overige vorderingen41€ 3.779€ 3.090▼
Liquide middelen54/58€ 7.632€ 8.680▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 12.898€ 55.016▲
Eigen vermogen10/15€ 7.790€ 9.382▲
Inbreng10/11€ 5.000€ 5.000=
Overgedragen winst (verlies)14€ 2.790€ 4.382▲
Schulden17/49€ 5.108€ 45.634▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 5.108€ 45.634▲
Handelsschulden44€ 668€ 37.405▲
Leveranciers440/4€ 668€ 37.405▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.440€ 2.229▲
Belastingen450/3€ 1.440€ 2.229▲
Overige schulden47/48€ 3.000€ 6.000▲
Resultaat Code20232024
Omzet70€ 101.909€ 123.558▲
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 89.579€ 111.846▲
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 3.520€ 1.690▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.503€ 1.269▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 43€ 346▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 12.330€ 11.712▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 7.264€ 8.407▲
Financiële kosten65/66B€ 35€ 25▼
Recurrente financiële kosten65€ 35€ 25▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 7.230€ 8.382▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.440€ 790▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.790€ 7.592▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.790€ 7.592▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 5.790€ 10.382▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 2.790
Uit te keren winst694/7€ 3.000€ 6.000▲
Bestuurders of zaakvoerders695€ 3.000€ 6.000▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 7 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2024 (PDF), neergelegd op 20-08-2025.

Post20232024Verschil
Omzet70€ 101.909€ 123.558▲ 21,2%
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 89.579€ 111.846▲ 24,9%
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 3.520€ 1.690▼ 52,0%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.503€ 1.269▼ 15,5%
Andere bedrijfskosten640/8€ 43€ 346▲ 700%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 12.330€ 11.712▼ 5,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 7.264€ 8.407▲ 15,7%
Financiële kosten65/66B€ 35€ 25▼ 28,5%
Recurrente financiële kosten65€ 35€ 25▼ 28,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 7.230€ 8.382▲ 15,9%
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.440€ 790▼ 45,1%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.790€ 7.592▲ 31,1%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.790€ 7.592▲ 31,1%
Post20232024Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 12.898€ 55.016▲ 327%
Vaste activa21/28€ 1.487€ 1.795▲ 20,8%
Materiële vaste activa22/27€ 1.487€ 1.795▲ 20,8%
Meubilair en rollend materieel24€ 1.487€ 1.795▲ 20,8%
Vlottende activa29/58€ 11.411€ 53.221▲ 366%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 3.779€ 44.540▲ 12×
Handelsvorderingen40-€ 41.451-
Overige vorderingen41€ 3.779€ 3.090▼ 18,2%
Liquide middelen54/58€ 7.632€ 8.680▲ 13,7%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 12.898€ 55.016▲ 327%
Eigen vermogen10/15€ 7.790€ 9.382▲ 20,4%
Inbreng10/11€ 5.000€ 5.000=
Overgedragen winst (verlies)14€ 2.790€ 4.382▲ 57,1%
Schulden17/49€ 5.108€ 45.634▲ 793%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 5.108€ 45.634▲ 793%
Handelsschulden44€ 668€ 37.405▲ 56×
Leveranciers440/4€ 668€ 37.405▲ 56×
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.440€ 2.229▲ 54,9%
Belastingen450/3€ 1.440€ 2.229▲ 54,9%
Overige schulden47/48€ 3.000€ 6.000▲ 100%
Post20232024Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.790€ 7.592▲ 31,1%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 1.503€ 1.269▼ 15,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 7.293€ 8.861▲ 21,5%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.578-
Verandering liquide middelen-€ 1.048-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 7.976 ondernemingen hetzelfde profiel als SRG nu. Twee jaar later bestond 94,4% nog en was 3,6% failliet.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • winst van 5% van de balans of meer
94,4% bestond nog
1,8% stopte op een andere manier
3,6% ging failliet

Nog 0,3% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van SRG zelf: 4,5% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 7.976 ondernemingen, geen voorspelling voor SRG. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (2)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2024 microschema 20-08-2025 2025-00385925 PDF
31-12-2023 microschema 30-08-2024 2024-00410247 PDF

Volgende stappen