Ga naar inhoud

SDB 2

Actief
NVopgericht 201214 jaar actiefAvenue Ernest Solvay 29, 1480 Tubize, BelgiëKBO/BCE: BE 0848.964.388

Financieel · boekjaar 2025, volledig schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 27-10-2025 PDF alle 13 neerleggingen

Omzet
≈ € 3,0 mln
Geschat: waarschijnlijk tussen € 1,6 mln en € 4,7 mln
EBIT-marge
Niet opgenomen in deze neerlegging
Nettoresultaat
€ 109.260▲ 90,8%
2024 · € 57.266
Werkkapitaal
-€ 2,7 mln▲ 9,0%
2024 · -€ 2,9 mln
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 6% hoger dan in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is de vierde stijging op rij.

Bedrijfsresultaat€ 0,2 mln 2025 Nettoresultaat€ 0,1 mln 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Detailhandel (NACE 47). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 0,2 mln-€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 78,9%€ 0,2 mln▲ 2,5%€ 0,2 mln▲ 6,7%€ 0,2 mln▲ 1,3%€ 0,2 mln▲ 5,9%
Nettoresultaat-€ 0,2 mln-€ 0,09 mlnbinnen de middelste helft van de sector€ 0,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 88,2%€ 0,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 2,7%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 34,6%€ 0,06 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 49,7%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 90,8%
Eigen vermogen-€ 0,6 mln--€ 0,3 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 51,4%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 46,6%-€ 0,01 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 90,2%€ 0,06 mlnonder de middelste helft van de sector€ 0,08 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 33,1%€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 87,4%
Totaal activa€ 4,3 mln-€ 3,8 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 11,4%€ 3,7 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 2,9%€ 3,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 2,2%€ 3,3 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 13,1%€ 3,1 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 5,4%€ 2,9 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 5,9%
Schulden€ 4,6 mln-€ 4,1 mln▼ 11,7%€ 3,9 mln▼ 5,9%€ 3,8 mln▼ 1,4%€ 3,2 mln▼ 15,1%€ 3,0 mln▼ 6,2%€ 2,8 mln▼ 8,4%
Werkkapitaal-€ 4,3 mln--€ 4,0 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 7,2%-€ 3,7 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 8,0%-€ 3,4 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 7,8%-€ 3,1 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 7,7%-€ 2,9 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 6,6%-€ 2,7 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 9,0%
Solvabiliteit-13,6%--7,5%onder de middelste helft van de sector▲ 6,2pp-4,1%onder de middelste helft van de sector▲ 3,4pp-0,4%onder de middelste helft van de sector▲ 3,7pp1,9%onder de middelste helft van de sector▲ 2,3pp2,7%onder de middelste helft van de sector▲ 0,8pp5,3%onder de middelste helft van de sector▲ 2,6pp
Liquiditeit0,06-0,01onder de middelste helft van de sector▼ 0,050,03onder de middelste helft van de sector▲ 0,020,11onder de middelste helft van de sector▲ 0,070,03onder de middelste helft van de sector▼ 0,080,03onder de middelste helft van de sector=0,04onder de middelste helft van de sector=
Rendabiliteit (ROA)-4,4%-2,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,8pp4,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,2pp4,6%binnen de middelste helft van de sector=3,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,1pp1,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,6pp3,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,9pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Detailhandel (NACE 47). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 2,9 mln
Vaste activa € 2,8 mln ▼ 6,1%
Vlottende activa € 96.633 ▲ 0,7%
Passiva € 2,9 mln
Eigen vermogen € 155.850 ▲ 87,4%
Schulden € 2,8 mln ▼ 8,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 97,3% naar 94,7%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 385.683▲
2024 · € 374.414
Cashflow
€ 292.295▲
2024 · € 240.302
Schuldgraad
17,79▼
2024 · 36,41
ROE
70,1%▲
2024 · 68,9%
Rentedekking
2,97▲
2024 · 2,19
Schulden ≤ 1 jaar
€ 2,8 mln▼
2024 · € 3,0 mln
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als SDB 2: detailhandel in overige sportartikelen (NACE 47639). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 1,9 mln en € 4,9 mln, opgericht tussen 2003 en 2012.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatVTEBoekjaar
SDB 2 Tubize2012€ 2,9 mln€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 0,1 mln-2025
TECTRONIC Lichtervelde2008€ 2,3 mln€ 1,0 mln€ 0,6 mln€ 0,2 mln3,22025
IKONIC SADDLERY Chaumont-Gistoux2012€ 1,9 mln€ 1,4 mln€ 0,7 mln€ 0,09 mln3,82025
CIMENTA Merksplas2003€ 2,4 mln€ 2,2 mln€ 0,5 mln€ 0,06 mln9,52026
CANVASCAMP Gavere2010€ 4,9 mln€ 0,2 mln€ 0,7 mln-€ 0,1 mln102025
BELGIUM CABLE PARK Saint-Ghislain2009€ 2,5 mln€ 1,0 mln€ 1,0 mln€ 0,2 mln16,22025
POLY - AL BOATS Deinze2003€ 2,5 mln€ 1,2 mln€ 0,6 mln€ 0,2 mln2,22025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 663 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 1.448 ondernemingen hetzelfde profiel als SDB 2 nu. Twee jaar later was 2,0% failliet en bestond 95,6% nog.

  • Klein
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit onder 10%
  • winst onder 5% van de balans
2,0% ging failliet
2,1% stopte op een andere manier
95,6% bestond nog

Nog 0,3% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van SDB 2 zelf: 0,8% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 1.448 ondernemingen, geen voorspelling voor SDB 2. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 39 posten

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 27-10-2025.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 3,1 mln€ 2,9 mln▼
Vaste activa21/28€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼
Terreinen en gebouwen22€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼
Vlottende activa29/58€ 0,1 mln€ 0,1 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,04 mln€ 0,05 mln▲
Handelsvorderingen40€ 0,04 mln€ 0,05 mln▲
Liquide middelen54/58€ 0,05 mln€ 0,05 mln▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 3,1 mln€ 2,9 mln▼
Eigen vermogen10/15€ 0,08 mln€ 0,2 mln▲
Inbreng10/11€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Kapitaal10€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Geplaatst kapitaal100€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Reserves13€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Onbeschikbare reserves130/1€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Wettelijke reserve130€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 0,7 mln-€ 0,6 mln▲
Kapitaalsubsidies15€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼
Schulden17/49€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼
Handelsschulden44€ 0,001 mln-
Leveranciers440/4€ 0,001 mln-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,008 mln€ 0,008 mln▲
Belastingen450/3€ 0,008 mln€ 0,008 mln▲
Overige schulden47/48€ 3,0 mln€ 2,7 mln▼
Overlopende rekeningen492/3€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,2 mln€ 0,2 mln=
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,05 mln€ 0,05 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,2 mln€ 0,2 mln▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 0,04 mln€ 0,04 mln=
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,04 mln€ 0,04 mln=
Financiële kosten65/66B€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼
Recurrente financiële kosten65€ 0,2 mln€ 0,1 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 0,7 mln-€ 0,6 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 0,8 mln-€ 0,7 mln▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 5 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Post2019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 530.268€ 250.512€ 189.880€ 187.994€ 188.531€ 183.036€ 183.036=
Andere bedrijfskosten640/8---€ 43.221€ 44.488€ 49.407€ 54.802▲ 10,9%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 384.227€ 389.222€ 405.422€ 408.267€ 422.020€ 423.820€ 440.485▲ 3,9%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 187.609€ 96.545€ 172.730€ 177.052€ 189.002€ 191.378€ 202.648▲ 5,9%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 43.368€ 36.576€ 36.576€ 36.576=
Recurrente financiële opbrengsten75€ 25.757€ 25.893€ 36.576€ 43.368€ 36.576€ 36.576€ 36.576=
Financiële kosten65/66B---€ 23.702€ 111.650€ 170.688€ 129.964▼ 23,9%
Recurrente financiële kosten65€ 40.235€ 43.152€ 39.759€ 23.702€ 111.650€ 170.688€ 129.964▼ 23,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 202.087€ 79.286€ 169.548€ 196.717€ 113.928€ 57.266€ 109.260▲ 90,8%
Belastingen op het resultaat67/77---€ 22.573----
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 191.268€ 90.105€ 169.548€ 174.144€ 113.928€ 57.266€ 109.260▲ 90,8%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 191.268€ 90.105€ 169.548€ 174.144€ 113.928€ 57.266€ 109.260▲ 90,8%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 4,3 mln€ 3,8 mln€ 3,7 mln€ 3,8 mln€ 3,3 mln€ 3,1 mln€ 2,9 mln▼ 5,9%
Vaste activa21/28€ 4,0 mln€ 3,8 mln€ 3,6 mln€ 3,4 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼ 6,1%
Materiële vaste activa22/27€ 4,0 mln€ 3,8 mln€ 3,6 mln€ 3,4 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼ 6,1%
Terreinen en gebouwen22---€ 3,4 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼ 6,1%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 0,002 mln----
Vlottende activa29/58€ 0,3 mln€ 0,05 mln€ 0,1 mln€ 0,4 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln▲ 0,7%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 73€ 0,03 mln€ 0,09 mln€ 0,3 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln▲ 4,0%
Handelsvorderingen40----€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln▲ 4,0%
Overige vorderingen41---€ 0,3 mln€ 199---
Liquide middelen54/58€ 0,3 mln€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln▼ 2,1%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 4,3 mln€ 3,8 mln€ 3,7 mln€ 3,8 mln€ 3,3 mln€ 3,1 mln€ 2,9 mln▼ 5,9%
Eigen vermogen10/15-€ 0,6 mln-€ 0,3 mln-€ 0,2 mln-€ 0,01 mln€ 0,06 mln€ 0,08 mln€ 0,2 mln▲ 87,4%
Inbreng10/11€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Kapitaal10---€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Geplaatst kapitaal100---€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln=
Reserves13€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Wettelijke reserve130---€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 1,3 mln-€ 1,3 mln-€ 1,1 mln-€ 0,9 mln-€ 0,8 mln-€ 0,7 mln-€ 0,6 mln▲ 14,8%
Kapitaalsubsidies15---€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln▼ 6,7%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,2 mln-------
Schulden17/49€ 4,6 mln€ 4,1 mln€ 3,9 mln€ 3,8 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼ 8,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 4,6 mln€ 4,0 mln€ 3,8 mln€ 3,8 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,8 mln▼ 8,7%
Handelsschulden44€ 423€ 0,001 mln-€ 150-€ 0,001 mln--
Leveranciers440/4---€ 150-€ 0,001 mln--
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,008 mln€ 0,008 mln€ 0,008 mln€ 0,008 mln▲ 4,0%
Belastingen450/3---€ 0,008 mln€ 0,008 mln€ 0,008 mln€ 0,008 mln▲ 4,0%
Overige schulden47/48---€ 3,8 mln€ 3,2 mln€ 3,0 mln€ 2,7 mln▼ 8,7%
Overlopende rekeningen492/3---€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲ 33,6%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 191.268€ 90.105€ 169.548€ 174.144€ 113.928€ 57.266€ 109.260▲ 90,8%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 530.268€ 250.512€ 189.880€ 187.994€ 188.531€ 183.036€ 183.036=
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 339.001€ 340.618€ 359.427€ 362.138€ 302.459€ 240.302€ 292.295▲ 21,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)-€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 267.285€ 22.036€ 8.017-€ 4.221€ 3.955-€ 1.122-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 13 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
30-04-2025 volledig schema 27-10-2025 2025-00551523 PDF
30-04-2024 volledig schema 29-10-2024 2024-00520626 PDF
30-04-2023 volledig schema 25-10-2023 2023-00493346 PDF
30-04-2022 volledig schema 03-11-2022 2022-20484836 PDF
30-04-2021 volledig schema 06-12-2021 2021-79500242 PDF
30-04-2020 volledig schema 27-08-2021 2021-55200016 PDF
30-04-2019 volledig schema 26-06-2020 2020-25300014 PDF
30-04-2018 volledig schema 14-12-2018 2018-74800005 PDF
30-04-2017 volledig schema 17-08-2018 2018-47700301 PDF
30-04-2016 volledig schema 09-01-2017 2017-00800253 PDF

Toon alle 13 neerleggingen

Volgende stappen