Ga naar inhoud

SERA

Actief
BVopgericht 198937 jaar actiefGentsestraat 61, 8870 Izegem, BelgiëKBO/BCE: BE 0437.713.983

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 18-06-2026 bij de NBB alle 36 neerleggingen

Omzet
≈ € 8,7 mln
Geschat: waarschijnlijk tussen € 5,3 mln en € 11,0 mln
Totaal activa
€ 1,4 mln▼ 5,4%
2024 · € 1,4 mln
Nettoresultaat
€ 458.223▲ 31,4%
2024 · € 348.712
Werkkapitaal
-€ 91.823▲ 66,0%
2024 · -€ 269.971
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 493.336
▲ 24,2% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 458.223
▲ 31,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 288.868
▲ 2,9% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 1,4 mln
▼ 5,4% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 1,1 mln
▼ 7,4% 2025
20182025
Werkkapitaal
-€ 91.823
▲ 66,0% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
21,2%
▲ 1,7pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
0,91
▲ 0,15 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
33,7%
▲ 9,4pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
13,6
▼ 4,2% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 0,1 mln-€ 0,2 mln▲ 78,9%€ 0,6 mln▲ 137%€ 0,5 mln▼ 15,2%€ 0,3 mln▼ 37,7%€ 0,4 mln▲ 45,2%€ 0,4 mln▼ 8,9%€ 0,5 mln▲ 24,2%
Nettoresultaat€ 0,1 mln-€ 0,2 mln▲ 69,4%€ 0,5 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 145%€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 20,5%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 39,6%€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 58,4%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 13,3%€ 0,5 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 31,4%
Eigen vermogen€ 0,6 mln-€ 0,8 mln▲ 22,6%€ 0,6 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 18,4%€ 0,7 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 16,0%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 47,7%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 0,6%€ 0,3 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 26,5%€ 0,3 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 2,9%
Totaal activa€ 2,1 mln-€ 2,1 mln▼ 2,2%€ 2,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 12,6%€ 2,0 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 13,6%€ 1,8 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 10,8%€ 1,7 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 5,6%€ 1,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 16,1%€ 1,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 5,4%
Schulden€ 1,5 mln-€ 1,3 mln▼ 12,4%€ 1,7 mln▲ 30,6%€ 1,3 mln▼ 25,3%€ 1,4 mln▲ 9,8%€ 1,3 mln▼ 7,3%€ 1,1 mln▼ 13,1%€ 1,1 mln▼ 7,4%
Werkkapitaal€ 0,05 mln-€ 0,1 mln▲ 92,5%-€ 0,02 mlnonder de middelste helft van de sector€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector-€ 0,3 mlnonder de middelste helft van de sector▼ 49,8%-€ 0,3 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 6,1%-€ 0,09 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 66,0%
Solvabiliteit29,2%-36,6%▲ 7,4pp26,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 10,1pp35,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,1pp20,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 14,7pp22,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,4pp19,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,8pp21,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,7pp
Liquiditeit1,08-1,16▲ 0,070,99onder de middelste helft van de sector▼ 0,171,11binnen de middelste helft van de sector▲ 0,120,84onder de middelste helft van de sector▼ 0,270,77onder de middelste helft van de sector▼ 0,070,76onder de middelste helft van de sector▼ 0,010,91onder de middelste helft van de sector▲ 0,15
Rendabiliteit (ROA)6,0%-10,3%▲ 4,4pp22,4%boven de middelste helft van de sector▲ 12,1pp20,6%boven de middelste helft van de sector▼ 1,8pp14,0%boven de middelste helft van de sector▼ 6,7pp23,4%boven de middelste helft van de sector▲ 9,5pp24,2%boven de middelste helft van de sector▲ 0,8pp33,7%boven de middelste helft van de sector▲ 9,4pp
Personeel (VTE)12,5-13,3▲ 6,4%13boven de middelste helft van de sector▼ 2,3%13boven de middelste helft van de sector=13,8boven de middelste helft van de sector▲ 6,2%13,7boven de middelste helft van de sector▼ 0,7%14,2boven de middelste helft van de sector▲ 3,6%13,6boven de middelste helft van de sector▼ 4,2%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Detailhandel (NACE 47). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 24% hoger dan in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is een herstel na de daling in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort schema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 1,4 mln
Vaste activa € 431.997 ▼ 26,0%
Vlottende activa € 929.562 ▲ 8,5%
Passiva € 1,4 mln
Eigen vermogen € 288.868 ▲ 2,9%
Voorzieningen € 12.442 ▼ 12,2%
Schulden € 1,1 mln ▼ 7,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 79,5% naar 77,9%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 665.000▲
2024 · € 568.665
Cashflow
€ 629.887▲
2024 · € 520.184
Snelle liquiditeit
0,53▲
2024 · 0,41
Schuldgraad
3,67▼
2024 · 4,08
ROE
158,6%▲
2024 · 124,3%
Rentedekking
19,96▲
2024 · 15,28
Schulden ≤ 1 jaar
€ 1,0 mln▼
2024 · € 1,1 mln
Schulden > 1 jaar
€ 12.000▼
2024 · € 18.000
Belastingen
€ 11.488▼
2024 · € 18.726
Personeelskosten
€ 626.050▼
2024 · € 635.966
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum1516171616
voltijds45444
deeltijds1111131212
in voltijdse equivalenten12,213,414,213,613,6
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten1313,813,714,213,6
Met een vast contract1314141515
In dienst gekomen1731-
Uit dienst gegaan2622-

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 40.214€ 17.450€ 99.585€ 21.423€ 20.232
Financiële vaste activa----€ 0
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 181.651€ 185.020€ 167.799€ 171.471€ 171.664

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 57 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 1,4 mln€ 1,4 mln▼
Vaste activa21/28€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,05 mln€ 0,04 mln▼
Overige materiële vaste activa26€ 0,5 mln€ 0,4 mln▼
Vlottende activa29/58€ 0,9 mln€ 0,9 mln▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,4 mln€ 0,4 mln▼
Voorraden30/36€ 0,4 mln€ 0,4 mln▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲
Handelsvorderingen40€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲
Overige vorderingen41€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼
Liquide middelen54/58€ 0,05 mln€ 0,1 mln▲
Overlopende rekeningen490/1€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,4 mln€ 1,4 mln▼
Eigen vermogen10/15€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Belastingvrije reserves132€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼
Beschikbare reserves133€ 0,2 mln€ 0,2 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,02 mln€ 0,03 mln▲
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼
Uitgestelde belastingen168€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼
Schulden17/49€ 1,1 mln€ 1,1 mln▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Financiële schulden170/4€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 1,1 mln€ 1,0 mln▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 0,05 mln€ 0,006 mln▼
Handelsschulden44€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼
Leveranciers440/4€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,1 mln€ 0,09 mln▼
Belastingen450/3€ 0,04 mln€ 0,009 mln▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,07 mln€ 0,08 mln▲
Overige schulden47/48€ 0,5 mln€ 0,5 mln=
Overlopende rekeningen492/3€ 0,001 mln€ 0,03 mln▲
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 0,1 mln
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,6 mln€ 0,6 mln▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,2 mln€ 0,2 mln▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,002 mln€ 0,002 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 1,2 mln€ 1,3 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 0,006 mln€ 0,008 mln▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,006 mln€ 0,008 mln▲
Financiële kosten65/66B€ 0,04 mln€ 0,03 mln▼
Recurrente financiële kosten65€ 0,04 mln€ 0,03 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Onttrekking aan de uitgestelde belastingen780€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,3 mln€ 0,5 mln▲
Onttrekking aan de belastingvrije reserves789€ 0,005 mln€ 0,005 mln=
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 0,01 mln€ 0,02 mln▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2€ 0,1 mln€ 0▼
Uit te keren winst694/7€ 0,5 mln€ 0,5 mln=
Vergoeding van de inbreng (dividend)694€ 0,2 mln€ 0▼
Bestuurders of zaakvoerders695€ 0,3 mln€ 0,5 mln▲
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)908714,213,6▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 14 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 18-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 0,07 mln---€ 0,1 mln-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln▼ 1,6%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln▲ 0,1%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln▲ 2,9%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,8 mln€ 0,9 mln€ 1,2 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 1,2 mln€ 1,2 mln€ 1,3 mln▲ 7,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲ 24,2%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0,009 mln€ 0,008 mln€ 0,009 mln€ 0,006 mln€ 0,008 mln▲ 38,5%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,02 mln€ 0,006 mln€ 0,008 mln€ 0,009 mln€ 0,008 mln€ 0,009 mln€ 0,006 mln€ 0,008 mln▲ 38,5%
Financiële kosten65/66B---€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,03 mln▼ 10,5%
Recurrente financiële kosten65€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,03 mln▼ 10,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲ 28,0%
Onttrekking aan de uitgestelde belastingen780----€ 139€ 0,001 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln=
Overboeking naar de uitgestelde belastingen680---€ 0,02 mln-----
Belastingen op het resultaat67/77-€ 11-€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,009 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 38,7%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,5 mln▲ 31,4%
Onttrekking aan de belastingvrije reserves789---€ 0,04 mln€ 417€ 0,002 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln=
Overboeking naar de belastingvrije reserves689---€ 0,05 mln-----
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲ 30,9%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 2,1 mln€ 2,1 mln€ 2,4 mln€ 2,0 mln€ 1,8 mln€ 1,7 mln€ 1,4 mln€ 1,4 mln▼ 5,4%
Vaste activa21/28€ 1,4 mln€ 1,3 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼ 26,0%
Materiële vaste activa22/27€ 1,4 mln€ 1,3 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,4 mln▼ 26,0%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 0,05 mln€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,04 mln▼ 10,3%
Overige materiële vaste activa26---€ 0,9 mln€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln▼ 27,3%
Financiële vaste activa28€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln-----
Vlottende activa29/58€ 0,7 mln€ 0,8 mln€ 1,2 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 1,0 mln€ 0,9 mln€ 0,9 mln▲ 8,5%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▼ 0,7%
Voorraden30/36---€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▼ 0,7%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 0,8 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲ 5,5%
Handelsvorderingen40---€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲ 6,1%
Overige vorderingen41---€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼ 1,8%
Liquide middelen54/58€ 0,05 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,06 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,05 mln€ 0,1 mln▲ 102%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,03 mln€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲ 7,1%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 2,1 mln€ 2,1 mln€ 2,4 mln€ 2,0 mln€ 1,8 mln€ 1,7 mln€ 1,4 mln€ 1,4 mln▼ 5,4%
Eigen vermogen10/15€ 0,6 mln€ 0,8 mln€ 0,6 mln€ 0,7 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲ 2,9%
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln-€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼ 2,1%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,002 mln€ 0,002 mln----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 0,002 mln€ 0,002 mln----
Belastingvrije reserves132---€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼ 12,1%
Beschikbare reserves133---€ 0,5 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,009 mln€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,03 mln▲ 68,7%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼ 12,2%
Uitgestelde belastingen168---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼ 12,2%
Schulden17/49€ 1,5 mln€ 1,3 mln€ 1,7 mln€ 1,3 mln€ 1,4 mln€ 1,3 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln▼ 7,4%
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,9 mln€ 0,7 mln€ 0,5 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 33,3%
Financiële schulden170/4---€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 33,3%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 1,2 mln€ 1,0 mln€ 1,2 mln€ 1,3 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln▼ 9,3%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,05 mln€ 0,006 mln▼ 88,8%
Handelsschulden44€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼ 6,0%
Leveranciers440/4---€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼ 6,0%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,06 mln€ 0,1 mln€ 0,08 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln▼ 24,1%
Belastingen450/3---€ 0,002 mln€ 0,05 mln€ 0,009 mln€ 0,04 mln€ 0,009 mln▼ 75,8%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 0,05 mln€ 0,06 mln€ 0,07 mln€ 0,07 mln€ 0,08 mln▲ 2,9%
Overige schulden47/48---€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln=
Overlopende rekeningen492/3---€ 0,001 mln€ 0,02 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,03 mln▲ 41×
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 127.607€ 216.179€ 528.761€ 420.133€ 253.902€ 402.283€ 348.712€ 458.223▲ 31,4%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 180.310€ 183.994€ 181.438€ 181.651€ 185.020€ 167.799€ 171.471€ 171.664▲ 0,1%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 307.917€ 400.174€ 710.199€ 601.784€ 438.923€ 570.082€ 520.184€ 629.887▲ 21,1%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 64.572-€ 8.600-€ 11.214-€ 16.200-€ 99.585-€ 21.423-€ 20.232▲ 5,6%
Verandering liquide middelen--€ 24.055€ 13.510€ 17.150€ 27.363€ 46.104-€ 80.893€ 53.051-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 2.613 ondernemingen hetzelfde profiel als SERA nu. Twee jaar later bestond 97,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • winst van 5% van de balans of meer
97,3% bestond nog
2,0% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Dat past bij de faillissementskans van SERA zelf: 0,5% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 2.613 ondernemingen, geen voorspelling voor SERA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 36 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 18-06-2026 2026-00171597 PDF
31-12-2024 verkort schema 10-06-2025 2025-00127816 PDF
31-12-2023 verkort schema 23-05-2024 2024-00093365 PDF
31-12-2022 verkort schema 17-07-2023 2023-00239656 PDF
31-12-2021 verkort schema 24-06-2022 2022-20087404 PDF
31-12-2020 verkort schema 15-06-2021 2021-19700157 PDF
31-12-2019 verkort schema 15-06-2020 2020-16900291 PDF
31-12-2018 verkort schema 20-06-2019 2019-19800421 PDF
31-12-2017 verkort schema 19-06-2018 2018-19400483 PDF
31-12-2016 verkort schema 25-07-2017 2017-34700087 PDF

Toon alle 36 neerleggingen

Volgende stappen